Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie AJM B5


bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jest temat :D dziwny tak mi sie zdaje ile palą wasze AJM-y po mieście.. ja wydarłem kata zaślepiłem egr 1 tłumik koncowy i spalanie wychodzi mi kolo 8-9 l.... fakt nie robie nieraz dlugich odcinków ale chyba za duzo... jezeli chodzi o trase to sie nic nie zmieniło.

Jeszcze dodam że chyba mam padniety jakiś czujnik bo mi nieraz na zegrach pokazuje temp +30 stopni w zimie nieraz normalanie. Który to czujnik odpowiada za to bo na vagu nie pokazuje zadnych błedów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zewnętrzna to czujnik G17. Trochę sporo jak na seryjnego ajm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle Ci komputer pokazuje czy rzeczywiste masz takie? mi komp pokazuje 8,5 w zime jazda praktycznie tylko krótkie odcinki a rzeczywiście to nigdy w zime mi nie spalił wiecej niz 7,5, w lato pali litr mniej, a w trasie przy 110km/h jakieś 5-5,5 wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wspólnego nie ma ten czujnik. Podepnij vaga zobacz jak odczytuje temp czujników innych. Soft dawno robiłeś czy to sie dzieje po sofcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie soft juz dawno temu był robiony. W tamtym roku robiłem turbo itd. i pozniej wylecał kat egr zaślepiony tłumik środek wywalony .. i tak zauwazyłem ze od ka turbo nowe wpadło wieksże jakby spalanie w sesnie po tych robotach co wczesniej napisałem .... no chyba ze przez robienie małych odcinków km tez tyle moze palic.

Ps. a co do czujnika pytam bo jakis magik mi mówil ze to przez to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie temperature zewnetrzna pokazuje na +30? możesz mieć kabelek od czujnika gdzies przedarty i wariuje, ale to nie ma nic wspólnego ze spalaniem, jak bys miał czujnik temperatury płynu chlodzącego walniety to wtedy mógł by Ci ciągle podawać większą dawke paliwa czyli ciagle by pracował na ssaniu i stąd większe mogło by być spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AJM przy tej zimie miał spalanie na poziomie 6.5-7.0 L przy przewadze poruszania się po mieście... Tyle dobrze że grubszych mrozów nie było, bo czuje że by do 8 skakało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w tą zimę od 6.2 do 6.8 przy trasie do pracy jakieś 13 km auto seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niunia (ATJ) między 6 a 7. Start z miejsca w mieście bardzo dynamiczny, w trasie 120-130. Do Chorwacji 1500 km, klima i 130 na szafie - wyszło prawie równe 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...