Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różne indeksy prędkości a Q


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie trafiły mi się letnie oponki po jednym sezonie 225/40/18 bieżnika mają równe 7 mm, no idealne do Q... ale jest mały problem, mają różne indeksy prędkości. To opony bridgestone potenza dwie są 92 W, no i dwie 92Y. No gumy w świetnym stanie i za dobrą kaskę od znajomego co handluje ogumieniem ale ten indeks prędkości budzi we mnie obawy bo nie chcę bez potrzeby obciążać napędu :facepalm: Mogą być różne indeksy prędkości na przód i na tył przy napędzie quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bridgestone potenza ta opone sobie daruj kupiłem uzywke 8 mm bieznika po jednym sezonie zostało 3mm i równo sie starła czyli guwno nie opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no powiem Ci że pierwsze słyszę, mój kolega miał leona na nich 235/35/19 i nigdy nic złego nie powiedział. Ów leon miał coś pod 200 kucy a gość ciężkawą nogę, polatał 2 jak nie 3 sezony na nich, urodziła się dzidzia i oponki poszły razem z felunkiem :decayed: Zresztą potenza to różne opony, są różne numery itd więc to niekoniecznie te same miałeś Ty które ja mam do kupienia, ale wracając do pytania Mogą być różne indeksy prędkości na przód i na tył przy napędzie quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogą.

I tak nie jeździsz non stop z maksymalnymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście że mogą, a niby dlaczego by nie mogły być?

jedne masz do 270, a drugie do 300 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku indeksy prędkości mogą być różne i nie musisz ich brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładasz parami, po sezonie zamieniasz parami i jest ok .... ważniejszym jest, że masz ten sam rodzaj bieżnika - w extremalnych warunkach różne pary bieżników mogą się różnie zachowywać ( para opon sztywnych + para miękkich ) - tu jedynie mógłby wystąpić jakiś problem ale w tym wypadku problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o napęd, mam quattro i wolę być ostrożny :decayed: żeby go zaraz nie remontować. Dzięki Panowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ty pierwszy i nie ostatni masz quattro.a akurat indeks predkości nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...