Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia automatyczna w Audi A3 2000 r.


keno86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie do końca wiedziałem gdzie wrzucić moje zaytanie gdyż chodzi o Audi A3.

Mianowicie chciałem poprosić o jakieś opinie i informcje na temat skrzyni automatycznej montowanej w Audi A3 z 2000r.

Czy były z nimi jakieś duże problemy lub były one awaryjne.

Znajomy napominał że był problem z automatami w Audi ale nie był tego na 100% pewny.

Informacja jaką udało mi się znaleźć że jakieś problemy były ze skrzyniami automatycznymi dotyczyła TIPTRONICA.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic to jest tylko nazwa handlowa, skrzynie dla wzdłużnych silników produkował ZF, dla poprzecznych np. A3 Jatco. Z tego co wiem awaryjne bywają płyty sterujące, głównie na skutek niewłaściwego serwisowania, tj. niewymieniania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic fajna skrzynia dobrze się śmiga na niej ale za to awaryjna(przy nie umiejętnym korzystaniu) skrzynia robota może wynieść nawet do 4k przy naprawie. Ta zwykła bez możliwości zmiany biegów ręcznie (starsza) jest znacznie lepsza ale i tak audi nie umie robić żywotnych dobrych skrzyń automatycznych są jak by to napisać.. delikatne :wink: W sumie dużo taniej kupisz audice z automatyczną skrzynią więc w NAJGORSZYM przypadku zostanie na remont. Problem polega na tym że te skrzynie mają nalatane też już swoje setki km a im daleko do żywotności jak w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś się wypowiedzieć na temat ponieważ moja mama posiada takie a3 właśnie w automacie 1.9 TDI 98 r. (ta starsza skrzynia bez "tiptronica") skrzynia była robiona przez poprzedniego właściciela przy ok. 300 tys. km wymienili mu tarczki i sterownik i niedługo po remoncie kupiłem to audi mamie. Ogólnie nie wiem czy rzeczywiście ma ten przebieg w naszych rękach zrobiła ok. 30 tys. km i przeciągać zaczyna trochę biegi. Ogólnie a3 110 KM z tym silnikiem jest naprawdę bardzo wygodne do jazdy osobiście brałbym taką jak się coś rozleci (ale ogólnie to ta skrzynia jest wytrzymała) to nie naprawiał skrzyni tylko szukał dobrej używki (teraz już taniej niż nowe koło ze sprzęgłem do manuala) i się cieszył z jazdy bo wygodna jest (spalanie ok. 6 ale raczej więcej trasa spokojna jazda). Aha i ta "nasza" jest 4 biegowa do 160 jest komfortowo powyżej nie jeżdżę bo trochę już silnik "wyje" i przyśpieszenie ma wcale nie gorsze niż manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...