Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie 6,9l na 100 km czy to mozliwe ?


baca9991

Rekomendowane odpowiedzi

A to sorry, ale tak dla porównania diesla do benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie.:wink:

Przecież w przypadku multitronika i spokojnej jazdy obroty są właśnie w przedziale około 2,5 tyś.

Nie pamiętam gdzie, ale czytałem że zbyt niskie obroty mają wpływ na dwumas, ale nie sądzę żeby to była takie obroty o jakich mowa.

Ale powtarzam, o tym dwumasie to było tylko wyczytana teoria czy słuszna :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Kłodzko->Wrocław (fotka pyknięta przed S8, więc nie szalałem, spokojne 70-110). Opony zimowe 55R16 :) i sam w aucie.

1687340.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać właścicieli na jakim poziomie kształtuje się u Was w serii spalanie przy tym silniku. U mnie po mieście wychodzi około 12, to standard? czy dosyć wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez quattro po mieście 12 to lekką nogą jak staniesz w korku to i 15 spali :), szczególnie przy krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Mam podobne pytanie jak Kolega a mianowicie, Moje a4 b6 avant quattro 1.8T 163KM 2004r. na wskazaniach Fis wykazuje spalanie na poziomie 12-15l ,litrazuje go cały czas i juz lekko zwariowałem bo tankując 9.5 L Benzyny 98 przejade ok 60 km w cyklu mieszanym .....czy jest to normalne spalanie??? a zaznaczam że jadę jak emeryt bo już nie wiem co sie dzieje jednoczesnie tracąc przyjemnosc z jazdy...:slina: Trzy dni temu wymieniłem Sonde lambda na oryginał Bosch bo swiecił mi sie czek na Fisie ,po wymianie zniknoł błąd ale spalanie - naiwnie mając nadzieje sie nie zmieniło ....Jezdze nim od miesiąca są w nim opony zimowe Falken 235/45/17 ....!!!!- ktos chyba zaszalał ....ale czy ma to większe znaczenie na spalanie ??? Jak jest z tym spalaniem ,może cos nawala albo jest do wymiany ,prosze o pomoc albo sugestie ,lub przekierowanie na odpowiednie tematy Forum....

Dziękuję i pozdrawiam....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak sie wciska z niskich obrotow to dwumas dostaje, dlatego ja wciskam ostro od 3tys;) moje wyszlo 7,6L przy 100km/h najnizsze, srednio te 9-9,5L, licze tez w ten sposob ile zrobie kilometrow tankujac za 100zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w weekend w RFN. Zatankowalem do pelna. Zrobilem 320 km. Z tego 270km na autostradzie. W aucie dwie osoby dorosle i dwie nastolatki. Ja sam waze ok. 130 kg :paker:Jazda spokojna, nie przekroczylem 150km/h. Wlaczalem Tempomat jak sie dalo. Po powrocie zatankowalem znowu i dystrybutor "odskoczyl" na 21,2 litra co daje 6,62 litra na 100km.

Pozdrawiam wszystkich kierowcow A4.:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0t 211km , minimalne spalanie jakie uzyskalem to 6.5l:D w trasie w 2 osoby:D, dodam ze auto ma naped quattro;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mi tak samo, ok.1 literka pokazuje.

---------- Post dopisany at 23:48 ---------- Poprzedni post napisany at 23:38 ----------

słuchajcie ale czy ktoś zaobserwował jaki wpływ na spalanie ma rodzaj wlewanego paliwa np.95,98,czy V-pawer99 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... u mnie pokazuje (ale nie zawsze) 1,5 -1,6 :eusathink:

A czasami w granicach 1 (zawsze na klimie włączonej)

Co do paliwa to jak nie miałem okazji sprawdzić tankując na tej samej stacji.

Ale na podobnej trasie przy Orlen 95 spalił 7,9 a przy Shell 98 spalił 7,4 (ale bak był w 25% napełniony a w przypadku Orlenu Updatbyło prawie 0%)

Ale nie wiem jaki wpływ miał rodzaj stacji.

Tak się teraz zastanawiam czy to był Shell 98 czy V-power ..... kurka nie pamiętam :facepalm:

Update ....

Wiem dlaczego mój pokazywał 1,5 - 1,6 ....

To było na trybie D w multitronicu.

W trybie P jest w okolicach "1" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi mateuszb8 o ustawianie swiatel.

U mnie (przod i tyl ledy) po ustawiwniu w pozycje 0 lub auto zawsze pala sie swiatla przod i tyl a na drodze zauwazylem auta ze swiatlami tylko z przodu czyli dzialaja dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam to samo. Na serwisie stwierdzili że nie ma u mnie takiej opcji żeby sam przód świecił... I teraz pytanie mam do kolegów : czy jest możliwość właśnie żeby sam przód świecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat chcialem dokladnie odwrotnie czyli zeby tył tez swiecił :)

Rozejrzyj sie VCDSem w okolicach :

[09 – Cent. Elect.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 2

Bit 7 - DRL's via Tail Lets Active (1 = Active)

Jeżeli ta opcja bedzie zmien Bit 7 na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego byłem z tym w serwisie u Lelka i powiedziano mi że Audi wypuszczała samochody z różnymi sterownikami ( Pierwszy typ że świeci sam przód a drugi tym że świeci przód + tył ). Powiedziano mi że u mnie nie ma możliwości zmiany... I teraz pytanie czy zrobili mnie w bambuko i wzięli kase , czy jednak nie ma takiej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...