Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Modułu Komfortu czy na pewno trzeba? ważne!


SPYDER007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów!

Pojechał ostatnio do Elektryka od aut z poniższymi usterkami który zaproponował Mi od razu wymianę Modułu Komfortu sama te części kosztuje 300 zł + robocizna tak mi powiedział Mam problem z moją A4 b5 Avant 2000r, mianowicie od jakiś dwóch Miesięcy wycieraczka tylna oraz spryskiwacze lamp włączają się samoczynnie do tego Gasną przednie lampy Mijania. Za każdym razem jak tylko przekręcę stacyjkę na zapłon wycieraczka od razu startuje. Spryskiwacze lamp co jakiś czas się włączają oraz gasną przedni lampy mijana w tym samym momencie od razu wycieraczki przednie tez się włączają, ale bez spryskiwaczy szyby.

Proszę o jakieś rady, może ktoś już miał podobny problem. Bo coś czuje że może chcieć Mnie naciągnąć. :facepalm:

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 16:44 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ----------

kto zna jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie jest problem z elektryką - jak zwał tak zwał.

Skoro Ci ktoś zdiagnozował usterkę to ewentualnie dopytaj się gdzie dokładnie i co Ci ma zamiar wymienić.

A i co on uważa za moduł komfortu bo dla niektórych moduł komfortu to konkretny moduł ale nie występujący w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu jako takiego oczywiście nie ma, jest zintegrowany w pompce centralnego zamka który odpowiada np. za domykanie szyb czy blokowanie drzwi po przekroczeniu iluś tam kilometrów.

Druga sprawa to nie wydaje mi się żeby te usterki miały jakiś związek z tym co ma zamiar wymienić. Weźmy dla przykładu np. gasnące światła mijania, jakiś czas temu miałem w rękach schemat oświetlenia w B5 i powiem, że jest on zrealizowany raczej na zasadzie włącznik-przekaźnik-żarówka i żadnego udziału jakiś innych rzeczy tam nie widziałem, także miałbym pewne obiekcje co do diagnozy tego Pana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku przyjzał bym sie pająkowi z manetkami przy kierownicy. Gosciu chce Cie naciagnac ewidentnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku przyjzał bym sie pająkowi z manetkami przy kierownicy. Gosciu chce Cie naciagnac ewidentnie

dokładnie jak kolega pisze.......jak raz to jedyne miejsce skupiające elementy ,które mają "problem " w Twoim aucie....

załatw zestaw na podmianę :whistling: i do dzieła .....ja bym tak zaczął :naughty::wink::decayed:

można by się pokusić by na spocie w kilka osób to podmienić.....:naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydałoby się przyjrzeć też przejaznikom czy nie zalane , czy komp nie zalany , może gdzieś z podszybia leci na to wszystko , ale najbardziej prawdopodobnie bedzie coś nie tak z manetkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą, w B5 nie ma jakiegoś centralnego modułu który steruje wszystkimi funkcjami. Popatrz czy nigdzie nie ma wody, sprawdź manetki i melduj co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...