Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie koła, pukanie przy jeździe po zakrętach?


DialerQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis gdy wracałem z pracy zaobserwowałem dziwne pukanie w kole {lub wydaje mi sie ze chodzi o koło} Po krótce:

Wymieniałem przeguby ale wątpie żeby mógł tam coś przeoczyć czy poplątać ponieważ gdy sprawdzałem jak działają było ok.

Pojechałem do pracy było dobrze samochód stał 18h nie dotykany a dziś wracając do domu kładąc sie w zakręt w prawo jest takie coś jakby felga nie była wywazona dobrze tylko ze conajmiej 2 razy mocniej to czuć.

Ktoś podpowie co to może być?

A i tylko gdy kłade sie w prawo bo po łuku w lewo jest wszystko ok, jeszce jedno przy 120 i wzwyż tez to kolebie na prostej drodze, a do 100 nic nie czuć jadąc na wprost. Podrzuci ktos jakis pomysł gdzie szukać przyczyny? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to faktycznie coś z felgą lub z oponą nie tak. Dla pewności sprawdź zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śruby sprawdzałeś na kole?
Nie, dopiero wszedłem do domu. Jutro z samego rana sie tym zajme.
Może to faktycznie coś z felgą lub z oponą nie tak. Dla pewności sprawdź zbieżność.

Felga opona raczej odpadają bo droga prowadząca mnie do pracy nie ma dziur dołów jest równy ładny asfalt z przed roku. A jezeli chodzi o zbieznosc mam koncowke drązka kierowniczego do wymiany z lewej strony, to moze byc to? Do tego pęknieta sprezyna ze strony prawej. Mam juz komplet części tylko nie mam sie kiedy przybrać do tego. Koleszka dzwonił gadałem z nim o tym przed sekundą powiedział : Łącznik stabilizatora? co myślicie? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śruby sprawdzałeś na kole?
Nie, dopiero wszedłem do domu. Jutro z samego rana sie tym zajme.
Może to faktycznie coś z felgą lub z oponą nie tak. Dla pewności sprawdź zbieżność.

Felga opona raczej odpadają bo droga prowadząca mnie do pracy nie ma dziur dołów jest równy ładny asfalt z przed roku. A jezeli chodzi o zbieznosc mam koncowke drązka kierowniczego do wymiany z lewej strony, to moze byc to? Do tego pęknieta sprezyna ze strony prawej. Mam juz komplet części tylko nie mam sie kiedy przybrać do tego. Koleszka dzwonił gadałem z nim o tym przed sekundą powiedział : Łącznik stabilizatora? co myślicie? :kox:

końcówka drążka tłucze bardziej niż zużyty wahacz, pęknięta sprężyna to lipa w ogóle na tym jeździć, ale ona bardziej chrupie, masz dwie rzeczy do wyeliminowania, po których można zacząć szukać. Ale ja i tak bym zobaczył czy koło dokręcone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym, wymieniałem jeszcze prawą półoś bo przegub nie chciał wejść na starą a tutaj

w komentarzach są podobne objawy ;/ jutro to wszystko sprawdze... ciekawe czy na sprzęgle tez będzie pukać jak sie bede kłądł w prawo na łuku.... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja miałem przypadek że stukało przy jeździe po łuku w lewo przy 60 km (zwiększenie częstotliwości stuków przy wzroście prędkości, stuki trudne do zlokalizowania), przy jeździe w prawo i na wprost cisza. Przyczyną było łożysko prawego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest przyczyną drgań u mnie to z jednej strony ok, bo jestem pewny ze nie przegub :decayed: wymieniłem je 3 dni temu wkurzyłbym sie gdyby to był przegub. Ile kosztuje takie łożysko? Czy miałeś identyczne objawy jak u mnie ? Hmmm nowe opcje:

drgania pojawiają sie po 60/h gdy wcisne sprzegło jadąc 80/h takze wibruje :

odrzucam przeguby zew i wew.

z prawej strony kolo sztywno stoi jak nim chce poruszyc z lewej jest wyczuwalny luz. Mysle ze to bd koncowka drążka... rano sie za to biore dam znac co i jak.

---------- Post dopisany 21-03-2014 at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany 20-03-2014 at 21:03 ----------

OK. Więc tak: Wymieniłem dziś końcówke drążka z lewej strony. Jest duuzo lepiej prawie nie czuc drgań a jezeli to minimalne - mysle ze skoryguje to geometria kół. Jezeli nie to planuje jeszcze wymiane dwóch łączników stabilizatora. Zobacze czy pomoze i napisze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ,auto do żyda :polew:

a tak serio u mnie tez cos dziwnie telepie i stawiam na krzywą póloś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...