Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Nowy akumulator - gdzie kupić ?


eMPe76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all :hi: Coś mam słaby akumulator.Po kilku dniach stania pod chmurką nie mogłem odpalić,pomogły kable do sąsiada.I mam pytanie.Gdzie wymienić nowy akumulator?Zaznaczę że robię to pierwszy raz,nie chcę kupować samemu,bo nie wiem jaką moc musi mieć.Czy lepiej to zrobić w ASO czy w jakimś innym zakładziku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz śmiało odpuścić sobie ASO i kupić gdzie indziej. Jak poszukasz to znajdziesz opinie użytkowników różnych modeli.

Proponuję podjechać do jakiegoś serwisu czy warsztatu i sprawdzić czy naprawdę ten akumulator już do niczego się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo nie wiem jaką moc musi mieć...

Użuj :szukaj: było juz na ten temat kilka wątków.

A jeśli chodzi o prametry akumulatora do Twojego auta to sprawdzisz

TU: http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=18&L=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz akumulator, będziesz musiał oddać ten stary więc jak go wyjmniesz to będą na nim parametry, ja polecam Boscha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za BOSCH. Tylko poszukaj bo tam są jakieś klasy tych akumulatorów.

Jakbym wymieniał to pewnie bym wziął jakiegoś BOSCHa.

Ja obecnie mam akumulator URSUS :shocked: Nie wiem co to za cudo (jak kupiłem autko to taki był). Ale na razie nie narzekam, oczywiście wszystko wyjdzie po zimie.

Tak na boku spotkał się ktoś z takimi akumulatorami jak URSUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem bosch 70ah 680A-czy wystarczy do b5 2.5 tdi

da radę, dobry wybór :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMPe76 odpuść sobie ASO - kupisz tam Vartę lu Boscha za 2-3 razy większą cenę dlatego że ma nalepkę audi. Ja u siebie mam ZAP Piastów już 3 lata i mogę powiedzieć że daje radę - auto stało całą zimę akku pusty i po naładowaniu ruszył bez problemu. Kup poprostu akku tylko świeże i nie z marketu - tam rzucają akku i możesz kupić z uszkodzonymi płytami. A przede wszystkim sprawdź ładowanie, jak alternator leży to nowy akku też wykończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie akumulatorka.W takim jednym serwisie mi wymienili,z CENTRA na BOSCH'a,540A 60Ah.Drogo,bo razem z wymianą 388 zł. :no: A ten co miałem,czyli CENTRA,to poprzedni właściciel chyba ciemny był.Bo nie mogli wyjąć tego akumulatora,jak się okazało,to był akumulator do A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: ja mam o akumulatorkach takie zdanie po własnych doswiadczeniach dislowskich jak i w benzynach, miałem bosche centry bannery itp. i tak naprawde nic dobrego mnie przy nich niespotkało. zadawałem sobie pytanie czemu???? pomyslałem ze leżą niewiadomo ile czasu na pułkach sklepu, wpadłem na pomysł supermarket... kupiłem w realu akum. o nazwie budget latał 2 lata i sprzedałem furke, potem kupiłem diselka z boschem pieknie palił do zimy potem lipa ponownie budget z reala i co??? 3 lata już smiga bez szwanku. a obrót w marketach jest przyznajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aku jest nabita data produkcji więc myśle że nie ma problemu z kupnem jakiegoś starego, ktory gdzieś dlugo leżał na magazynie. Jak chcesz chcesz zapomnieć o problemach z aku to kup firmy MOLL. Audi je montuje orginalnie w nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...