Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyczyszczona turbina i dalej tryb awaryjny


arek2735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie kiedy przekrocze około 110 km/h auto przechodzi mi w tryb awaryjny i nie ma mocy aż do ponownego uruchomienia. Wyczytałem że najprawdopodobniej turbina może być zabrudzona więc dzisiaj ją wyczyściłem i nic, dalej to samo. Turbina była słabo zabrudzona ale po wyczyszczeniu łopatki chodzą jak nowe. Mój silnik to 1.9 TDI 110 km AFN. Może ktoś mi coś podpowie bo chyba przyczyn może być dużo ale tak najczęściej spotykane, po prostu kto co obstawia? A ja jak najprędzej postaram się pojechać do kogoś na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez logow to tylko gdybanie.Moze wężyki podcisnienia przetarte albo N75 świruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po roczniku to mapsensor masz w ecu to możesz mieć zaolejony przewód idący do ecu i sam mapsensor w środku trzeba dostać sie do ecu sprawdzic przewód dochodzący do niego czy nie jest zapchany olejem i przedmuchać mapsensor jeżeli turbo wyczyszczone kata nie ma to moze być w tym problem albo odwrotnie założyłeś pierscien po czyszczeniu turbo i bedzie przeładowywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ta druga strona wężyka ? Gdzie się ją podpina ?

---------- Post dopisany at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany at 09:25 ----------

czy żeby dostać się do map sensora musze rozebrać ecu? Czy wystarczy tylko zdjąć plastikową osłonę pod maską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz osłonę plastykową i górną osłonę od ecu i masz mapsensor musisz wyczyścić idący do niego wężyk a sam mapsensor można przedmuchac lub odessać z niego olej jeśli będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:05 ----------

Bez_tytu_urwwef.jpg

a czy ten wężyk idzie do map sensora? Bo ja takiego nie mam. A to zdjęcie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz taki wężyk tylko schowany w tej gumie karbowanej co widać na foto. Rozkręć pokrywę komputera klucz 8.

Potem będzie zabezpieczenie które trzyma ECU. Odepnij je. Podnieś komputer. Wypnij wężyk z komputera . Potem odepnij wężyk z drugiej strony kija(wężyka) pod rurą interulera. Taka czarna rura plastikowa między silnikiem a grodzią. Przedmuchaj wężyk sprężarką najlepiej, bo tam sporo oleju siedzi. No chyba że masz mocne płuca. No i czasami samego map sensora( dziubek wystający od komputera) nie dmuchaj sprężarką bo uszkodzisz jeszcze. I będzie mała lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem czy ja jestem ślepy czy co? Ale ja nie widzę tego węża dlatego porobiłem zdjęcia.

DSC_0180.jpg

DSC_0181.jpg

DSC_0182.jpg

DSC_0183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe dopiero w roczniku 98 był mapsensor na rurze dolotowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie może że ja go nie widzę dlatego dałem zdjęcia żebyście popatrzyli. A może akurat go nie mam bo auto mam z grudnia 97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no dolocie nie masz jak idzie egr masz łączenie i dalej w stronę interculera na dolocie nie masz na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolega ma nowszy typ sterownika z polifta. Pewnie czujnik siedzi w rurze dolotowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ryunków kolegi wihajstra to by bylo chyba to. Tylko gdzie tam jest wężyk?

DSC_0184.jpg

DSC_0185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...