Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CD Defekt! w fabrycznej navigacji.. pomoże ktoś? lub kogoś poleci?


dieselmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem dotyczy nawigacji MFD wer D w B5 FL, po kupnie navi nie czytała płyt z mapami, posiadam dwie nagrywane i jedną ori, mimo wyczyszczenia lasera cały czas wyskakuje informacja "CD Defekt" (wgrane jest PL menu). pytanie moje czy to oznaka zużytego lasera czy może byc jakis inny problem. moze ktoś ma jakieś sposoby na zdiagnozowanie co może dolegać jej lub jakies namiary na gościa który by się fachowo zajął naprawą. z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ja pół roku się z tym męczyłem. Myślałem że mam źle nagrane płyty ale jak się okazało wina była w samym napędzie, pomogło wyczyszczenie lasera i poprawienie takiej jakby płytki dociskającej płytę. Zdejmij kolego górną pokrywę navi abyś widział co się dzieje w środku i włóż płytę, jeżeli będzie wolno się kręcić lub wcale to wina jest w samym napędzie.

Mam namiary na konkretnego faceta z Wroclawia który mi pomógł przez telefon.U niego naprawa napędu kosztuje +/- 200 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laser czysciłem, fakt, był brudny ale dalej defekt jest.

skąd wiedziałeś, że należy poprawic tą płytkę? może i u mnie taki jest problem?

na forum vw zasugerowano mi wymiane lasera..:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. problem dotyczy nawigacji MFD wer D w B5 FL, po kupnie navi nie czytała płyt z mapami, posiadam dwie nagrywane i jedną ori, mimo wyczyszczenia lasera cały czas wyskakuje informacja "CD Defekt" (wgrane jest PL menu). pytanie moje czy to oznaka zużytego lasera czy może byc jakis inny problem. moze ktoś ma jakieś sposoby na zdiagnozowanie co może dolegać jej lub jakies namiary na gościa który by się fachowo zajął naprawą. z góry dzięki za pomoc.

Czym czyszczony był laser? jeśli jakimś perfumem lub co lepsze spirytusem to jest on jeszcze bardziej brudny niż był. Z nagrywanymi płytami może byc problem ale ori cd z mapą odczyta każdy nawet najbardziej wypalony laser . Skoro masz wgrane pl menu to czemu jest defekt cd ? Mi to wygląda na uszkodzenie softowe przez kiepskie pl menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. problem dotyczy nawigacji MFD wer D w B5 FL, po kupnie navi nie czytała płyt z mapami, posiadam dwie nagrywane i jedną ori, mimo wyczyszczenia lasera cały czas wyskakuje informacja "CD Defekt" (wgrane jest PL menu). pytanie moje czy to oznaka zużytego lasera czy może byc jakis inny problem. moze ktoś ma jakieś sposoby na zdiagnozowanie co może dolegać jej lub jakies namiary na gościa który by się fachowo zajął naprawą. z góry dzięki za pomoc.

Czym czyszczony był laser? jeśli jakimś perfumem lub co lepsze spirytusem to jest on jeszcze bardziej brudny niż był. Z nagrywanymi płytami może byc problem ale ori cd z mapą odczyta każdy nawet najbardziej wypalony laser . Skoro masz wgrane pl menu to czemu jest defekt cd ? Mi to wygląda na uszkodzenie softowe przez kiepskie pl menu.

no standardowo, wodą po goleniu adidas i patyczkiem..:kwasny: ( na patyczku został brud a soczewka teraz wygląda na czystą) więc myślałem, że pomogło.

ori cd jest lekko porysowana ale bez wżerów więc stawiam, że jest cos nie tak z resztą.

Czemu jest CD DEFEKT..? Nie mam pojęcia, gdybym to wiedział forum bym nie zaśmiecał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zabiłeś laser adidasem. Komunikat cd defekt jest błędem spolszczenia lub kiepskim jego wykonaniem, pozostałe komunikaty wyswietlane sa w języku pl ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zabiłeś laser adidasem. Komunikat cd defekt jest błędem spolszczenia lub kiepskim jego wykonaniem, pozostałe komunikaty wyswietlane sa w języku pl ?.

skąd wiadomo, że go od razu usmierciłem skoro nic sie nie zmieniło? brat u siebie zorbił ten manewr i mu śmiga elegancko teraz. wszystkie komunikaty i menu jest w jężyku PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem najprawdopodobniej. To że wizualnie nic się nie zmieniło nie znaczy że nie uszkodziłeś powłoki na soczewce lasera nieumiejętne czyszczenie lub zbyt agresywny środek powoduje zmatowienie soczewki, a wtedy jest już tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmatowienia nie widać także chyba jest ok, starałem się delikatnie czyścić. przez jak to określiłeś " błędem spolszczenia lub kiepskim jego wykonaniem" może nie czytać CD z mapami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to zmiana softu ale musiałby być bardzo źle zmodyfikowany żeby mieć wpływ na obsługę cd. Zmatowienie soczewki nie jest czasami widoczne golym okiem. Masz kilka opcji, zmatowienie , uszkdzenie lasera ( wypalenie ), uszkodzenie mechaniczne lasra. Delikatność w czyszczeniu ma spore znaczenie ale środek którym czysciłeś jest tłusty i może byc zbyt agresywny dla optyki a ona jest bardzo delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podstawić sprawny laser i się przekonać jakie to daje efekty.

Te lasery trzeba umieć czyścić a dodatkowo użycie takich wynalazków jak woda po goleniu może spowodować nieprzewidziane efekty tak jak opisał Tom A4. Ta soczewka jest przecież plastikowa i pokryta warstwą antyrefleksyjną. Mam całą szufladę takich laserów czyszczonych zgodnie z instrukcjami zamieszczanymi w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam komunikat, nie czyta mi nawet oryginału. Jak wejdę w navigation to wyskakuje mi komunikat o nieodpowiedniej płycie CD. Płytę mam oryginalna z tego auta. RNS-D DX. Ktoś coś ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

03651f8c5e1e9742037a764883712c37.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laser czyszczony ? nie masz przypadkiem mixu góra non dx ,a dół dx już takie cuda widziałem. Jaki masz nr navi to zobaczymy czy to dx

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz napęd czy to napewno dx,bo jak pisze Tom A4 zdarzają się przypadki podmiany górnej częśći navi na no dx, z czym również się spotkałem i to w A4 B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na 100% DX. Nawet jak wejdę w navigation to wola o płytę TravelPilot DX. c50f00418933ca16c4b6829db7b9ad99.jpg Jeszcze dziwne,ze w wersji oprogramowania mam pod punktem Start Aktualizacja datę listopad 2001 a jak dam na punkt TMC tuner to tam jest 1999r. Tez tak macie ? bdacd2959739da9fd62852e5d3b6ff0d.jpg860b8be090a00da5b7e31070d65933cb.jpg proszę o pomoc

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Laser czyściłem, dalej to samo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niech ktoś pomoże.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft możesz mieć dx-owy jak wygląda napęd po zdjęciu górnej pokrywy ? Widzisz sam że masz coś nie tak z softem to nie jest różnica kilku miesięcy tam masz 3 lata właśnie sprawdziłem na takiej samej navi i daty są takie same

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd wyglada tak,ze ma bodajże 4 dziurki na gorze gdzie widać jak płyta sie kręci a po środku ma osłonę biała, która trzyma CD i dociska go. Może być tak,ze ktoś nieumiejętnie zmieniał sofy i dlatego tak sie stało? Jest ktoś w stanie podrzucić mi soft,który będzie w 100% kompatybilny ? Może wina tutaj leży.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://vimeo.com/116203482

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Data tunera TMC może być taka bo jest dokładany tak samo jak RNS-D. Twoja pewnie jest fabryczna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd widać że jest dx czyli masz dwie opcje albo uszkodzony programowo albo mechaniczni bo strasznie mieli ten twój napęd. Masz vag ? sprawdź błędy i jak navi się identyfikuje czy jest w vagu taki sam nr jak na boku navi

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jest w vagu. Błędów brak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Coś sugerujesz by ruszyć programowo ? Może jakaś wskazówka ? Wgranie softa ? Jak masz to podaj mi proszę link do softa poprawnego ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...