Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kopcenie / jaka przyczyna


sowka998

Rekomendowane odpowiedzi

jak dłużej pochodzi na wolnych obrotach to kopci, jest też tak że jak jadę np długo lub czasami krótko to idzie za mną duża niebieska smuga kopcenia. Przejadę tak z kilometr i wszystko wraca do porządku. a i jak jest ciepły to czasami ciężko przez chwile ma przekręcić ale oleju nie przybywa. czy to też wtryski i jaki koszt czy to wina jakiejś przepustnicy. co z tym zrobić żeby bardziej się nie zepsuło. jakieś namiary na dobrego mechanika z okolic warszawy piaseczna garwolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalać środek do czyszczenia wtryskiwaczy Liqui Moly Spulung. Mogą być zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek i ile to kosztowało te wtryski cała robota, kogo polecasz żeby to zrobić

Tu nie trzeba żadnego magika, wtryski mozesz sobie sam nawet wymienic sa na wierzczhu, kwestia kilkunastu sróbek. Wtryski do sprawdzenia wysyła sie do jakiegos srwisu Bosch który ma maszyne do sprawdzania piezoelektryków, jak leja ze 2 to 2 do wymiany, jak wiecej to komplet i zniknie jak reka odjął inaczej grozi wypaleniem tłoka i silnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie trochę pomagał mi znajomy mechanik. Sumie jak ktoś trochę jest techniczny to poradzi sobie z wymianą. Trzeba jeszcze zakodowane. Wtryskiwaczy kosztowały około 1k zł za sztukę. Warto na pewno sprawdzić w warsztacie ich wydajność. Ja wyciągnąłem ze dwa, trzy razy. Komp pokazywał ze są ok. Na początku wymieniłem 2 sztuki później 4. Tylko z tych czterech lat wszystkie, a komp pokazywał ze tylko jeden. A kopcił jak Jelcz. Jak rozkręciłem turbo to paliwo było aż w kolektorze. Dziwilismy się ze nic się nie stało. Tłoki całe bo nawet sprawdziłem kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...