Dziwny dzwiek silnika

dziaba5

Witam mam podobny dzwiek silnika jak na filmiku czy ktos moze wie co to za dzwiek???

I czy mozna z tym jezdzic???

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Znalazlem jeszcze drugi material z podobnym dzwiekiem

Mam dokładnie ten sam problem, identyczny dźwięk. Pasek klinowy (od osprzętu)był ściągany i auto odpalane (avf) i dźwięk dalej był. Wydobywa się z okolic rorządu. U mnie się pojawił po wymianie rozrządu, podejrzenie padło na pompe wody ruaville, mechanik który mi robił rozrząd ponoć rozkręcił wszystko jeszcze raz i podpiął inną pompe ruaville i ponoć nic się nie zmieniło, po czym stwierdił że tak czasami jest i już tak będzie ehhh brak słow co do niego, nie wiedział co to tylko stwierdził że dużo 1,9 tak ma. Bardzo jestem ciekaw czy ktoś wie co to za dźwięk, bo ja byłem jeszcze u 3 mechaników i nie wiedzieli z kąd to, jeden z nich stwierdził że czasami pompy wody taki dźwięk wydają pomimo że są nowe i powinno być git taki dźwięk się pojawia i raz zostawili starą pompe klijentowi, gdyż 2 nowe które mieli na stanie właśnie dawały taki dźwięk. Nie jestem pewny czy ten mechanik dobrze mówił, więc przyłączam się do pytania może ktoś z was miał podobny przypadek? P.S ja już tak rok jeżdżę i mega mnie ten dźwięk irytuje.

witam.u mnie dzisiaj tak sie zaczelo robic i ocipiec mozna a ludzie sie ogladaja co za dziadostwo jedzie.u mnie to tak napierdala jak w tym filmiku---

na forum mechanikow dostałem takie odp co do naszego problemu:

"tak jakby gdzieś pasek obcierał a ściongałeś pasek klinowy ?? od czegos trzeba zacząć jak zdejmiesz pasek klinowy i przestanie tak skrzeczeć to zapewne gdzies łożysko pada .alternator, wisko ,napinacz"

"wydaje się że jakaś rolka lub pompa wody się zaciera... sprawdź rolki i osprzęt, potem zwal rozrząd i oceń jak to wygląda"

"Tak jak koledzy powyżej podpowiadają, po nitce do kłębka.

Kiedyś robiłem Golfa IV z SDI silnikiem, wydawał podobne odgłosy, po kolejnych zrzucaniach pasków wyszło że rolka na rozrządzie tak hałasowała. "

"Wlacz klime na econ i sluchaj w jednej mialem ze sprezarka klimy siadala "

"Klima nie ale sprzeglo dziala moze lozysko na sprzengle popusc napinacz dwie srubki bit 6jak dobrze pamietam sciag pasek i bedziesz widzial na 100 "

co o tym myślicie??

---------- Post dopisany 23-03-2014 at 13:08 ---------- Poprzedni post napisany 22-03-2014 at 19:14 ----------

znalazlem cos takiego.moze to jest nasz problem

I co koledzy nikt nie ma podobnego dzwieku w swoim samochodzie lub nie wie co to moze byc??? chodzi mi o material z pierwszego postu???

koledzy na tych dwoch pierwszych filmikach to jest wina paska od rozrzadu on tak halasuje

A skad ten dzwiek sie bierze ten pasek sie gdzies obciera ??? u ciebie tez tak jest ??? jest mozliwos pozbycia sie tego dzwieku ??? i jak to sprawdziles ze to pasek?

ten 2 filmok to pompa wody na 100% pewnie z magneti marelli kilka razy widziałem te pompy jak tak chechlą. a 3 rolka ale od tego paska co alternator

A to oznacza ze trzeba ja wymienic czy po prostu ona tak pracuje i sobie tym glowy nie zawracac ?

tak pracuje. kilka razy ten przypadek miałem że po wymianie rozrządu już po 3 tygodniach to samo. podobno to jest wina napinacza hydraulicznego bo za mocno napina pasek.