Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie 6,9l na 100 km czy to mozliwe ?


baca9991

Rekomendowane odpowiedzi

no to po 9 miesiącach posiadania samochodu zużycie wynosi:

lato/jesień 7,5

zima: ok 8

przy czym trochę zmienił się charakter jazd ze względu na otwarcie zachodniej obwodnicy Poznania. Latem i jesienią do była bardzo ruchliwa szosa i miasto. Teraz żona wróciła do pracy i jeździ drogą szybkiego ruchu i miasto do ścisłego centrum. Prędkości na dwupasmówce z reguły ok 140, miasto korki bo zawsze w szczycie. Jak pada deszcz to żonie zużycie maleje o 1 litr. powód? dużo melexów na drodze i mniejsze prędkości :decayed: Nie wiem czemu, ale ja mając bardziej dynamiczny styl jazdy zużywam nawet ok 0,5 litra mniej - może przez to że nie hamuję w zakrętach... :wink:

ogólnie ciągle bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma tak złe;

W mieście spokojnie jeżdżąc w 8l sie zamykam

Autostrada około 6 przy 120km/h, pózniej rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku quattro jest o ok 0,5l więcej, ale jadąc bardzo spokojnie i przepisowo też można zejść poniżej 7l przy 30/70 miasto/trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.8 tfsi 2010 rok CDHB, manual, quattro, avant, koła 18/245

po mieście robie 410- 430 km do zapalenia się rezerwy czyli wychodzi tak 12,5 l na 100 średnio

w trasie ostatnio wyszło mi 7,7 praktycznie cały czas na tempomacie autostradą 120 z tym że fis pokazał 6,8 ale na stacji wyszło że jednak 7,7

wydaje mi się że troszkę duże to spalanie wychodzi , co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Kraków - Łódź w stylu emeryckim na 2 auta (drugim wracała żona więc bez szaleństw) komputer pokazał 6,7l/100

Po mieście w zależności od dystanu jak widzę 8-12l/100 to standard ;)

dzisiaj mały test na obwodnicy Łodzi... poleciałem trochę ponad 200km/h ale nie patrzyłem na spalanie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podzielę

średnia z FIS (skalibrowana z zuzyciem realnym ) 8,4l na dystansie 9000km - 70% miasto , 30% trasa

miasto 9,1 l

trasa tryb normal 100-120 km/h - 7,1l/100

trasa tryb dynamic 120-180 km/h - 8,5 l/100

autostrada Niemcy 180-220km/h - 11l/100 :)

Wczesniej był w przedlifcie CAGA i jeśli o trasę i miasto chodzi to było litr mniej także nie ma co narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje minimalne spalanie na drogach poza miejskich - jazda z dozwolona maksymalna predkoscia wg oznakowania drogi - czyli od 50 do 90 w zaleznosci od odcinka, jazda plynna, bez korkow: spalanie 5,1 litra.

Jest to spalanie, ktore uzyskalem kilkukrotnie - czyli potwierdzone w praktyce. Jazda jednak taka jest meczaca na dluzsza mete, zwlaszcza dla innych uzytkownikow drogi, bo czesto ograniczenia predkosci sa w bezsensownych miejscach niestety.

Jezdzac po miescie, bez korkow - jestem w stanie miec spalanie na poziomie 6,8 litra.

Na odcinku do pracy (3 kilometry z kawalkiem) w okresie wiosna-lato-teraz jesien = spalanie mam 9,5-10,2 litra

W korkach w miescie 12 - 13 litrow.

Jazda na autostradzie dynamiczna - 10 litrow (gaz do dechy bardzo czesto)

Jazda ok. 120-130 km/h - niecale 8 litrow

Moje spalanie z niecalych 9.000 km srednie to 8,41 litra.

Moje auto to wersja 160-konna z automatem.

Tutaj prowadze zapisy na motostat:

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/77947

Edytowane przez paulus108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po zakupie

Moja wersja to 1.8 Q 160 ps Avant manual

Koła 225/50/17

Robiłem pierwszy test spalania po Szczecinie, głowie krótkie dystanse 4 km do pracy,5 km do sklepu itd rzadko kiedy jechałem dłużej niż 10 min. Zacząłem od stylu jazdy emeryta i po przejechaniu 400 km i zalaniu do pełna mój wynik to 13 litrów. Czy to normalny wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.8 170KM, sedan, manual, kola 225/50/17 przy jeździe tylko miejskiej do max 100km/h średnie spalanie mam 9 litrów. Z tym, że nie cisnę za bardzo auta bo nie ma gdzie (wiadomo jak się jeździ po mieście). Głównie jeżdżę do 3tys.obr./min. chyba, że jest gdzie albo podczas szybkiego manewru to pocisnę w granicach możliwości i zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joker a sprawdzales z baku czy z kompa? Czytałem że polift spala ok 1,5 litra mniej . Ja też nie przekraczalem 3 tys, no może parę razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dane z kompa.

Z baku dokładnie nie sprawdzałem. Wiem tylko, że jak zapali się rezerwa to jadę tankować do pełna i od tankowania do ponownego zapalenia się rezerwy robię około 560km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziesz sobie pluł w brodę ze nie kłamałeś :grin:

W sumie całkiem normalnie. W 2.0 multi było 530, a stronic miał ciężko do 500 dobić :) Duże kolo to +1L. Średnie spalanie w audikach pokazuje dość dokładnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi średnia z kompa do średniej z baku odbiegała o 0,5 litra - skorygowałem i jest git.

David tak jak gadaliśmy pod Oxygenem u mnie jest znaczniej mniej 8,5-9 litrów - ale ja mam trase 15 km Dąbie-Centrum.

W weekend zrobiłem 100 km po miesice to komp pokazał mi 10,3 litra ale jazda była dynamiczna - jeżdże tak do 3500 rpm - ale 2 bieg lubie pociągnąć pod 5 tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie spalanie - tylko miasto i glownie krotkie odcinki - 11,5 litra. Jak na wazacy poltorej tony samochod klasy sredniej z silnikiem 160 konnym i automatem chyba nie tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie tankowanie i sprawdzenie spalania, głównie miasto - 11,5l jak na dość krókie odcinki i quattro w manualu i te 170KM to chyba jak najbardziej ok.

Nie to, żebym tęsknił za moim poprzednim 1.9TDI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...