Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa Alternatora


grucha1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni podczas jazdy pali mi sie kontrolka od aku, pasek i napinacz sprawdzalem aku ma rok czasu wiec padło na alternator, moje pytanie ile kosztuje taka regeneracja altka? chodzi mi o szczotki i regulator a nie o łożyska ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator jest zintegrowany razem ze szczotkami. 100-150 PLN mozna juz wyrwac cos rozsadnego. Wymienisz sam.

P.S.

Kontrolka niekoniecznie musi oznaczac uszkodzony altek.....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co inneo moze to oznaczac? nic nie było ostatnio grzebane przy elektryce.podpowiesz jak wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alternatorze nie tylko jest regulator ze szczotkami .Podstawowe pytanie jakiej firmy masz altek Bosch czy Valeo.Bez wyciągnięcia się nie obejdzie i dopiero wtedy weryfikacja części ,czy szczotki czy pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ściągacz do łożysk to możesz sam zregenerować. Nic skomplikowanego. Tylko musisz pamiętać, aby dać łożyska o zwiększonym luzie c3

Przykład regeneracji masz tu Forum mechaniczne - forum dla mechanikw :: - [Foto] regeneracja alternatora Valeo 90A VW/Audi/Seat/Skoda

Jeżeli oddasz do zkładu to koszt 100-200zł. Koszt części tzn 2 łożyska, pierscien slizgowy, szczotki to 50-80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagacza nie mam wiec zostaje spec.altek jest bosch.kontrolka sie bardziej zarzy niz pali pelnym swiatlem. Jednak czasem siepali pozadnie

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Jeszcze sie zapytam czy wiecie ile moze to czasu zajac takiemu specowi?taka wymiana szczotek i regulatora?wymieni mi od reki tak w dwie godzinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślizgi nie są do wymiany to w 2 godziny się zmieści. Zmień odrazu łożyska za jedną robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany łożyska w altku, czy łożyska 6202 i 6303 będą ok????Problem w tym,że nie wiem czy mam valeo czy bosch, ale wiem tyle ,że jest to 140A:decayed:. autko to b6 avf 01r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo PW, jak wroce z pracy to podam Ci numery lozysk do valeo. Jezli masz 2001r to na 90% masz valeo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altek zrobiony u speca.zdjecie i zalozenie wymiana lozysk regolatora szcztek i rolki od paska i jakies tam prowadnicy koszt 180 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...