Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Homologacja butli lpg


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Myślę, że to odpowiedni dział do zadania takiego pytania.

Otóż, przegląd kończy mi się pod koniec lutego, gaz załozony był 2 lutego i tego dnia mija 10 latek.

Teraz pytanie, czy mogę jeździć do przeglądu, czy do 2 lutego.

Jakie są konsekwencje w czasie kontroli policyjnej? Zabierą dowód?

Z góry dzieki za sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię a żeby policja pytała o homologację butli.

Przeglądu Ci nie przejdzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja raczej nic Ci nie zrobi, bo kto wozi przy sobie homologację na butle ? papiery na homologację potrzebne Ci będą przy przeglądzie, bez tego Ci go nie wbiją i tyle...

z tego co wiem, to ponowna legalizacja butli jest nieopłacalna, czasem nie możliwa, a jak już to na krótki okres 2-3 lata...

jak cienko z kasą, to możesz poszukać na aledrogo używanej butli 1-2 rocznej z homologacją, jak nie to tylko nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie kontroli zero konsekwencji,można jeździć ale przeglądu już nie przejdzie,spróbuj podjechać na SKP przed 2 lutym może jeszcze się załapiesz na przegląd i rok z butlą masz z głowy,tak jeszcze było przynajmniej w tamtym roku,wszystko jeszcze zależy od diagnosty-temat z własnego doświadczenia

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:53 ----------

policja raczej nic Ci nie zrobi, bo kto wozi przy sobie homologację na butle ? papiery na homologację potrzebne Ci będą przy przeglądzie, bez tego Ci go nie wbiją i tyle...

z tego co wiem, to ponowna legalizacja butli jest nieopłacalna, czasem nie możliwa, a jak już to na krótki okres 2-3 lata...

jak cienko z kasą, to możesz poszukać na aledrogo używanej butli 1-2 rocznej z homologacją, jak nie to tylko nówka

z tymi używkami od tego roku też różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wlasnie w dowodzie mam montaz instalacji 2004r 2 luty, sprubuje z tym przegladem przed 2 lutym i zobaczymy :) odezwe sie w temacie jutro

---------- Post dopisany 29-01-2014 at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany 28-01-2014 at 22:47 ----------

Panowie, co oznacza ta data na dole? f3208dcb952e9a0fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data produkcji-, tzn. od tej 1 daty (daty produkcji) butla ważna jest 10 lat- czyli butla była ważna do lipca 2011 ( pierwsza data to produkcja- druga to do kiedy ważna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyklarować parę głupot napisanych w tym temacie:

- ponowna legalizacja zbiornika jest na następne 10 lat,

- koszt ponownej legalizacji to 180 PLNów (także dużo bardziej opłacalne od nowej butli i nie musisz żadnych wielozaworów i innych dupereli wymieniać),

- na Twoim dokumencie homologacji będziesz miał napisane, czy możesz ją ponownie legalizować (większość się da, jednak nie wszystkie), ale patrząc na Twoją tabliczkę jestem prawie pewien, że się da.

Lista miejsc legalizacyjnych znajduje się na stronie ITD. /chyba TDT/ edit by cwiara/

I proszę Was Panowie, nie siejcie głupot zasłyszanych od gazowników...

EDIT: Twoja butla była wyprodukowana w 2001r (swoją drogą jakim prawem w ogóle masz przegląd, skoro legalizacja jest na 10 lat).

Tutaj instrukcja: https://www.google.pl/search?q=jak+czyta%C4%87+stako+data+produkcji&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zlTpUr_PH4fH7Ab2i4HIDw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ss51YQsarKhhHM%253A%3BL5XJUzDry6gchM%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Fimages%252FPorady_i_opinie%252FDuplikaty_dokumentow%252F22d289e3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Flpg%252Fod-a-do-z%252Fprawo%252FDuplikaty-dokumentow-poradnik-dla-roztargnionych%252Cartykul%252C5519.html%3B500%3B294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na kwicie mam rok produkcji 2004 -.- Nie czaje już nic. Przegląd zawsze przechodziłem bez problemu, gość nurkował w bagażniku z kwitem w ręku i mówił, że wszystko ok... Reasumując na kwicie rok produkcji inny, na butli inny...nic się nie zgadza, trzeba będzie Kupić nową/używaną butlę z kwitem i tyle. Najlepsze jest to, że nr fabryczny sie zgadza :D Dzięki za zainteresowanie tematem, jeśli macie cos do dodania to z chęcia posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice to wykręć butlę i zawieź do ponownej legalizacji (nie potrzebujesz mieć do tego żadnych dokumentów, sama butla wystarczy). 180PLNów zapłacisz i masz spokój na następne 10 lat.

Ew. zleć demontaż butli gazownikowi - koszt ok. 50 PLNów, montaż tak samo. I tyle. Nowa butla to pewno 300 PLNów jak nic, ale zrobisz jak uważasz...

PS Tylko uważaj z tym gazem, poczytaj w necie jak się powinno butlę demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- koszt ponownej legalizacji to 180 PLNów

koszt legalizacji zależny od zakładu- więc możesz zapłacić 150 a w innym 300 :whistling:przykładowy cennik jednej z firm w Strzelnie : cytat- ,,Legalizujemy zarówno zbiornik jak i wielozawór lub zespół zaworów (typ holenderski), nie ma potrzeby wymiany zaworów wraz ze zbiornikiem, dzięki temu koszty obniżają się o połowę.Średnia cena wymiany zbiornika i wielozaworu to: 700-800zł

Cena legalizacji zespołu zbiornik – wielozawór to: 300 zł

Cena legalizacji zbiorników instalacji 5 generacji (z pompą gazu w zbiorniku): 450zł

Cena legalizacji zbiornika zdemontowanego z auta to: 250zl lub 400zł

W przypadku gdy zbiornik zamontowany jest nietypowo (np. pod autem, z osłonami, zbiornik zewnętrzny zamontowany wewnątrz) pobrana zostanie dopłata za demontaż i montaż zbiornika w wysokości od 50zł do 100zł

''

a na kwicie mam rok produkcji 2004 -.- Nie czaje już nic. Przegląd zawsze przechodziłem bez problemu, gość nurkował w bagażniku z kwitem w ręku i mówił, że wszystko ok... Reasumując na kwicie rok produkcji inny, na butli inny...nic się nie zgadza,:)
heh- bo to jest Polska - gość nurkował- aby było na kamerach widać,że sprawdza...dla nich najważniejszy jest papier-, przegląd kosztuje więcej a na takim przeglądzie okresowym nawet ci szczelności tej instalacji nie sprawdzą... ot taka sztuka:facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz tu przykłady z legalizacjami wielozaworów i zbiorników 5 generacji w odniesieniu do autora tematu - całkowicie bezsensu dane.

Legalizowałem w 2 różnych zakładach na Śląsku (Tarnowskich Górach i Lublińcu) i to nie raz - koszt zawsze był 180 PLNów.

Być może za jakieś hiper zbiorniki 5 generacji jest inna kasa, ale kolega ma zwykłego STAKO i szczerze wątpię, żeby mu zawołali więcej.

EDIT: Tu masz pełną listę

Transportowy Dozór Techniczny - Wykaz zakładów przygotowujących zbiorniki stanowiące wyposażenie pojazdów samochodowych do badań okresowych lub doraźny

W Pomorskim widzę są 4 'miejsca'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyklarować parę głupot napisanych w tym temacie:

- ponowna legalizacja zbiornika jest na następne 10 lat,

- koszt ponownej legalizacji to 180 PLNów (także dużo bardziej opłacalne od nowej butli i nie musisz żadnych wielozaworów i innych dupereli wymieniać),

- na Twoim dokumencie homologacji będziesz miał napisane, czy możesz ją ponownie legalizować (większość się da, jednak nie wszystkie), ale patrząc na Twoją tabliczkę jestem prawie pewien, że się da.

Lista miejsc legalizacyjnych znajduje się na stronie ITD.

I proszę Was Panowie, nie siejcie głupot zasłyszanych od gazowników...

EDIT: Twoja butla była wyprodukowana w 2001r (swoją drogą jakim prawem w ogóle masz przegląd, skoro legalizacja jest na 10 lat).

Tutaj instrukcja: https://www.google.pl/search?q=jak+czyta%C4%87+stako+data+produkcji&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zlTpUr_PH4fH7Ab2i4HIDw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ss51YQsarKhhHM%253A%3BL5XJUzDry6gchM%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Fimages%252FPorady_i_opinie%252FDuplikaty_dokumentow%252F22d289e3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Flpg%252Fod-a-do-z%252Fprawo%252FDuplikaty-dokumentow-poradnik-dla-roztargnionych%252Cartykul%252C5519.html%3B500%3B294

10 lat-nie tak do końca,wszystko zależy od stanu butli,czy nie jest pordzewiała,czy nie ma wewnątrz wżerów i od widzimi się dozorowca,legalizację możesz dostać i na rok,

cena zależy od tego co legalizuje,nie ma sztywnej ceny bo znam takich co wołają około 300 zeta,

jak już to na stronie TDT,

zapewne przeczytałeś w necie o legalizacji butli i wszystko wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, załużmy, że jest to te 180 zł jak mówi kolega wyżej, czy nawet tam 200zł. Jadę tam z ta butla i moge otrzymać legalizacje tylko na dwa lata? :) za te przykładowo 200zł? To bym zrobił interes życia :D---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ----------0Znalazłem taki serwis 50km od mojego miejsca zamieszkania (Grudziądz- na stronie itd) i jutro tam dzwonię i będę wiedział co i jak, w temacie się odezwę, dzięki Panowie za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem w necie - handluję autami i legalizowałem już x razy butle. Nigdy nie spotkałem się z problemami o których piszecie, za to jak byłem u gazowanika kiedyś na regulacji to przyjechał starszy Pan się zapytać o homologację na co usłyszał podobne argumenty jakie Wy podajecie.

Pozwolę sobie zapytać ile razy Ty usłyszałeś takie problemy podczas legalizacji? Jakiej butli Ci nie chcieli zalegalizować? No i w którym zakładzie? Bo pewno wiesz to z własnego doświadczenia, nie to co ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem w necie - handluję autami i legalizowałem już x razy butle. Nigdy nie spotkałem się z problemami o których piszecie, za to jak byłem u gazowanika kiedyś na regulacji to przyjechał starszy Pan się zapytać o homologację na co usłyszał podobne argumenty jakie Wy podajecie.

Pozwolę sobie zapytać ile razy Ty usłyszałeś takie problemy podczas legalizacji? Jakiej butli Ci nie chcieli zalegalizować? No i w którym zakładzie? Bo pewno wiesz to z własnego doświadczenia, nie to co ja...

tak się składa kolego,że już 15 lat zajmuje montażem instalacji i wszystkim co z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz tu przykłady z legalizacjami wielozaworów i zbiorników 5 generacji w odniesieniu do autora tematu - całkowicie bezsensu dane.

.

gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to byś zauważył ,że koszt legalizacji zbiornika w tym zakładzie ,którego cennik podałem to 250 zł-, więc nie upieraj się przy tym 180 PLNów bo nie wszędzie tyle kosztuje ta przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem w necie - handluję autami i legalizowałem już x razy butle. Nigdy nie spotkałem się z problemami o których piszecie, za to jak byłem u gazowanika kiedyś na regulacji to przyjechał starszy Pan się zapytać o homologację na co usłyszał podobne argumenty jakie Wy podajecie.

Pozwolę sobie zapytać ile razy Ty usłyszałeś takie problemy podczas legalizacji? Jakiej butli Ci nie chcieli zalegalizować? No i w którym zakładzie? Bo pewno wiesz to z własnego doświadczenia, nie to co ja...

tak się składa kolego,że już 15 lat zajmuje montażem instalacji i wszystkim co z tym związane

No i to wszystko wyjaśnia. Ja też za pierwszym razem pojechałem do gaziarza i usłyszałem, że 3 lata mi przedłużą za chore pieniądze. Jak myślisz, dlaczego? Bo chciał mi wepchnąć nową butlę...

Lecz żeby dyskusja była rzeczowa to ponawiam pytanie: gdzie Ci chcieli dać legalizację na 2 lata? Czy to jednak wiedza 'gaziarska'?:grin: Daj namiary, albo nie pisz więcej takich bzdur.

Podajesz tu przykłady z legalizacjami wielozaworów i zbiorników 5 generacji w odniesieniu do autora tematu - całkowicie bezsensu dane.

.

gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to byś zauważył ,że koszt legalizacji zbiornika w tym zakładzie ,którego cennik podałem to 250 zł-, więc nie upieraj się przy tym 180 PLNów bo nie wszędzie tyle kosztuje ta przyjemność

Nie wiem dokładnie, ale ogólnie w Lublińcu np. możesz legalizować za 180 PLNów (jak sobie sam zdemontujesz), lub za 280 PLNów (jak oni na miejscu Ci zdemontują). Być może istnieją jakieś różnice w cenach, jednak tak, jak piszę na Śląsku za każdym razem płaciłem 180PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nikomu nie wciskam a zakłady i ceny znam, nie mówię że w całej Polsce,klient dostaje namiary i potem sam decyduje,

z Tobą zaś nie będę dyskutował bo to była by daremna gadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...