Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje CAR_PC


gar.bik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przedstawiam moje CAR-PC

Jeszcze nie dokończone ale pracuje nad tym.

Specyfikacja:

Płyta mini ITX z prockiem Celeron

Pamięci ddr3 *8gb

Dysk 500gb narazie nie ssd ale daje radę

Zasilacz M4 ATX auto on\off

Całość pod kontrolą win 8.1 do tego centrafuse 4 .automapa. vag. i wszystko co potrzebne.

Na dzień dzisiejszy rolę wzmacniacza i radia pełni mój stary pioneer (schowany w schowku) w miejsce zmieniarki

Do zestawu doszła Kamera cofania (zdjęcia dodam jak zrobię)

radio cyfrowe DAB+ /FM

w planach sterowanie z kierownicy i parktronic.

eSamlvcC

3LbOSKhp

y2iuuG9i

XFFtL1lx

GHe9qust

VUh9c2VO

PclYH3R3

oUZpdfgI

A1EuldTR

Wnętrze:

PCL7eleC

cfQWT3Ox

HlkTPw4z

kJInVrfF

Wzmacniacz

4GWN3Igp

Czekam na wasze opinie i sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ciekawy projekt...

Jaki to jest wyświetlacz?

Rozdzielczość?

Przyciski wokół samoróbka?

Pokaż zdjęcia w dzień bez lampy. No i w środku bebechy.

Jak to się ma cenowo do tabletu na windzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz dotykowy w tej chwili idzie na rozdzielczości 1920x1080 przyciski były w zestawie z monitorem w pełni programowalne jak kto chce :). Nie wiem jak się ma cenowo do tableta. wcześniej korzystałem z takiego..ale nie szło go tak zabudować. i miałem tylko intel atom..a co za ty idzie mniejszą wydajność..tu nie muszę się martwić ze mi film hd nie pójdzie czy co w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konfiguracji..Największy wydatek to monitor ok 150$. i dobre zasilanie od 50€ do 80€ .Model samsung. wyjście HDMI, dwa AV, Line IN OUT. duża możliwość konfiguracji. Mnie wyszło ok 1200 zł, z tym że pamięci mi gdzieś zostały z innego projektu i dysk też..Ale idzie to zrobić taniej .(zastosować inną płytę,pamięci,dysk,etc)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt,

Ja również od jakiegoś czasu działam w temacie CAR AUDIO + CAR-PC.

U mnie cała zabudowa sprzętu ma miejsce na tylnej półce w bagażniku, udało mi się wszystko upakować.

Na pokładzie CAR-PC jest I3 na Hasswellu, 4 GB DDR3, płyta m-ITX, 2 dyski(systemowy SSD + SATA na muzkę), zasilacz PICO CARPC M4-ATX 250W.

Tam też jest komputer, do konsoli środkowej mam doprowadzony kabel HDMI, VGA(DSub), optyczny Toslink, para RCA, USB.

W planach mam wykorzystanie RNS-E ledowego jako wyświetlacza do obrazu z CAR-PC + komunikacja z autem za pomocą układu wpiętego w CANY.

Powiedz Kolego, czy rozważałeś może wykorzystanie RNS-E jako wyświetlacza? Sam się zastanawiam co z tego wyjdzie, a też nie znalezłem niczego ciekawego co by można było włożyć zamiast RNS-E -

podstawa to dobry wyświetlacz i cyfrowe wejście, najlepiej HDMI. Zależy mi, żeby się to dobrze komponowało z resztą auta oraz wykorzystywało sterowanie z kierownicy, fabryczny BT może jakoś przeboleję, jeśli bedzie integracja książki telefonicznej i odbieranie z kierownicy.

U mnie zabudowa sprzętu wygląda następująco:

2014_05_04_10_51_40.jpg

2014_05_04_10_52_11.jpg

2014_05_04_10_52_17.jpg

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ja używam Car-Pc jako jednostki centralnej to jest taka alternatywa dla RNS. Jestem właśnie na etapie sterowania z kierownicy i podłączanie parktonic do CarPC. Tak myślę że po podłączeniu Car PC z RNS-E będziesz miał problemy ze skalowaniem obrazu. Wyswietlacz RNS jest mniejszy jak Np. {ten który ja mam} więc podejrzewam że będzie ciężko Ci coś zobaczyć.(chodzi mi o windows) Jest wiele alternatyw dla RNS-E ale po co Ci wtedy Car pc ? Jak szukasz dobrego wyświetlacz pod Car pc to jest spory wybór: http://www.cartft.com/catalog/gl/61. Ja osobiście jestem zadowolony z tego Samsunga co zamontowałem. Cena była dobra a ma wszystko HDMI, VGA dwa wejścia RCA, Wyjscie na głosniki, usb, czytnik kart, z tym że nie obsługuje multi-touch, ale w sumie czy jest potrzebne w samochodzie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zdaję sobie sprawę z problemów ze skalowaniem, jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, trochę śledziłem projektów CARPC z wyjściem obrazu na RNS-E. Przygotowałem sobie też taki konwerter sygnału VGA to RGB + composite sync : VGA to RGB+sync converter. Jeśli obraz jaki uzyskam będzie słaby to będę próbował jeszcze jakiegoś konwertera.

Efekt jaki chciałem osiągnać jest następujący:

- Mam fabrycznego RNS-E(wszystko wygląda seryjnie)

- Mam obsługę fabrycznego BT

- mam obsługę fabrycznego radia

- CAR-PC działa na wejściu tunera, przełączanie następuje automatycznie

- CAR-PC za pomocą odpowiedniego modułu komunikuje się po CAN, co daje:

- Automatyczne ściszanie muzyki w momencie nadejścia połączenia BT i aktywacja LINE-IN (sygnał z RNS-E liniowy wyprowadziłem do CAR-PC jako LINE-IN). Kończy się połączenie BT, muzyka zostaje wznowiona (jeśli grała).

- Automatyczne wykrywanie aktywnego trybu działania RNS-E(RADIO, MEDIA(CD,DVD,MP3) co spowoduje pauzę muzyki, aktywację LINE-IN

- Obsługę wyświetlacza FIS(sterowanie z multikierownicy)

- Obsługę części klawiszy RNS-E z których informacja o naciśnięciu leci na magistralę CAN

Najlepsze rozwiązanie dla mnie to alternatywna stacja(ale musiałaby mieć wejście cyfrowe HDMI). Chociaż powiem szczerze, że przyzwyczaiłem się do fabrycznego BT(szczególnie do wybierania numeru z FIS'a) i to chciałbym zachować.

Kolejna sprawa to radio, osobiście rzadko słucham, ale czasami przydaje się włączyć. :-)

W moim modelu cały dzwięk idzie przez komputer - sygnał z radia, BT od RNS-E idzie liniowo do LINE-IN w CAR-PC. Z komputera sygnał leci po światełku do procesora dźwięku, a ten już wysyła sygnał po RCA do wzmacniaczy.

W Twoim modelu jest na odwrót, końcowym elementem jest radio pionier(gdy chcesz radia to przełączasz na pionierze, gdy dzwięk z komputera to przełączasz na AUX). U mnie innego modułu z radiem poza RNS-E nie ma i mam zagwozdkę.

Na chwilę obecną mam tymczasowo podpięty i zamontowny na uchwycie 10.1" monitorek samochodowy z Mediona.

A CAR-PC w moim przypadku jest do:

- odtwarzania bezstratnej muzyki FLAC - zależy mi na bardzo dobrej jakości dzwięku

- nawigacji Automapa z traffic (planuję kiedyś zintegrować komunikaty automapy z FIS'em - coś na wzór oryginalnej nawigacji, ale narazie API automapy nie pozwala na pobranie informacji o najbliższym manewrze)

- stacji multimedialnej o nieograniczonych możliwościach i dobrej wydajności

- przeglądania internetu w razie potrzeby

- kompletnej integracji z CAN'ami auta - zbieranie informacji, pisanie po FIS, obsługa multifunkcyjnej kierownicy, przycisków RNS-E, etc.

- co tam jeszcze przyjdzie do głowy :-)

U mnie sterowanie CAR-PC odbywa się przez malutką bezprzewodową klawiaturkę z touchpadem. W przyszłości będzie to również obsługa przycisków kierownicy oraz części z RNS-E.

A powiedz, obudowę do CAR-PC sam konstruowałeś czy może udało się coś gotowego namierzyć?

Pozdrawiam serdecznie,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież wszystko to co potrzebujesz możesz uzyskać tylko wykorzystując carpc. Łącznie z komunikatami na FIS i nawigacją potrzebne będzie kilka modułów ale da się zrobić.

Radio to prosta sprawa na USB. u mnie siedzi to: DAB DAB+ FM Digital Radio Development Board Już obsługuje DAB+ więc jakość dźwięku OK.

do obsługi FIS masz moduły:

http://www.cartft.com/catalog/il/1738 , http://www.cartft.com/catalog/gl/8 i taki do FIS FIS-Control

Korzystasz z centrafuse ? Tu jest obsługa BT jest książka adresowa kontakty synchronizują się z telefonem, muzyka ścisza się gdy ktoś dzwoni i wznawia po zakończeniu rozmowy, ja jestem na etapie sterowania z kierownicy ,ale muszę pierwsze tą kierownicę założyć :) bo na razie mam zwykłą . poza tym obsługa radia i wszystko multimedialne.do wszystkiego są odpowiednie Pluginy. stryder - Homepage of Christian Hausmann - Centrafuse Plugins - stryder-it.de

Obudowa to taka hybryda jest, Jak kupowałem monitor to kupiłem z obudową do płyty mini ITX coś takiego: 2DIN IN Dash 7" Samsung VGA Touch Screen Monitor Mini ITX USB SD Raspberry PI | eBay

wydawało się że będzie pasowało ale jak przyszło do montażu to niestety nie weszło, brakuje ok 6 cm. więc musiałem przeprojektować wszystko i rezultacie zakupiłem taki kosz radia 2DIN z opla Merivy, widać go na zdjęciach i teraz mam podstawę pod płytę główną z tej oryginalnej obudowy, poobcinana ile się dało, a reszta to ta ramka 2DIN. Wszystkie kable puszczone w stronę schowka. HDMI ,VGA, ZASILANIE,USB,BT,KAMERA COFANIA,RADIO,WIFI,MIKROFON,OBDII, Mało miejsca jest tam w tej wnęce na radio bo tunele od klimy idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Ta konwersacja wpływa bardzo budująco na to co można jeszcze zrealizować.

Odnosząc się natomiast do przytoczonych kontrolerów, to jeśli chodzi o kontrolery do obsługi sterowania z kierownicy to z tego co widzę to one nie mają wsparcia dla modeli > 2004 czyli w moim przypadku B7.

Natomiast co do tego FIS-Control to jest rozwiązanie gotowe i ograniczone do zaimplementowanych funkcjonalności. Ten interfejs przypomina projekt VFIZ.

Ja chciałem mieć pełną kontrolę nad tym co jest wyświetlane i jak to jest wyświetlane - mam zamiar po swojemu zaimplementować pożądane funkcjonalności.

Na razie mam goły system, bez żadnej nakładki ale w przyszłości myślę skorzystać z dedykowanych ku temu rozwiązań jak np. Centrafuse. Na razie jestem na etapie składania wszystkiego do kupy.

Głównie korzystam z Foobara jako playera FLAC oraz Automapy(GPS na USB GLOBALSAT BU-353 zamontowany pod tylną półką). W UBS mam wpięty również modem GSM, który nawiązuje połączenie kiedy chodzi komputer i dzięki temu jest internet a aucie :-)

Powiem Ci, że jeśli jakość obrazu wyświetlana z RNS-E ledowego będzie słabej jakości to chyba pójdę w tą stronę, aby wstawić monitor w miejsce RNS-E. Jeśli wszystko pójdzie bez większych przeszkód to może do wakacji uda się odpalić obraz na RNS-E(czekam na specjalny układ, który pozwoli mi na komunikację z 3 magistralami CAN auta).

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2014 at 09:38 ----------

Korzystasz z centrafuse ? Tu jest obsługa BT jest książka adresowa kontakty synchronizują się z telefonem, muzyka ścisza się gdy ktoś dzwoni i wznawia po zakończeniu rozmowy, ja jestem na etapie sterowania z kierownicy ,ale muszę pierwsze tą kierownicę założyć :) bo na razie mam zwykłą . poza tym obsługa radia i wszystko multimedialne.do wszystkiego są odpowiednie Pluginy. stryder - Homepage of Christian Hausmann - Centrafuse Plugins - stryder-it.de

A powiedz, czy jest jakiś moduł BT jaki byś polecił do obsługi zestawu głośnomówiącego ?

Ja się coraz mocniej zastanawiam czy nie iść w stronę zabudowy monitora zamiast RNS-E. Co prawda specjalnie pod to wymieniałem RNS-E fabrycznego na wersję LED'ową, no ale cóż :-)

Zastanawiam się jeszcze czy może udałoby się wykorzystać fabryczny BT auta, tylko muszę się dowiedzieć czy połączenie z modułu BT do RNS-E opiera się o sygnał liniowy(niskonapięciowy). Jeśli tak to podłączam do Line-IN CAR-PC i potem już tylko kwestia kiedy BT. dzwoni i inicjowanie połączeń z kierownicy (ale to już raczej działa po CAN bez interwencji RNS-E?) Muszę się w tym upewnić.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Bt logilink w wersji 4.0 z tym że pod kontrola blousoliel. Powiem Ci że daje radę. Też się zastanawiam czy dało by się podpiąć pod fabryczy Bt. Nie miałam niestety okazji tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego,

Powiedz jeszcze jaką antenkę użyłeś do karty DAB+/FM w swoim projekcie. A może wykorzystałeś fabryczną antenę ze wzmacniaczem?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie korzystam tymczasowo z oryginalnej anteny..ale mam w planach jej wyminę. Mieszkam 3 km od nadajnika więc mam 100% sygnału i 100% jakości. ale jak już gdzieś jadę to brakuje.

tu znalazłem duży wybór anten DAB. In Car Aerials for AM/FM and DAB Digital radio, replacement Car Antennas and DAB Aerials | In Car Connections

lub taką jak nasze. Antena oryginalna VW Seat Skoda FM GPS DAB GSM (4324166632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z tym że do tej jeszcze ori wzmacniacz potrzebny pod DAB ?

lub taką ANTENA DACHOWA SHARK RADIO DAB / DAB + ( SMB ) (4291582188) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub z DVBT ANTENA SHARK AM/FM + GPS SMA-A + DVB-T (4339072657) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wybór jest ale nie wiem jak z jakością sygnału..Jak jakąś wybiorę i zamontuję to się podzielę wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dzisiaj dotarła do mnie paczuszka m.in. z DAB+ FM DIGITAL RADIO DEVELOPMENT BOARD PRO, BT Logilink V4.0. Powoli zabieram się za pomiary i kompletowanie monitora dotykowego i kieszeni zamiast RNS-E. Śledzę z zaciekawieniem Twój projekt, gdyż dał mi impuls do dalszych prac :-)

Podziel się proszę wrażeniami po podłączeniu antenki. Natomiast co do samej antenki to zależy Ci głównie na FM(DAB+)? Rozważałeś może kwestie GSM + GPS?:-)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No widzisz jeśli chodzi o tą antenę to już długo kombinuje jak to zrobić by ori antenę GPS podłączyć z usb..może Ty znasz jakiś moduł gps usb z wejściem na antenę?Moja antenka ori ma GSM, GPS, FM. Gsm to może by szło wykorzystać to jakiegoś modemu, ale to się w sumie rzadko używa bo w smartphonie udostępniam internet po WIFI lub USB więc dodatkowy modem wydaje się być zbędny. Co do anteny GPS. to dotychczas korzystałem z modułu PENTAGRAM na BT ale jej używanie sprawiało kilka problemów.(zasilanie na baterię, po pewnym czasie nie aktywności wyłącza się automatycznie i po wznowieniu np "automapa" nie widzi anteny trzeba restartować program i takie tam.) Ja postawiłem teraz na antenę gps na kablu usb.(zasilana po kablu) To radyjko co masz to dokładnie to samo co ja mam tylko pod inną nazwą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Też się rozglądałem za takim GPS'em z wejściem na antenę, ale generalnie ciężko coś znaleźć. Ja u siebie mam zamontowany GPS na USB GlobalSat BU-353-W(jest już wersja S4 na SirfStarIV). Moduł GPS mam schowany w tylnej półce tuż pod szybą i powiem Ci, że chodzi to rewelacyjnie.

Sygnały z satelitów mam bardzo mocne, do tej pory nie miałem jeszcze problemów(no może poza początkowym problemem, ale wystarczyło odznaczyć synchronizowanie czasu systemowego z GPS w Automapie). Po włączeniu automapy FIX'a łapie mi natychmiastowo. Mogę szczerze polecić ten GPS.

PS. Masz antenkę dachową tzw. "płetwa rekina"? Zaciekawiło mnie że masz antenę GSM :-)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz taki sam kupiłem, też wydawał się najlepszym wyborem z dostępnych na rynku. jeśli chodzi o ori antenę to tak rekin ale ma taki dłuższy maszcik na ok 8 cm. ma gsm bo miałem ori podstawkę na tel na tunelu i tam jest doprowadzony kabel fakra gsm i zasilanie i jeszcze coś. Mam nadzieję że mikrofon bo wykorzystam go do Car pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś plany na sterowanie z kierownicy? Rozglądałeś się już za jakimś modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś plany na sterowanie z kierownicy? Rozglądałeś się już za jakimś modułem?

Witam

Tak plany są, ale jeszcze kierownicy multi mi brakuje.. co do modułu to znalazłem coś takiego: http://www.cartft.com/catalog/il/1552

Powinno wystarczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwe sie jeszcze na PW bo mam kilka opcji bo tez teraz szukam rozwiazania na sterowanie z kierownicy przy nieoryginalnym radiu.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...