Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe św. pozycjne,stop w miejscu przeciwmgielnych i dod.św. przeciwmgielne AVANT


lysy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis kolego zrobilem sobie maly tuning lampionow i niezle swieca :) to jest dozwolone:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby być niedozwolone? :) Jeżeli nie świeci się ciągle przeciwmgielne czy wszystkie stopy, posiadasz podczas normalnej jazdy tylko pozycje, przy naciskaniu hamulca stop, a podczas mgły włączasz górne przeciwmgielne a dolne zostają jako pozycje to nic nie ma w tym zabronionego. Lampa pozostaje taka sama jak oryginał i homologacja jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JEST DOZWOLONE!

Oczywiście jest to nielegalne z uwagi na utratę homologacji.

Oczywiście diagnosta podbijający przegląd po takiej modyfikacji powinien stracić uprawnienia, ale najsampierw nie powinien ich podbić.

Oczywiście pojawią się przeciwnicy mojej wiedzy.

Oczywiście są na to przepisy potwierdzające moje rewelacje.

Dowód? Na kloszu są wypisane (w pionie, jedno pod drugim) w jakiej komorze jest jakie światło.

Świeci inaczej = nie ma homologacji = nie ma przeglądu = a w przypadku kolizji itp jesteś winien ;) nawet jeśli nie byłeś. Dlaczego? Ponieważ Twoje "lepiej świecące światła" nie są w tym momencie homologowane a więc niedopuszczone do ruchu po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej kontroli świateł przez pały lub na stacji poleci dowodzik.

Ludzie,nie róbcie choinki z aut.:facepalm:

To co fabryka zrobiła wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JEST DOZWOLONE!

Oczywiście jest to nielegalne z uwagi na utratę homologacji.

Oczywiście diagnosta podbijający przegląd po takiej modyfikacji powinien stracić uprawnienia, ale najsampierw nie powinien ich podbić.

Oczywiście pojawią się przeciwnicy mojej wiedzy.

Oczywiście są na to przepisy potwierdzające moje rewelacje.

Dowód? Na kloszu są wypisane (w pionie, jedno pod drugim) w jakiej komorze jest jakie światło.

Świeci inaczej = nie ma homologacji = nie ma przeglądu = a w przypadku kolizji itp jesteś winien ;) nawet jeśli nie byłeś. Dlaczego? Ponieważ Twoje "lepiej świecące światła" nie są w tym momencie homologowane a więc niedopuszczone do ruchu po drogach publicznych.

Hehe, a jak pisałem to samo o DRL'ach w drogowych żarówkach to wszyscy "przesadzasz" :grin::decayed::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...

to usuncie ten poradnik jak wam sie nie podoba bo widze nagonka krzykaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nagonki. Padło pytanie czy to dozwolone. Odpowiedź jest negatywna. EOT

To nie jest poradnik, raczej antyporadnik i powinien być opatrzony znaczkiem "robisz to na własną odpowiedzialność." no i nie jest to fajne. Fajnie to wygląda w Passacie gdzie faktycznie jest tak fabrycznie.

Marcin6, bo takie mody są jeśli są fajne i legalne. Lepszy był ten gdzie w żarówkę przeciwmgłowego przekładano STOP a przeciwmgłowe szło w drugie włókno pozycyjnej. Świetna porada, ale szkoda, że nielegalna.

Co do DRL w drogowych to można by było tak zrobić jeśli na kloszu byłby RL00cośtam a nawet kupując tę chińszczyznę z ledowym paskiem to nie ma tam RL, jest tylko A i jeżdżą tak na pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...