Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wiatrak ciągle działa na postoju


Nonilion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem mam taki:

Znowu wysiadł mi pedał gazu. Z tym problemem walczę już trzeci raz. Trochę działa, potem znowu tryb awaryjny kiedy popada deszcz (mrugają kontrolką świec i pali się ESP). Ponadto czasem szarpie jak wcisnę na 100% pedał przepustnicy, jak na 95% to jest ok. Jak napisałem stało mi się to już trzeci raz, więc wnerwiłem się i zabrałem się za rozbieranie podszybia i szukanie, gdzie znowu ta woda włazi (komp zasilikownowany, kable przeczyszczone, uszczelnione, zaizolowane i zawinięte w folię). Nic tam nie znalazłem.

Autko podeschło trochę w garażu i po godzince jak nowe! Nie przejąłem się tym specjalnie, jako że już się tak działo.

Martwi mnie jednak coś innego. Zaraz po powrocie do garażu z tego deszczu, włączył się wiatrak na chłodnicy. Najpierw zabuczał na ułamek sekundy, po kilku chwilach na troszkę dłużej, a po kilku minutach włączył się na stałe,... i tak został! Działa bez przerwy, chyba że przekręcę kluczyk w stacyjce w pozycję ON, wtedy się wyłącza i nie załącza. Jak wyjmę kluczyk po chwili znowu się włącza, tym razem (prawie zimny silnik) od pierwszego razu działa już na stałe.

Skończyło się na odpięciu akumulatora!

Przepraszam za ten długi wywód. Czy te sprawy są ze sobą powiązane? Na podszybiu mam sucho i autko reaguje na pedał gazu, ale włącza się na postoju ten wiatrak! Druga sprawa jest taka, że mam troszkę wilgoci na dywaniku pod nogami kierowcy. Jak się jej pozbyć i czy może mieć wpływ na pedał gazu oraz ten wiatrak?

Pozdrawiam i czekam na sugestie i porady.

A4 B6,sedan, 2002, 1.9 TDI AVB

------------------------------------------

Witam ponownie.

Kiedy auto podeschło wszystko wróciło do normy. Jednak po tygodniu zgasł w czasie jazdy.

- padła pompa paliwa.

- zawilgocone i zaśniedziałe były przekaźniki (pompy, wentylatora i kompa)

- najprawdopodobniej przekaźnik pompy wykończył pompę

- wszystko zostało naprawione, zaizolowane i zabezpieczone

- ta wilgoć nie była świeża, widocznie przed pierwszym uszczelnieniem te przekaźniki zostały zalane i teraz dosięgła je korozja :/

koszt 200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek.

Przed chwila stalo mi sie to sami z pedalem gazu.juz drugi raz....

Co najlepsze auta mamy od tego samego handlarza.... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana.Byla peknieta obudowa sterownika i przekaznikow i dostawala sie woda.Wszystko wyczyszczone zabezpieczone i sklejona obudowa.Narazie dziala. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja swój problem rozwiązałem w najprostszy i najtańszy możliwy sposób. Wizyta u elektryka, czyszczenie przekaźników i kostek oraz wymiana pękniętej obudowy (ASO, 57 złotych). Tobie też polecam wymianę obudowy. Ja miałem moją klejoną i mimo to woda właziła i problem wracał co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mnie to zaskoczylo... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Moze podac mi ktos nr z etki tej obudowy?

Podac vin do sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek, mówiłem Ci że łatanie obudowy to rozwiązanie na krótką metę :evil:

Podjedź do jakiegokolwiek ASO (ADUI, VW, Szkoda). Ja za wieko obudowy zapłaciłem w ASO 57 zeta. Na allegro było drożej :polew:

Z tego co pamiętam, to dolna obudowa było ponad 100 zł. Ale czy było to 130 czy 180, to nie pamiętam.

Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol roku wytrzymalo. :naughty:Narazie jest ok.Podjade dzisiaj do Aso zamowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki są pod komputerem, komputer jest w obudowie, obudowa jest po stronie kierowcy zaraz pod wycieraczką przedniej szyby :)

Obudowa ma chyba pięć śrub, z czego jedna jest bardzo trudno dostępna. Bez ściągania wycieraczki się nie obejdzie.

Do zdjęcia wycieraczki polecam jakiś penetrator..., zimne piwko, cierpliwość, dużo siły lub specjalny ściągacz. Jednak jest szansa, że łatwo pójdzie.

Ogólnie jest tam lipny dostęp i trzeba mieć małe rączki lub/i dobre narzędzia oraz sporo cierpliwości.

Warto też odpiąć akumulator.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki w wolnym czasie zabieram się za robote

Pozdr.[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 18:49_________________________________________________W obudowie komputera sucho ale woda do auta dostaje sie z okolic wylotów powietrza na nogi, moze tam jest jakis czujnik ? ale teraz jak auto wyschło i nie włanczam klimatyzacji wiatrak sie nie włancza czeka mnie chyba rozkrecanie kokpitu wie ktoś ktore elementy trzeba sciągnac zeby miec dostep do klimy ???

pozdr.[br]Dopisany: 05 Lipiec 2009, 12:05_________________________________________________Cześć,

czy mógł by ktoś podać numery tych przekażników? zamierzam kupić ten od wentylatora i nie wiem który to. I jaka cena?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mnie to zaskoczylo... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Moze podac mi ktos nr z etki tej obudowy?

Podac vin do sprawdzenia?

nr obudowy: 8E1 907 613 D

po nocnej zmianie akumulator umarł :( jak się później okazało rozładował go pracujący wentylator chłodnicy. okazało się, że ja również mam pękniętą obudowę i woda zalała mi przekaźniki. zrobiłem na dnie tej " puszki " gdzie jest komp i przekaźniki dwie dziurki fi 8. woda spłynęła więc ziołem suszarkę i wszystko ładnie wysuszyłem. następnie popryskałem kontaktem i teraz mam spokój.

koszt = troszkę własnej pracy = satysfakcja :D

Edytowane przez andi6491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...