Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pada turbo kilka pytań


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy wszystko wskazuje na to że turbo mówi powoli pa pa. Zaczęło wydawać dziwne piski dobiegające z niego ma luzy wzdłużne i poprzeczne. Turbina to oczywiście BRD teraz pytanie regenerować czy w nówkę iść?Myślałem o regeneracji w Turbo tec dużo pozytywnych opinii o nich słyszałem. Drugie pytanie czy po regeneracji turbo trzeba robić korektę programu? Ostatnie pytanie czy zakładając turbo wystarczy strzykawką wstrzyknąć olej do turbiny czy trzeba mieć specjalny przyrząd żeby nie poszła na sucho.

Dzięki za odpowiedzi Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty robić nie musisz, najważniejsza sprawa żeby w zakładzie nie ruszali sztangi. Też słyszałem wiele dobrych opinii o tym zakładzie, ale gdy moja puściła olej nie miałem wówczas rozeznania w zakładach profesjonalnie zajmujących się naprawą turbosprężarek. Oddałem turbinkę do zakładu Turbotechnika w Imielinie. Starszy ją wymontował i zawiózł, gość zadzwonił w ten sam dzień, że tylko uszczelniacze są do wymiany natomiast reszta jak najbardziej ok. Na drugi dzień była do odbioru. Kosztowało mnie to (czyszczenie, wymiana uszczelniaczy) 861zł i dostałem dwuletnią gwarancję. W ubiegłym roku na jesieni zaczęła puszczać olej i okazało się, że jeszcze jak tata mi ją montował to założył starą uszczelkę kompletnie nie pasującą do przewodu powrotnego obiegu oleju, którą ktoś kiedyś wsadził co widać na fotce :facepalm:

20130906_105617.jpg

Założyłem nową ori uszczelkę i śmiga do dziś. Od momentu gdy odebrałem turbo z zakładu minęło jakieś 30 tyś km.

Nie potrzebujesz specjalnego przyrządu, wystarczy zwykła strzykawka. Zalewasz olej i kręcisz równocześnie wirnikiem. Jak już ją zamontujesz odcinasz zasilanie i kręcisz rozrusznikiem żeby wytworzyć ciśnienie w ukł. smarowania. Następnie uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym przynajmniej 30 sekund ( u mnie kontrolka ciśnienia oleju się nie świeciła po wymianie oliwy więc odczekałem dla świętego spokoju dwie minuty). Przed jazdą zwróć uwagę czy wszystko dobrze zamontowane i nie widać wycieków.

Pozdro, Biszczan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam dobrą używkę. Ja miałem 3 po regeneracji i każda padała w mgnieniu oka mimo iż były regenerowane u polecanych firm... Zrobisz jak chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...