Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moja pierwsza stłuczka (moja wina), samochód w leasingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nieszczęście dopisało i miałem stłuczkę (opis na moim wątku samochodu). Samochód ubezpieczony w PZU, leasing w GETIN.

Mam pytanie techniczne, bo nie wiem co teraz:

1. był rzeczoznawca, mam już wycenę (od dziś)

2. teraz muszę objechać warsztaty w tym aso aby mi to wycenili jak rozumiem

3. wypełniam dokument i wysyłam to do getin

4. wybrany warsztat naprawia szkodę, wystawia fakturę na getin

5. getin przelewa kasę po naprawie do wybranego serwisu

7. wszystko jest zakończone

Czy dobrze to wszystko rozumiem? Bo coś czytałem o VAT, ze niby ja go pokrywam ale to przecież musiała by faktura być na mnie nie na getin - po prostu tego nie rozumiem za bardzo tak samo tego, że ubezpieczyciel jak to rzeczoznawca powiedział przelewa kasę mnie a nie na getin... Mam na ubezpieczeniu opcję serwisowa.

Możecie mnie przeprowadzić przez ten proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz się do ASO. Podpisujesz pełnomocnictwo upoważniające ASO do odbioru odszkodowania i występujesz z pismem do Getin o wystawienie upoważnienia na ASO. Odbierasz auto po naprawie bezgotówkowej płacąc VAT od faktury, która jest zawsze wystawiana na leasingobiorcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zaplacisz VAT czy nie zalezy od ubezpieczenia jakie masz zawarte.

Chodzi o ubezpieczenie netto lub brutto

Wszystkie samochodyjakiemam na firme ubezpieczam brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suma ubezpieczenia bez VAT 59 tys. - czyli rozumiem, że to kolejna sprawa o której nie wiedziałem i powinienem był zrobić inaczej? Tylko, że ubezpieczenie mam opłacane w ratach leasingu. W skrócie mam netto.

Czy to może nie być ASO czy musi być abym rozliczył się bezgotówkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial zaplacic VAT od tej naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym VAT już wiem, wrzucę to w koszty itp. trudno - teraz będę wiedzieć.

Powiedźcie mi tylko jeszcze czy to musi być ASO czy może być zaufany warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jaki warsztat to zdecyduje leasing. TU wysyła to leasingu pismo z zapytaniem kto ma być odbiorcą odszkodowania i leasing określa warunki. W przypadku aut na gwarancji często wymagają, żeby to było ASO a jak auto starsze to już nie wnikają jaki warsztat. Aby wystawił fakturę bo okazanie faktury w TU będzie prawdopodobnie jednym z warunków wypłaty odszkodowania postawionym przez leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, rozjaśniło mi to dużo. Samochód jest wzięty w leasing jako używany (2009), na wniosku do leasingu mam możliwość wybrania innej firmy niż aso i tej od leasingodawcy z tego co widziałem. Zabieram się do znajomego w celu jego wyceny kosztów.

---------- Post dopisany 02-03-2014 at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2014 at 13:50 ----------

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc - wszystko udało się zrobić jak pisaliście! W następnym roku muszę samochód ubezpieczyć brutto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie naprawiałeś auto? Bo np noma2 w Katowicach nie ma lakierni tylko zlecają podwykonawcy. Wiem gdzie np Magro z Sosnowca zleca tak samo jak Opel z DG. Mają jednego podwykonawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w Mysłowicach, bo bez sensu było płacić za nowe drzwi skoro reszta lakieru wygląda na lekko użyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...