Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedynka i dwójka z dziwnym oporem


rtsmistrzpolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem, muszę dobrze celować z prędkością aby wrzucić bieg, tzn. że chcę wrzucić jedynkę i zależy jak stanie się jak tam wszystko w środku chyba się ułoży to wchodzi gładko a innym razem z takim jakby z boku coś dźwignię blokowało, nie idzie po linii prostej i wchodzi w końcu ( nie trzeba dużo siły ale jest to drażniące). Dwójka wchodzi ok ale nie przy schodzeniu biegami w dół, tzn. raz jest ok a drugi raz taki sam opór i lekka blokada, dźwignia też jakby nie szła po linii prostej. Zauważam że zależy jaka prędkość, są prędkości gdzie idzie wrzucić jedynkę lub też dwójkę lecz u mnie jak wejdzie jedynka z oporem to raczej była odpowiednia okazja aby weszła dwójka gładko i na odwrót, czasem uda się dobrać prędkość i wchodzi jedno i drugie dobrze.

Ostatnio objaw ustąpił na jeden dzień. Wyjeżdżałem z myjni, zakręciły się koła, zapaliła kontrolka poślizgu i eureka, oba biegi bez znaczenia jaka prędkość dla jedynki czy dwójki wchodziły gładko, dziś nów powrót i kombinacje czy wejdzie, czy zwolnić bardziej i jedynka. Czasem dojeżdżasz, redukujesz z 3 na 2 bo nie ma potrzeby na 1 ale ja niestety muszę wymuszać całkowity stop bo częściej 1 wchodzi na stopie gładko jak redukcja z 2 na 1. Podkreślę iż jest zima i koła często się ślizgają lecz zawsze problem występował, tak więc mankament z wyjazdem z myjni to raczej dziwny przypadek albo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo poprostu nie przejmuj sie i jezdzij :))))) w poniedzialek wymieniam sprzeglo z dwumasem + wysprzeglik oraz łożysko oporowe i wtedy zobacze co sie bedzie dzialo bo moze byc wina tego jak bedzie sie zachowywac po wymianie wszystko dam znac , no chyba ze robiles juz kompletne sprzeglo to przyczyny trzeba szukac gdzie indziej

p.s. takimi pierdołami ja przynajmniej sobie głowy nie zawracam w B6 bylo to samo i jedzilem 3 lata wiec sie przyzwyczaiłem :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum kiedyś kolega napisał, że zmiana oleju w skrzyni pomogła ale nie była to jakaś diametralna różnica. Może warto mimo to od tego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zleceniu wymiany dwumasa zapytalem o wymiane oleju w skrzyni mechanik pow ze sie tego nie podejmie bo nie wezmie na siebie odpowiedzialnosc za ten zabieg

---------- Post dopisany 11-02-2014 at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2014 at 16:06 ----------

Dziękuje za info, kupiłem z przebiegiem 72tyś więc obstawiam że nie było nic robione, w książce nic nie widziałem tak wiec nic nie było ruszane. Daj mi znać jak po wymianie i jakie koszta, i gdzie robiłeś czy w autoryzowanym punkcie.

znaczna poprawa w pracy skrzyni, aby wbic jedynke nie trzeba wychamowywac do konca, koszty czesci (dwumas + kompletne sprzeglo + wysprzęglik + łożysko oporowe wszystko SACHS) 2700 zl. z robocizna 3300 zł. sprzęgło pracuje jak w nowym aucie :))))))) mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...