Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ B5 ADR ] Zielona perełka Danzan's


danzan

Rekomendowane odpowiedzi

żarówka 100 12v na mijania zakładasz o taki oznaczeniu u ciebie to chyba żarówka h3 albo H7 100 12v, a co do tłumika to zakładaj ostatni od 1.8t albo od 1.9 tdi ja mam tak założone tylko nie wiem czy tdi czy 1.8t i będziesz miał fajną pracę

Co to żarówka 100 12V?

A tłumik końcowy od 1.8T. Rożni się dwiema końcówkami z tyłu. Od TDI ma mniejszą średnicę rury od strony tłumika środkowego chyba.

No właśnie, głownie mi rozchodzi się o średnicę to środkowego tłumika i zaczepy. W benzynce raczej nie pasuje końcowy od TDI z czysto estetycznego punktu widzenia :kwasny:

---------- Post dopisany 04-04-2014 at 15:05 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2014 at 21:29 ----------

Do sprzedania lub zamiany takie alufelgi, jakby ktoś był zainteresowany: Alufelgi BORBET T, 17 cali, 5x112, stan BDB. Sprzedam/Zamienie Sępólno Krajeńskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć końcowy tłumik od 1.8t albo TDI będzie jeden i drugi pasował ja z allegro od gościa prawie nówkę kupiłem z przesyłką do domu założyłem i ciekawy pomruk jest prawie jak turbo

---------- Post dopisany at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany at 15:11 ----------

i żadnych sportowych nie wkładaj bo tylko kupa huku będzie za tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od TDi pasuje średnica? Końcowy -> środkowy? Czy trzeba rezać obwodami? Pytałem się o 1.8t ale bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcowy pasuje o tdi i 1.8t ,trzeba rezać tylko końcówki od tdi na proste dwie

---------- Post dopisany at 19:50 ---------- Poprzedni post napisany at 19:49 ----------

mowa jest o tym od zwykłego wtrychu a nie od pompowtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcowy pasuje o tdi i 1.8t ,trzeba rezać tylko końcówki od tdi na proste dwie

Kumam, tylko bardziej rozchodzi mi o łączenie tłumika końcowego ze środkowym. Tam średnice są takie same, wchodzi bez kłopotu czy trzeba dłubać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borbety po małej regeneracji znalazły nowego właściciela, a w ich miejsce taka o to bajeczka :wink:

10172716_637996216292612_137951607_n.jpg

---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

ma to samo ja swoją łączyłem i jest to samo

To będę szukał od turbo końcowego i będzie cacy, chyba że nic się nie znajdzie sensownego, to jakąś podwójną końcówkę i tyle. To ma ładnie wyglądać z tyłu. A jeśli będzie ta robota na rzeczy to jeszcze kat idzie precz :wink:

---------- Post dopisany 08-04-2014 at 13:27 ---------- Poprzedni post napisany 06-04-2014 at 20:22 ----------

Na samochód wpadły nowe alufelgi + dwu i czteroletnie opony :banan: Pewnie dla wielu to już opatrzony i brzydki wzór, ale cieszę się jak gwizdek! :decayed:

IMG_20140408_132017.jpg

---------- Post dopisany 10-04-2014 at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany 08-04-2014 at 13:27 ----------

Mam możliwość kupienia po kosztach oryginalnego subwoofera do B5 Avant w lewą tylną wnękę bagażnika. Orientuje się ktoś czy dużo z tym roboty? Mam na myśli podłączanie, czy radio dźwignie taki woofer? http://obrazki.elektroda.net/6_1206280230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u siebie nie masz suba? nie był wkładany serynie do wszystkich avantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam i to płytkie stukanie głośników w drzwiach mnie nie rajcuje juz. Przydałby się jakiś basik z tyłu, ale z uwagi na to, że jest to AUDI to ma to być oryginał, a nie profanacja syfiącym dziadostwem, które tylko zajmuje miejsce w kufrze :kwasny: Jak tam z instalacją będzie tego setu Nokii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjac boczek i zobaczyc czy idzie tam okablowanie z kostkami i bedzie wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro za dnia pogrzebie bo pamiętam, ze znajomy miał takie coś w B6 i nawet jakąś głębię pukania to miało.

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:07 ----------

Jeszcze jedna rzecz. W przerwie świątecznej na pewno będę wycinał katalizator. Ciężko znaleźć końcowy tłumik od turbo w dobrym stanie, dlatego zdecydowałem się założyć po prostu ładną podwójną końcówkę. Pytanie teraz takie: jaka średnica będzie optymalna i czy lepiej okrągłe czy eliptyczne?

okrągłe

Końcówka tłumika podwójna 2x60 mm montaż do 50 mm (4064833475) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

eliptyczne

KOŃCÓWKA TŁUMIKA AMG, TŁUMIK szer. 21cm, dł. 18cm (4060273071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do suba to nie spodziewaj sie jakoś wielkiego wow ale zawsze jakieś uzupełnienie pasma będzie :wink: co do końcówek mi osobiście zalatują tandetą więc lepiej szukaj tłumika od turbo :decayed: tu masz nawet ładny TŁUMIK KOŃCOWY AUDI A4 1.8 T 95-00 TE250407 (4096018400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zdecydowałem się założyć po prostu ładną podwójną końcówkę. Pytanie teraz takie: jaka średnica będzie optymalna i czy lepiej okrągłe czy eliptyczne?

Lepiej owalne i ścięte, ale najpierw zmierz sobie oryginalną rurę tłumika. Ona wychodzi pod skosem do góry i na zewnątrz i dopiero sam koniec się prostuje względem auta. Końcówkę będzieSZ mógł nałożyć na ten prosty odcinek i jeśli kupisz za długą, to nie schowasz jej ładnie tak, aby była równo z dokładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zdecydowałem się założyć po prostu ładną podwójną końcówkę. Pytanie teraz takie: jaka średnica będzie optymalna i czy lepiej okrągłe czy eliptyczne?

Lepiej owalne i ścięte, ale najpierw zmierz sobie oryginalną rurę tłumika. Ona wychodzi pod skosem do góry i na zewnątrz i dopiero sam koniec się prostuje względem auta. Końcówkę będzieSZ mógł nałożyć na ten prosty odcinek i jeśli kupisz za długą, to nie schowasz jej ładnie tak, aby była równo z dokładką.

zawsze można troche przyciąć rurki i dopasować do zderzaka

jak z tymi kabelkami pod suba? sprawdzałeś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zdecydowałem się założyć po prostu ładną podwójną końcówkę. Pytanie teraz takie: jaka średnica będzie optymalna i czy lepiej okrągłe czy eliptyczne?

Lepiej owalne i ścięte, ale najpierw zmierz sobie oryginalną rurę tłumika. Ona wychodzi pod skosem do góry i na zewnątrz i dopiero sam koniec się prostuje względem auta. Końcówkę będzieSZ mógł nałożyć na ten prosty odcinek i jeśli kupisz za długą, to nie schowasz jej ładnie tak, aby była równo z dokładką.

Pomysł wziął się stąd: http://img02-otomoto.sogastatic.pl/C32831901_5.jpg , dlatego rozmyślam czy okrągłe czy owalne. Pewnie, żeby dać jakąś końcówkę która będzie ładnie wyglądać to i dokładkę tylną by wypadało zmienić.

---------- Post dopisany at 09:15 ---------- Poprzedni post napisany at 09:14 ----------

[...] zdecydowałem się założyć po prostu ładną podwójną końcówkę. Pytanie teraz takie: jaka średnica będzie optymalna i czy lepiej okrągłe czy eliptyczne?

Lepiej owalne i ścięte, ale najpierw zmierz sobie oryginalną rurę tłumika. Ona wychodzi pod skosem do góry i na zewnątrz i dopiero sam koniec się prostuje względem auta. Końcówkę będzieSZ mógł nałożyć na ten prosty odcinek i jeśli kupisz za długą, to nie schowasz jej ładnie tak, aby była równo z dokładką.

zawsze można troche przyciąć rurki i dopasować do zderzaka

jak z tymi kabelkami pod suba? sprawdzałeś może?

Lada moment schodzę i szukam :wink: W razie jakby ich nie było, to dużo paprania z dociągnięciem wiązki do tyłu?

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 09:15 ----------

c**j wielki i dwa bąbelki :kwasny: Idą trzy wiązki. Jedna do lampy i dwie w górę do klapy - jedna z czarną kostką, druga z białą. I teraz pytanie, gdzie dostać kostkę odpowiednią do suba i co i tak z kablami pociągnąć? Ktoś orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki owalne, bo lepiej pasują do wnęki.

Listew nie kupuj, bo swoje i tak będziesz musiał ściągnąć. Jak nie wyjdzie malowanie, to pomalujesz drugi raz, jak znów nie wyjdzie, to zawsze możesz jeszcze okleić.

Reflektory lepsze poliftowe. Naprawdę...

Ps. Popielniczka też może ci nie będzie potrzebna. Chyba, że jarasz, albo zbierasz w niej moniaki. :wink:

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-sposob-troche-dodatkowego-miejsca-a4-b5-liftem-216113/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki owalne, bo lepiej pasują do wnęki.

Listew nie kupuj, bo swoje i tak będziesz musiał ściągnąć. Jak nie wyjdzie malowanie, to pomalujesz drugi raz, jak znów nie wyjdzie, to zawsze możesz jeszcze okleić.

Reflektory lepsze poliftowe. Naprawdę...

Ps. Popielniczka też może ci nie będzie potrzebna. Chyba, że jarasz, albo zbierasz w niej moniaki. :wink:

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-sposob-troche-dodatkowego-miejsca-a4-b5-liftem-216113/

Nie palę. Samochód nie jest miejscem do palenia, chyba że ktoś lubi smród i w smrodzie przebywać to co innego. W moim jest czysto i pachnąco.

Odnośnie listew... one są oklejone czymś z fabryki, czy ta powierzchnia to taki malunek? Bo bądź co bądź nie są gładkie.

Końcówki dam owalne, już się zdecydowałem :wink:

A co do reflektorów. Przerażają mnie ceny używanych :kwasny: Nie zależy mi na tym czy oryginalne, czy nie, ale nie chciałbym położyć więcej niż 170-200 za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii reflektorów, to te 170-200 zł prawdopodobnie wywalisz w błoto. Nie kupisz za to nic dobrego i za jakiś czas kupisz w końcu polifty, będąc wcześniejsze 200 w plecy.

Te, które pokazałeś na fotce, to wzór S4. Z tego powodu jest ich niezmiernie mało na rynku i wcale tanie nie są. Zamienniki tego wzoru również są droższe niż inne. Polifty to jedyny słuszny wybór i jeśli nie ma środków dziś, to kup za jakiś czas.

Co do dekorów, to nie wiem jakie masz, ale domyślam się i niestety nie wiem jak się je obrabia na gładko, ale nie wierzę, że nie da się tego znaleźć na forum.

---------- Post dopisany at 17:58 ---------- Poprzedni post napisany at 17:35 ----------

A jeśli już kupowac dekory do malowania, to chyba najlepsze są te imitujące drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...