Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sygnałem GALA i RNS-D - ROZWIĄZANY :)


jakotako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zmieniłem radio chorus (kaseciak) na RNS-D. Po wielu trudach udało mi się w końcu zamontować i uruchomić (łącznie z modułem TMC) :) Wszystko działa oprócz samej nawigacji. Na fisie wyświetla się komunikat "off road", a sama nawigacja bardzo wolno aktualizuje położenie auta. Doczytałem, że potrzebny jest sygnał GALA, który powinien znajdować się w kostce zasilającej. Niestety w mojej są tylko trzy przewody: plus, masa i K-bus. Znalazłem informację, że trzeba podpiąć się pod licznik do zielonej wtyczki pin 21 kolor przewodu biały z niebieskim paskiem. I tutaj wystąpił problem bo w tym miejscu nie ma żadnego kabla, jest puste miejsce. Mimo to wpiąłem tam przewód i połączyłem go z nawi ale nic to nie dało. Kodowanie przeprowadzone i tam raczej jest wszystko ok. Może powinienem wpiąć się w inny pin? Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.

Czy nikt nie jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co było, co zrobiłeś?

daj więcej wiadomości, może innym się przyda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że pin 21 w zielonej wtyczce licznika jest wolny (pusty) nie ma możliwości podpięcia sygnału prędkościomierza (GALA). Trzeba się wpiąć do czarnej wtyczki (niebiesko-biały kabel), która znajduje się przy tzw. "podstopnicy" oczywiście po stronie kierowcy. Żeby się do niej dostać należy zdjąć osłonę progu.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

Jest to właśnie tzw. sygnał ABS, bez którego nawi nie aktualizuje położenia auta oraz na fisie wyświetla komunikat "off road".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Podpinam pod temat.

Jakiś czas temu nawaliła mi navi, cały czas pokazuje off road.

VCDS pokazał brak sygnału GALA, do radia również nie dochodzi ten sygnał.

I teraz łopatologicznie mi ktoś wytłumaczy jak się za to zabrać, gdzie tego szukać, jak posprawdzać?

Z którego koła idzie ten sygnał? Czy możliwe, że jest walnięty czujnik pomimo działającego ABS?

Z góry dziękuję za pomoc!

Nikt nic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...