Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia tiptronic ślizganie się.


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że sprzedałem swoją a4 kupiłem a8 pomyślałem, że skrzynie się mało co różnią a na a8team ludzie chyba jacyś tacy nie kumaci :/

Jadąc autem dodając gazu zaczyna się jakby ślizgać na skrzyni. Tak jakby w manualu kończyło się sprzęgło.

Tak czytając dowiedziałem się że może być to:

- Olej w skrzyni

- Konwerter - sprzęgło hydrokinetyczne

Czy możecie nieco mi przybliżyć w co można by było celować ? Od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia poziomu oleju

Wrazenie slizgajacego sie sprzegla odczuwasz na wszystkich biegach czy tylko na 1 i 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizga się w sumie na wszystkich tylko chyba na 1 chodzi dość tak spoko.

Jak sprawdzę poziom oleju ?

Kurcze nie wiem czy to moje odczucie ale przy rozpoczynaniu jazdy jest spoko tylko tak po paruset metrach zaczynają sie cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 4 biegi chyba? Czyli masz skrzynię ZF 4HP24 ( te same skrzynie są w BMW z początków lat 90 np.w 750 , 850 itd. )

Przyczyny dobrze podajesz - konwerter , zły poziom oleju , zużyte tarczki sprzęgieł , sterownik hydrauliczmy ( valve body )

Myślę że mógłbyś dużo ocenić przy wymianie oleju - przypalony olej i opiłki na magnesach w misce świadczyły by o zużyciu elementów mechanicznych

Tu masz całkiem ok opis ale dotyczy skrzyni 5HP24 ale mniej więcej powinno być podobnie: audipages A8 Automatic Transmission Servicing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam skrzynię 4hp24 CML - po wypłacie daje autko do mechanika mojego i raczej będę wymieniał całą skrzynię.

Na forum a8team podają kosze (to są te zużyte tarczki sprzęgieł ?) i to liczy się z remontem skrzyni. Tak więc będę szukał skrzyni pewnej na forum a8team chyba że wy macie taką :decayed: wtedy byłbym pewniejszy :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...