witjacrf Opublikowano 8 Marca 2014 Opublikowano 8 Marca 2014 Witam. Niedawno mechanik podłączał swojego kompa i vaga pod moje auto żeby zmienić przebieg po jakim będzie pojawiał się napis SERVICE. Od tamtego czasu nie mam sygnału dzwiękowego tzn np jak jest minimum płynu do spryskiwaczy to tylko pokazuje się ikonka na komputerze w aucie ale nic nie piszczy. Tak samo jak otwieram drzwi i zostawię światła włączone nie ma sygnału dzwiękowego. Jak to przywrócić?
treczKu Opublikowano 8 Marca 2014 Opublikowano 8 Marca 2014 hmm? może wysiadł ten buzer od tych sygnałów? zbieg okoliczności czy mechanior cos zrypał? moze ktoś juz miał coś takiego.
Marcino87 Opublikowano 8 Marca 2014 Opublikowano 8 Marca 2014 Raczej zbieg okoliczności sprawdź na teście instrumentów ale raczej się wysypał buzerek
witjacrf Opublikowano 8 Marca 2014 Autor Opublikowano 8 Marca 2014 A gdzie go szukać? Albo m on jakis bezpiecznik?
jacek70 Opublikowano 8 Marca 2014 Opublikowano 8 Marca 2014 Buzer to mały głośniczek montowany w liczniku. Można w jego miejsce wlutować podobnej wielkości głośnik np. z dziecinnej zabawki. Ja tak robiłem i działa. Powo.
witjacrf Opublikowano 11 Marca 2014 Autor Opublikowano 11 Marca 2014 Czyli w liczniku jest i trzeba go lutować? No ale wydaje mi się że każdy dzwięk jest inny np zostawienie włączonych świateł, albo ostrzeżenie o niskim stanie paliwa... ---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ---------- No i czy jest gdzieś od tego bezpiecznik?
nastradamus Opublikowano 15 Marca 2014 Opublikowano 15 Marca 2014 nie ma od tego bezpiecznika ponieważ jest on integralną częścią licznika...
pakotomasz Opublikowano 16 Marca 2014 Opublikowano 16 Marca 2014 No ale wydaje mi się że każdy dzwięk jest inny np zostawienie włączonych świateł, albo ostrzeżenie o niskim stanie paliwa.. Czy będzie to miało dla ciebie jakieś większe znaczenie? Jak będziesz miał sygnał/ostrzeżenie to na wyświetlaczu już sobie sprawdzisz o co kaman:wink:
celiniak Opublikowano 10 Września 2014 Opublikowano 10 Września 2014 mam ten sam problem co kolega w B7 poprostu pewnego dnia wysiadł mi sygnał dźwiękowy niby nic ale żona zostawiła mi na światłach samochód '' bo nic nie piszczało '' i osobiście chętnie bym go naprawił
jacek70 Opublikowano 10 Września 2014 Opublikowano 10 Września 2014 Wyciągnij licznik, rozkręć tył i jest tam wlutowany mały głośniczek. Wlutuj podobny i będzie ok. Ja wlutowałem z zabawki dziecinnej. Dałem go na przewodzie aby w razie jak padnie nie wyciągać i rozbierać znów licznika. Działa już ponad rok.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się