Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa wskaznik temperatura silnika


kowal007

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób test zegarów i sprawdź czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w Vagu jak nie masz błędu na silniku to będziesz miał go na liczniku stawiałbym na czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sposób jak vagiem sprawdzić G62/G2 (czujnik płynu): porównaj temperatury w 2 miejscach: 01-Engine

->

Meas.Bloks-08 -> Group 007 -> Coolant Temp

oraz

17-Instruments -> Meas.Bloks-08 -> Group 003 -> Coolant Temperature wyniki będą zblizone czujnik sprawny jeśli nie to czujnik umarł. A i zrób też test wyjść licznika i zobacz czy wskaźnik chodzi w całym zakresie i czy w ogóle chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą...

Musisz zaopatrzeć się w kabel diagnostyczny OBD2, lapka i program VAG COM.

Popytaj po znajomych a jak nie to przyjedź na jakiś spot Audi.

Ew. popytaj jakiś elektryków/elektroników samochodowych na mieście.

Musisz zrobić test zegarów (licznika) żeby wyeliminować uszkodzenie silniczka od wskazówki temp silnika.

Druga sprawa to musisz zrobić tzw. logi żeby widzieć czy czujnik działa prawidłowo.

:hi:

Podsyłam Ci mój test zegarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko mi znalesc tego vaga

kup ori , w podrobki nie polecam sie pakowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że jak licznik dostanie prąd (czy przy włączeniu zapłonu czy tylko pozycyjnych świateł) to wskazówka skacze z pozycji spoczynku na 90 stopni (po nagrzaniu wychodzi za 180). Sprawdzane Vagiem czujniki i odchyłki mają w tolerancji. Testu licznika nie zrobię bo mam auto z 95r. a wtedy z tego co wiem nie było możliwości tego sprawdzenia. Stawiam więc na padnięty silniczek wskaźnika bo co to moglo by być innego skoro na czujnikach temp. ok i silnik się nie gotuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty za parcha kupiłes ze cały czas do niego dokładasz:decayed: u mnie 95 rok i od 3 lat nic w nim nie robilem poza olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąg vcds lite 1.0 witaminka i masz w pełni sprawnego vaga. A4-Tomek jaki masz licznik ? VDO czy Uk-nsi ?

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testu licznika nie zrobię bo mam auto z 95r. a wtedy z tego co wiem nie było możliwości tego sprawdzenia. Stawiam więc na padnięty silniczek wskaźnika bo co to moglo by być innego skoro na czujnikach temp. ok i silnik się nie gotuje

W tym roczniku VDO jest mozliwosc zrobienia testu licznika. Zrob i sprawdz, czy wskazowka zatrzymuje sie na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąg vcds lite 1.0 witaminka i masz w pełni sprawnego vaga. A4-Tomek jaki masz licznik ? VDO czy Uk-nsi ?

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

UK-NSI ;) kiedys czytałem na forum że w tych licznikach testu zrobić się nie da

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

co ty za parcha kupiłes ze cały czas do niego dokładasz:decayed: u mnie 95 rok i od 3 lat nic w nim nie robilem poza olejem

Spadaj :decayed: nigdy nie wiadomo co się kupi... Auto mam 4 rok. Na początku nie wkładałem nic prócz na to co trzeba. Teraz dopiero się zaczęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UK-NSI i test zegarów idzie aż miło a rok mej fury to 96. Jedyne co nie da rady zrobić to bs 011 :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4-Tomek u mnie juz dano by był na szrocie jak miałbym szukać co to a w szczególnosci jak mialbym dokładać to juz 2 by stał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UK-NSI i test zegarów idzie aż miło a rok mej fury to 96. Jedyne co nie da rady zrobić to bs 011 :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Hmmm ciekawe. Będę musiał sprawdzić to bo zapamiętałem z innych wątków że się nie da :P

Muszę poszukać jak się wogóle robi test zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem jakiś uk nsi leżał w gratach ,kupilem kiedys na alledrogo bo myslalem ze bedzie mozna go przekodowac ,nie stety nic nie mozna bylo z nim zrobić. ale testy wykonawcze robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...