Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat pinów podnośników szyb


oprych

Rekomendowane odpowiedzi

nie no chyba az tak zle nie bedzie :facepalm:

schematy mam wszytskie pobrane z elektrody podesłać ci czy wkleić tutaj ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej tutaj, inni pewnie chętnie się będą posiłkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc po kolei

1.

automatyczne_skladanie_lusterek_za_pomoca_pilota.jpg

2.

3.automatyczne_skladanie_lusterek_za_pomoca_pilota.jpg

automatyczne_skladanie_lusterek_za_pomoca_pilota.jpg

4.

automatyczne_skladanie_lusterek_za_pomoca_stacyj.jpg

5.

automatyczne_skladanie_za_pomoca_stacyjki_wyla.jpg

6.

automatyczne_skladanie_za_pomoca_stacyjki_modul.jpg

7.

automatyczne_skladanie_za_pomoca_stacyjki_modul.jpg

8.

automayczne_skladanie_lusterek_za_pomoca_pilota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że moduł komfortu z seata (z tych wszystkich schematów) ma całkowicie inną budowę oraz inne wyjścia, dlatego też numery pinów i kolory kabelków nic kompletnie nie dają. Na podstawie tych właśnie schematów zrobiłem zamykanie i otwieranie lusterek przy włączaniu i wyłączaniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik w lusterkach niby krańcowy , nic nie pokazuje w obu, czy aby nie zgnite

Ten wyłącznik robi zwarcie między kablem żółtym a czarnym (jeden z dwóch od grzania szkła) jak złożysz lusterko ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik w lusterkach niby krańcowy , nic nie pokazuje w obu, czy aby nie zgnite

Ten wyłącznik robi zwarcie między kablem żółtym a czarnym (jeden z dwóch od grzania szkła) jak złożysz lusterko ręcznie.

Dzieki. Przy najblizszej okazji zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Multis?? Kupiłem ten 361! Zrób mi zdjęcie wtyczeki od lusterek i gniazda od silniczkow

---------- Post dopisany 08-03-2014 at 00:00 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2014 at 23:30 ----------

A ja narucham opis co i gdzie wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie rozpracowane wszystkie sygnały CAN z magistrali komfortu, na dniach będę robić układ który będzie zamykać/ otwierać lusterka i opuszczać po wbiciu wstecznego. Jakby był ktoś chętny to mogę zrobic dodatkowe moduły po cenie elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za wysoko jak dla mnie ;) i to twoje to bedzie najlepszy pomysl. Sam nasluc**jesz cana czy ktos juz biblioteki wydal ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinam się w magistrale i nasłuc**ję. Ogólnie mozolna praca, bo trzeba kombinować co oznaczają przechwycone dane. np podnosze i opuszczam szybę i sprawdzam jakie ramki się powtarzają. Potem próbuje wysłać ramkę i patrze czy np szyba się podniesie. Niestety nie znalazłem nigdzie gotowca:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling:

Troche zeszło . Nie było kim robić. Oprych podrzucil temat. Ucho się męczył. Ja pije....

Wysłane z taboreta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych :wink:

Każdy dołożony moduł do składania lusterek nie będzie działał w połączeniu z magistralą can


Czyli;

-albo ori ręczne składanie,

-albo wypięcie trzech przewodów z modułów w drzwiach i cieszenie się bajerem :wink:

inaczej robi się zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy orientujecie się czy moduły (sterowniki) w drzwiach są różnego typu że jeden obsługuje podgrzewanie lusterka a drugi nie ? ponieważ u mnie w sterowniku w drzwiach pasażera nie wychodzi sygnał na 2 czarnych kablach które wpiete są w szkło lusterka. Uszkodzony sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienić moduł w drzwiach od sterowania lusterek. Czy mogę założyć obojętnie jaki czy taki co mi będzie obsługiwał lusterka w pełni. Może ktoś doradzi jaki wybrać. Lusterka mam składane elektrycznie podgrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...