Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciśnienie turbo


gadam13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktos napisał,już nie pamiętam w jakim watku,że cisnienie w wężch dolotowych jest na obrotach tak duże, ze ponoć nie d sie ich ścisnąć.

Moj przy 3tyś obrotow mozna bez problemu scisnac-mowie o odcinku miedzy interkulerem a plastikowa rura za silnikiem (takie duze s).

Wiem ze najlepiej srawdzic to logami ale tak organoleptycznie moze ktos probowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapuściłem podobny wątek, ale szybko dostałem zj** i na tym skończyły się na niego odpowiedzi :wallbash: a do tej pory nie wiem dlaczego mimo, że auto śmiga cacy to węże na postoju po dodaniu gazu nie twardnieją :mysli:

tutaj link do mojego wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_brak_cisnienia_w_przewodach_dolotu-t38409.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

widzę, że niektórzy lubią pożartować :naughty:

Może warto byłoby założyć dodatkowy dział?? :mysli:

Jeżeli zauważyłeś różnicę organoleptyczną w przyspieszaniu auta, bądź jakiś inny objaw to koledzy mają racje. Podepnij vaga i zrób wszystkie logi, albo bynajmniej sprawdź jak pompuje turbina pod obciążeniem. Na postoju wiele nie wyczujesz (takie moje zdanie), a węże mogły z biegiem lat stracić swoją sztywność poprzez ciągły kontakt z olejem wydzielającym się z turbo, czy też oparami oleju (reakcja chemiczna).

Osobiście u siebie nie sprawdzałem, czy węże twardnieją OT(mam jednego węża co twardnieje, ale on napędzany jest zupełnie inną turbiną) :wink4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...