Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5] ASR nie da sie wylaczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam problem z ASR ,pali się w trakcie zapalenia samochodu, gdy zgasze silnik i przekrece tylko zapłon to moge włączyć i wyłączyć kontrolke ASR w zegarach,ale gdy tylko odpale to sie zapala na stałe :( ,co zrobić?

Opublikowano

podłączyć pod Vag-Coma, zdiagnozować Anti Slip

antislipft6.th.png

Opublikowano
  • Autor

czy tylko tym programem zdiagnozoje??

Opublikowano

Nie tylko nim, ale jakimkolwiek porządnym urządzeniem diagnostycznym. Ten został wymieniony, ze względu na dostępność w gronie posiadaczy A4. Konkretniejsze tylko w warsztatach diagnostycznych.

Opublikowano
  • Autor

to tylko programem diagnostycznym??? A jak zdejhme klemy z aku ,i niech komputer na nowo sie ustawi?? Bo ktos mi taki pomysl zarzucil? I jest szansa ze już tego problemu nie będzie?

Opublikowano

Zdejmowanie klemy w niczym ci nie pomoże. A zaszkodzić? Jeśli masz kodowane radio, to trzeba kod od nowa wpisać. :)

Opublikowano
  • Autor

mam radyjko gala?? kodowane??? i czy można podłączyć pod to zmieniarke?

Opublikowano

jordan233, nie mieszaj wątków. Tu dyskutujemy na temat Twojego ASRa.

O tym radiu i o innych jest już wiele napisane. Na Twoje postawione pytania są już odpowiedzi. Zapraszam do szukania.

Co z ASR ? Podłączyłęś pod jakiś komputer już ?

Opublikowano
  • Autor

przepraszam,przepraszam!!! Jeszcze nie podłączyłem grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....!!!!!!! Nie było kiedy ,dzisiaj o 20 wyjeżdzam do Holandii,zamowilem sobie z allegro kabelek do VAG-a i dopiero za tydzien bede mial go w hlandii to podebne i zobacze ,niemiałem gdzie sprawdzić i z czasem kulawo :( Chłopaki trzymajcie się tam!! Odezwe się w niedziele!! pozdro!!!

[ Dodano: 09-01-2007, 21:04 ]

jestem w holandii,czekam teraz na paczke z interfrjsem do VAG-a ,i odrazu napisze co boli :) mojego ASR-a

[ Dodano: 16-01-2007, 18:53 ]

W końcu mam fejsa i zrobiłem test a to jest wynik :( i co teraz? bo to mi nic nie mówi,jest błąd ,ale co dalej?

controler-4D0 907 379N

component- ABS-ASR-ez bosch 5 7408

coding - 0000

shop #.WSC 06435

1 fould found

00761-DTC stored in ECM

35-10 - intermittent

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

skasuj błąd i powinno być cacy

pamięta jakąś wcześniejsza usterkę :564:

Opublikowano
  • Autor

jak skasować taki błąd?

Opublikowano

jordan233,

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/main_screen.html

-> Select

-> Chassis

-> 24 - Anti Slip

-> Fault Codes - 2

-> Clear Codes 05

i skasowany :564:

Opublikowano
  • Autor

To tak panowie wygląda :

Spróbowałem usunąć ten błąd i po tych komendach co napisał ZDENIU,a dokladnie już po komendzie 24 Anti slip wyskakuje NO RESPONSE CONTROLER,ale jak robie test autka to przechodzi,i pokazał mi ten błąd

controler-4D0 907 379N

component- ABS-ASR-ez bosch 5 7408

coding - 0000

shop #.WSC 06435

1 fault found

00761-DTC stored in ECM

35-10 - intermittent

i z tego wszystkiego zrobiłem tak :

nacisnołem -> Select

-> Chassis ->03 ABS BRAKES -> FAULT CODES-02 ->I POTEM CLEAR

I pokazało że usuneło błąd,ale po ponownym skanie autka, pkazało mi ten adres

03 adres jak sie nie myle

controler-4D0 907 379N

component- ABS-ASR-ez bosch 5 7408

pod spodem NO FAULT, a ASR nadal nie dziala,kontrolka ASR się pali, co mam zrobić :( ,mam vaga 409-1 i odpowiednio działający,i nadal takie jaja,niewiem czy to wina programu czy ja coś zle robie,mam fejsa Viakena,proszę o pomoc

Opublikowano

Błąd 00761 mówi, że istnieje jakiś błąd zapisany w ECU, przez co silnik nie może zredukować mocy.

Wykonaj diagnostykę silnika.

Podaj nam jakie jest kodowanie silnika, bo przypuszczam, że jest niewłaściwe, nieodpowiednie dla wersji z ASR.

U ciebie powinno byc kodowanie: 04101.

Jeśli jest inne, to zmień na takie, jak podałem.

Opublikowano
  • Autor

szogun prosze cie opisz to dokładnie jak mam zrobić STEP by STEP ,proszę

Opublikowano

Połącz się z silnikiem, odczytaj błędy.

Jak się połączysz to jest takie okienko na górze widoczne: Soft Coding - podaj je na forum.

Jesli będą jakies błędy zapisane w sterowniku silnika, to tez je skopiuj i wklej na forum.

Żeby się połączyć z silnikiem wybierasz w oknie startowym 01 - Engine. Odczyt błędów we wszystkich modułach robi się tak samo.

Opublikowano
  • Autor

no tak,zrobiłem wkońcu to co chciałeś szogun, po skanie w 01 ENGINE pokazałó moje soft coding 04101 czyli dobre,ale po skanie auta,znalazło 13 błędów!! i co teraz :(

13 błedów

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

-------------------------------------------------------------------------------

Address 01: Engine

Controller: 8A0 906 266 J

Component: 2,8l V6/2V MPI D01

Coding: 04101

Shop #: WSC 06335

13 Faults Found:

17509 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Voltage too Low / Air Leak

P1101 - 35-00 - -

16500 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0116 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17514 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1106 - 35-00 - Please Register/Activate

17609 - Fuel Injector for Cylinder 1 (N30): Electrical Malfunction

P1201 - 35-10 - - - Intermittent

17610 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1202 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17611 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1203 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17612 - Fuel Injector for Cylinder 4 (N33): Electrical Malfunction

P1204 - 35-10 - - - Intermittent

17613 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1205 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17614 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1206 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17908 - Fuel Pump Relay (J17): Electrical Malfunction

P1500 - 35-10 - - - Intermittent

17919 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1511 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

16559 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0175 - 35-00 - Please Register/Activate

16554 - Fuel Trim: Malfunction: Bank 1

P0170 - 35-00 - -

Readiness: N/A

-------------------------------------------------------------------------------

Address 03: ABS Brakes

Controller: 4D0 907 379 N

Component: ABS/ASR-EZ BOSCH 5 7408

Coding: 00000

Shop #: WSC 06435

1 Fault Found:

00761 - DTC Stored in ECM

35-10 - - - Intermittent

pomocy ,co jest :( :(

Opublikowano

17509 P1101 Obwód czujnika O2 (B1-S1) – napięcie za niskie / przeciek powietrza D

16500 P0116 Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działania A

17514 P1106 Obwód ogrzewania czujnika O2 (B1-S2) – napięcie za niskie – przeciek

17609 P1201 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #1 – usterka elektryczna B

17610 P1202 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #2 – usterka elektryczna A

17611 P1203 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #3 – usterka elektryczna A

17612 P1204 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #4 – usterka elektryczna A

17613 P1205 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #5 – usterka elektryczna A

17614 P1206 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #6 – usterka elektryczna A

17908 P1500 Obwód zwolnienia pompy paliwa – usterka elektryczna A

17919 P1511 Obwód zaworu wymiany przewodu poboru – usterka elektryczna A

16559 P0175 Wyważenie paliwa – system wzmocniony (bank 2) B

16554 P0170 Wyważenie paliwa – usterka (bank 1) A

Na początek zająłbym temperaturą :

16500 P0116 Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działania A

Wymienić czujnik temperatury (G62)

Następnie sondą lambda:

17509 P1101 Obwód czujnika O2 (B1-S1) – napięcie za niskie / przeciek powietrza D

17514 P1106 Obwód ogrzewania czujnika O2 (B1-S2) – napięcie za niskie – przeciek

Błedy mogą być spowodowane problemem z sondą, wymień filtr paliwa (to pierwsze), albo jakieś nieszczelności (wydech na przykład)

Opublikowano
  • Autor

to tak,to chyba wszystko od tego ze gaz mi strzelil i wyrzucilo mi ten plastik z tyłu silnika(od powietrza) i znalazłem cienki wąż powietrza (taki waski on zasysa powietrze) i niewiem skad to idzie(jest luzny i syczy!) znalałem jeszcze pekniety waz plastikowy od tego platiku z tylu co mi gaz stzrelil,ale niwiem czy to jest istotne,i to wszystko po tym strzale sie stalo,

[ Dodano: 23-01-2007, 23:00 ]

to tak wykasowałem większość błędów ,ale pozostały te ,to jest ostatnie badanie VAgiem ,rezultat poniżej

VAG-COM Version: Release 409.1-US

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

-------------------------------------------------------------------------------

Address 01: Engine

Controller: 8A0 906 266 J

Component: 2,8l V6/2V MPI D01

Coding: 04101

Shop #: WSC 06335

1 Fault Found:

17514 - Oxygen (Lambda) Sensor: B2 S1: Voltage too Low / Air Leak

P1106 - 35-00 - -

Readiness: N/A

-------------------------------------------------------------------------------

Address 03: ABS Brakes

Controller: 4D0 907 379 N

Component: ABS/ASR-EZ BOSCH 5 7408

Coding: 00000

Shop #: WSC 06435

1 Fault Found:

00761 - DTC Stored in ECM

35-00 - -

[ Dodano: 25-01-2007, 16:46 ]

to ktos wie co moze byc z tym ASR?

Opublikowano
Jakiej sondy szukać do tego autka? i ile to kossztuje, i gdzie się to znajduje w moim silniku :(

proszę o pomoc

Sonda Lambda znajduje się z reguły na kolektorze wydechowym czyli przed katalizatorem.

W wersji z dwoma sondami jedna jest przed katem a druga za katem. Ale nie wiem jak jest u Ciebie.

Ja korzystam z elektronicznego katalogu Elita: http://www.elitecat.cz/

Naciskasz wstęp bez logowania i następnie wybierasz producenta i model itd.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.