Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asymetryczna opona


elmer80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest że opona asymetryczna "działa" jak trzeba pomimo że kręci się odwrotnie z lewej i prawej strony auta? Chodzi oczywiście o bieżnik opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko :whistling: opona asymetryczna kręci sie tak samo i z lewej i z prawej,- odwrotnie będą sie kręcić tylko asymetryczne kierunkowe (dlatego są lewe i prawe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już o tym dyskutowano, niestety postów ni jak znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asymetryczna opona nie ma takiego samego bieznika po obu stronach

http://www.felgi-opony.com/images/media/Aktualnosci/314/314_2_opony_letnie__asymetryczne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci się tak samo :)

Nie ma takiego samego bieżnika ale zakłada się tym samym wzorem na zew/wew.

Na oponie asymetrycznej pisze inside i outside.

tak będzie po lewej stronie

2m2to5c.jpg

a tak po prawej

9kzfbl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie szukałem informacji i są tylko zachwalane że lepsze trzymanie boczne no ale... jakby nie było bieżnik jest w drugą stronę i jak to się ma do opony kierunkowej która musi kręcić się do "przodu" aby właściwie odprowadzać wodę i nie tylko.

---------- Post dopisany 15-02-2014 at 09:28 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2014 at 21:19 ----------

Kręci się tak samo :)

Nie ma takiego samego bieżnika ale zakłada się tym samym wzorem na zew/wew.

Na oponie asymetrycznej pisze inside i outside.

tak będzie po lewej stronie

http://oi57.tinypic.com/2m2to5c.jpg

a tak po prawej

http://oi58.tinypic.com/9kzfbl.jpg

No jak tak samo jak skosy naciec idą odwrotnie. Bieżnik ten sam ale opona odwrócona kręci się inaczej. To że outside to ja wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i o to że kręci się tak samo - bieżnik na krawędzi opony jest po obu stronach osi na zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i o to że kręci się tak samo - bieżnik na krawędzi opony jest po obu stronach osi na zew.

Tak jest na zewnątrz ale... biorąc pod uwagę zdjęcie które wstawił DEV jedna z kostek bieżnika jest w kształcie litery L i teraz jak opona będzie z drugiej strony to ta kostka odwrotny będzie miała kontakt z podłożem. Łatwo to sprawdzić toczac koło np po piasku.

---------- Post dopisany at 12:39 ---------- Poprzedni post napisany at 12:37 ----------

Wiem że to trochę bicie piany bo w końcu producenci za wielką kasę to wymyślają itd

---------- Post dopisany 16-02-2014 at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2014 at 12:39 ----------

Na ponizszym zdjeciu widac dokladnie ze asymetryczna opona inaczej pracuje z nawierzchnia

qaja2eny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...