Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Jakie paski wielorowkowe w 3,0 V6 ?


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, czy ktoś ma info na temat jakie paski w silnika 3,0 (ASN) są do wymiany i ile ich jest. Nie mówię tu o rozrządzie tylko o pozostałych typu klima, wspomaganie itp. Czy macie może jakiegoś linka do strony gdzie to jest uszeregowane?

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, czy ktoś ma info na temat jakie paski w silnika 3,0 (ASN) są do wymiany i ile ich jest. Nie mówię tu o rozrządzie tylko o pozostałych typu klima, wspomaganie itp. Czy macie może jakiegoś linka do strony gdzie to jest uszeregowane?

Tom

W ASN jest tylko jeden pasek wielorowkowy, który napędza alternator, pompę wspomagania i sprężarkę klimatyzacji.

Ma numer 078 903 137 BJ, a jego odpowiednik CONTITECHA to 6 PK 1880 (w Inter Cars kosztuje około 60 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi podać numery i cenę napinacza z rolką paska alternatora? I czy występuje zamiennik dobrej jakości.

Napinacz paska wielorowkowego 06C 903 133 B w ASO kosztuje około 250 zł (w Inter Cars nie ma zamiennika).

Kół pasowych alternatora jest za dużo żeby określić, które będzie u Ciebie.

Musiałbyś mi podać VIN lub numer alternatora, który masz u siebie (nawet po VINie w tym przypaadku jest problem to rozpoznać).

Najlepiej jeszcze to jakbyś zdjął taką plastikową osłonę tego koła alternatora, wziął lusterko i odczytał jego numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr czyli muszę wymienić pasek klinowy (jeden jedyny jaki jest) oraz ten napinacz za 250 (ASO), a pisząc o kołach pasowych alternatora masz na myśli rolkę napinacza?

U Ciebie jest pasek wielorowkowy, a nie klinowy.

Pisząc o kole pasowym alternatora mam na myśli koło pasowe alternatora czyli rolkę (sprzęgło jednokierunkowe), która jest w alternatorze, a którą napędza pasek wielorowkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując, chcę wymienić poza rozrządem resztę bajerów, które napędzają osprzęt, czyli: pasek wielorowkowy, rolkę z napinaczem, koło pasowe alternatora. Czy coś tam jeszcze jest do wymiany tak żeby zrobić to od razu jak wszystko będzie rozebrane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś przy jakim przebiegu powinno się zrobić rozrząd w 3.0 v6 220ps?? , oraz po jakim przebiegu wymienić w/w pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...