Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 1.9 TDI PD


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 130KM na pełnym baku 1080km cykl mieszany, rekord 5,7 L na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF Quattro, jeszcze standard soft + kółka zimowe 185/15"
- trójmiasto: 6,8-7,7L - zależy od ruchu
- trasa spokojna i równa: 80- 120km/h ok. 5,5-6,2L
- trasa między miastami: 50-100km/h ok. 5,6-6,4L

- zabawy śniegowe: brak danych :grin:

Najlepszy mój wynik to widziałem 5,2 przez prawie 50km ..

A rekord na zbiorniku to 1200km i komputer pokazujący 20 do końca.
Tankowany pod sam korek.

Ale ogólna codzienna średnia to 6 - 6.4

Zaraz będzie lato = wchodzą 225/45/17 i Virus :decayed:

Edytowane przez Grz3si3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem temat od początku i dobre jak ktoś pisze, że mu pali 6,1L i czy coś jest nie tak:) Mam serię i najniższe co widziałem na fisie to 7L. Średnie ok 9 w większości miasto na 235/40/18. Noga nie za lekka. Kolego Grz3si3k co Ty tam masz magnetyzery :D że masz średnio 6-6.4?? Szerokości

Edytowane przez asmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie ogólne z 3 lat to 6,37 L/100km. Prowadzę dziennik na motostat.pl i też nie mam lekkiej nogi.

Najniższe spalanie jakie zrobiłem to 5,2 a najwyższe to 7,4.

U mnie seria i koła 225/40/18 lato i zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem temat od początku i dobre jak ktoś pisze, że mu pali 6,1L i czy coś jest nie tak:) Mam jeszcze serię i najniższe co widziałem na fisie to 7L. Średnie ok 9 w większości miasto na 235/40/18. Noga nie za lekka. Kolego Grz3si3k co Ty tam masz magnetyzery :D że masz średnio 6-6.4?? Szerokości

Nie mam żadnych śmiesznych cudności.. :grin:

Przemieszczam się po trasach: Trójmiasto, Słupsk, Elbląg, Kwidzyn (te najdalsze miasta, inne też tam są) i to jest moja praca - czytaj: NIE śpieszę się! :decayed:

Jeżdżę raczej spokojnie i staram się nie przekraczać 120-130km/h, taki lekki ekodriving, ale bez przesady-nie zamulam, lubię poprostu bawić się w zbijanie spalania - takie może życiowe wyzwanie :)

3 Lata temu, Lipiec, na trasie Gdańsk - Zakopane: Mitsubishi Grandis 2.0DiD 136KM (inaczej TDi), Manual, dwie osoby + pół bagażnika... 5,5 - 5,8 L/100 z klimą(70% trasy)!

Czas przejazdu jakieś 10h i w tym 3 przerwy (w sumie 1-1,5h) :)

A4 mam od Października... Więc się go dopiero uczę.. Ale idzie lato, mam nowe 17", będzie Virus więc na dobre wyniki dopiero liczę :banan:

Szerokości asmaxx :hi:

Edytowane przez Grz3si3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVB Avant, wszystko seria, but 225 | 45 | 17
TRASA przy spokojnej jeździe średnio 5.5, rekord 5.1 (FIS). Ciśnięta jeszcze nie była, bo auto stoi na letnich gumach, a często jeżdżę po nocach.
MIASTO no tutaj jest MZ kiepsko, bo na zimnym silniku 9.0l to norma (FIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem temat od początku i dobre jak ktoś pisze, że mu pali 6,1L i czy coś jest nie tak:) Mam jeszcze serię i najniższe co widziałem na fisie to 7L. Średnie ok 9 w większości miasto na 235/40/18. Noga nie za lekka. Kolego Grz3si3k co Ty tam masz magnetyzery :D że masz średnio 6-6.4?? Szerokości

Sam zobacz - wynik z ostatniego 1,5 tygodnia..

Do momentu zdjęcia zrobiłem 1093km, zatankowałem jak zawsze - pod korek, weszło 63,6L, czyli wyszła średnia 5,81! :D

I coś tam jeszcze w zbiorniku zostało:

20150311_114925.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grz3si3k przez takich jak Ty to się korki robią LOL :wink: A tak poważnie to może kiedyś w niedalekiej przyszłości dobiję pod 1000km. Auto jako 2 mam i może w rok zrobię ze 12 tys przebiegu i tę 1/12 czyli jeden bak uda mi się zastosować przysłowiowy ekodriving.

Udowodniłeś, że da się w quattro tyle spalić :) To teraz czas na mnie :)

Pozdro!!

:hi:

Zauważyłem, że Ty masz zimówki 185/15" a to jest mega różnica. Kiedyś jeżdżąc astrą 2.0DTI zima 185/15" ok 6L, lato 215/17" 7,5. :)

Edytowane przez asmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grz3si3k przez takich jak Ty to się korki robią LOL :wink:

Ej, no.. :P

Pisałem, że nie zamulam, a korki biorę z lewej strony :decayed:

Dziś zrobiłem małą traskę = 240km, 4 miasta, 1 korek, komputer pokazał średnią 67km/h, a paliwo 5.8-6.0..

Właśnie czekam na 17", żeby już normalnie jeździć, bo te 15 mnie denerwują.. a jeszcze od wczoraj wyje łożysko z przodu :facepalm:

Ale z chęcią machnąłbym Audiczką trasę do Zakopca :kox:

Auto jako 2 mam i może w rok zrobię ze 12 tys przebiegu i tę 1/12 czyli jeden bak uda mi się zastosować przysłowiowy ekodriving.

To rzeczywiście - bo ja 10tys robię w około 3miesiące.

Pozdrawiam - szerokości! :hi::witch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF 184KM, lato 225/45, zima 195/65

-trasa w Polsce drogami krajowymi, przez miasta, wioski spalanie do 5,5l, poza zabudowanym staram się nie przekraczać 130km/h, utrzymuję ok 110km

udało się też na zimówkach zejść =<5l (puste drogi, mało wyprzedzania itp)

-nie duże miasto, krótkie odcinki 2-3km, w lato 7-8l, zima >8l
-trasa PL-HR+jazda na miejscu, 5 osób, bagażnik pełny, jak była możliwość to tempomat na 140km, coś około 3500km, spalanie 5,7l/100km
w trasie zrobiłem 1150km do zapalenia rezerwy

PS. nie ma PSJ, rzadko kto dogania i wyprzedza, wręcz przeciwnie, dużo osób twierdzi że szybko jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem b6 AVF , virus na 172hp, dopiero 2 tankowania...pod korek.

Na zimowych 185/65/15 spaliła 6,2 - cykl mieszany, 20km trasą do pracy a pozniej ok 3km przez miasto....
Teraz są 16 205/55 i myślę że spokojnie w 6 zmieszczę się....
Prędkości przelotowe średnio 120-130km/h na trasie.

Wrzucę zdjęcie jak zapali się rezerwa...

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 tyg wożę sie na cieżkim kole 19x9J + adaptery, całość waży około 26,3 kg ( poprzednie Rs6 z opona 22.5kg a 15 z 195/65 17.8 kg )

jeżeli chodzi o spalanie to przy lajtowej jezdzie potrafi spalic 5 litrów ale to nie jazda dla mnie

Średnie skoczyło mi do 8,2

2 tyg temu leciałem do wawki prędkosci 160-200. srednie wyszło 8,1 ( 3 osoby na pokładzie + bagaże )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem temat od początku i dobre jak ktoś pisze, że mu pali 6,1L i czy coś jest nie tak:) Mam serię i najniższe co widziałem na fisie to 7L. Średnie ok 9 w większości miasto na 235/40/18. Noga nie za lekka. Kolego Grz3si3k co Ty tam masz magnetyzery :D że masz średnio 6-6.4?? Szerokości

ponad 6L na AVFa to i ak dużo,do 120km/h w trasie u mnie było do 6.0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko fele i opony takie same? Bo jeśli tak, to zacznę się mocno zastanawiać czemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko fele i opony takie same? Bo jeśli tak, to zacznę się mocno zastanawiać czemu :)

E tam, To opowieści dziwnej treści.

Miałem A3 1.9 ASZ 1250kg wagi, ośka. W trasie do 6L - to jest realne bo lekkie auto ośka.

Jak ktoś pisze, że tyle samo pali ciężka B6 z Q to hmm to straszliwie zamula albo fis mu spalanie zaniża.

Ostatnio stałem z kumplem, dwie porezane B6 i gość srebrną skodą fabią kombi 1.9 , tak popatrzył i chyba mu gul skoczył bo zaczął opowiadać jak to mu ta skoda 4.5L spala.

Myślał, że trafił na frajera, który takie bajki łyka. Jak zacząłem dopytywać co i jak to przyznał, że w sumie to pali mu 6L. A 4.5 to w trasie, jak skasuje średnie spalanie i spokojnie jedzie.

W B6 z Q na rozgrzanym silniku, na równej drodze bez wyprzedzania, po skasowaniu średniego spalania można zejść do 6 z kawałkiem. No można i rzeczywiście wtedy tyle pali. Ale czy można twierdzić, że 1.9 B6 z Q pali 6L? Moim zdaniem nie.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Armi pytałem co i jak bo to kolejna osoba pisze o spalaniu(średnim czy jak to liczą) w quattro ok 6-6,5L. Pierwszy diesel u mnie astra II DTI 100KM na zimówkach 195/16' paliła ok 6L, na letnich 215/17' już min 7. Od 4 lat na co dzień jeżdżę a3 1.9 TDI 90KM letnie i zimówki takie same i średnie : do 100km/h - 5,5 / do 130km/h to 6,5 a przy 150-160(autobana)km/h to już 8L.

Dlatego jest mi ciężko uwierzyć, że średnie spalanie 1,55tony przy 130-160KM w A4 jest ok 6L.

Wiem, że można stosować ekojazdę, opony 205/16 itp + ośka - wtedy ok. Ale jeżdząc normalnie quattro na 225 to 7 bedzie takim min.

Ale jak każdy mogę się mylić

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF seria, Średnia 170-180km/h spalanie do 7l ;p Jadąc około 160km/h ponad 1100km na baku ( oczywiście autostrada ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Armi pytałem co i jak bo to kolejna osoba pisze o spalaniu(średnim czy jak to liczą) w quattro ok 6-6,5L. Pierwszy diesel u mnie astra II DTI 100KM na zimówkach 195/16' paliła ok 6L, na letnich 215/17' już min 7. Od 4 lat na co dzień jeżdżę a3 1.9 TDI 90KM letnie i zimówki takie same i średnie : do 100km/h - 5,5 / do 130km/h to 6,5 a przy 150-160(autobana)km/h to już 8L.

Dlatego jest mi ciężko uwierzyć, że średnie spalanie 1,55tony przy 130-160KM w A4 jest ok 6L.

Wiem, że można stosować ekojazdę, opony 205/16 itp + ośka - wtedy ok. Ale jeżdząc normalnie quattro na 225 to 7 bedzie takim min.

Ale jak każdy mogę się mylić

Pozdro:)

Trochę źle zacytowałem, generalnie odpowiadałem na Twoje pytanie, a stwierdzenie opowieści dziwnej treści to te o nierealnie niskim spalaniu.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz..

Zrobiłem virusa i wyjeździłem dwa baki - tak od full'a do 30km na Fisie..

Oponki mam 225/17"

Na pierwszym spalanie wyszło mi ok 6,1 / 100
A drugi już 5,88 / 100..

Liczone po ilości zalanego paliwa na te kilometry.. Fis zawyża mi o 0,3-0,4L

Średnią z komputera to ja sobie odczytuje tak dla siebie na codzień.

Dodam jeszcze raz - nie przekraczam 140km/h! Bo warunki na drogach i same drogi po których jeżdżę na to nie pozwalają, a z resztą od tygodnia lepiej tego nie robić :facepalm::decayed:

Ekodriving, czasem.. nazwałbym to raczej jazdą normalną + dynamiczną jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...