Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarka z udarem - HITLI, MAKITA ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Był podobny temat, ale o wkretarkach

polecam w 100% Makite

pozniej moge podac ci symbol jaka mam w firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrotce bedzie tak, ze do domowego uzytku bedzie polecane Hilti lub protool. Zwroc uwage na to co bedziesz robil ta wiertarka i czego od niej wymagasz.. polecajac w tym watku drogie marki to tak jakbys chcial kupic auto do dojazdow do pracy a ktos by polecal Audi a8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarek z udarem na stronie Makity jest 3 strony...

Wiertarki

Nie wiem którą wybrać lub które opcje były by mi potrzebne...

Dzisiaj w sklepie oglądałem ten model:

WIERTARKA UDAROWA HP1640 / 1640K

Był w cenie 319zł

9478712300_1395680925_thumb.jpg 3747893900_1395680928_thumb.jpg 4202990700_1395680931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być wiertarka udarowa to daj parę złociszy więcej i kup dwubiegową, np HP2050H. Droższa stówkę z małym okładem ale za to będzie sporo trwalsza i jest bardziej uniwersalna, docenisz gdy trzeba wiercić większy otwór np w stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu do domowego użytku kupiłem Bosch PBH2100RE. W komplecie był czujnik kabli pod napięciem i ogólnie metalowych rzeczy - jak dla mnie lipny ale był :P Wierci się dziurki aż miło ;) Lepiej Zamiast wydawać budżet na coś lepszego, czego parametrów nie do końca wykorzystasz to lepiej kupić coś co się sprawdzi w 100% i do tego kupić porządne wiertła SDS !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Makite coś jak ta HP. 10 lat temu kupiłem i bywało że dostawała popalić. Maszynka nie do zdarcia. W domu nie zajedziesz nigdy o ile nie przesadzisz z wielkością wierteł. Raz ją nawet przegrzałem że śmierdziało spalenizną. Ostygła i śmiga dalej. W twardej cegle i betonie też idzie bez problemu. Bierz i się nie zastanawiaj. Jak kupowałem to też dałem 300 zeta. Ewentualnie jakiś model wyżej na wiertła z SDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali - Hilti stare - jest Ok , nowe już nie tak solidne.

Tak w ramach informacji ogólnej

Każda wiertarka bedzie dobra i spełniala swoje zadanie w 100% jeśli bedzie posiadać tylko jedną funkcję:

1-zwykła wiertarka -tylko do wiercenia (metal -drewno), bedzie precyzyjna z regulacją prędkości obrotów

2-wiertarka udarowa - tylko do wiercenia udarem ( często z dodat. funkcją małego udaru np w plytkach)

3-wiertarka typu młot- tzw piker tylko do kucia ( to jest inna konstrukcja , ciężka ale radzi sobie z betonem)

4-wkrętarka - tylko do wkręcania ( naprawdę fajne urządzenie)

oczywiście ta zasada dobierania urządzeń tyczy się głównie zawodowców -

dlatego trzeba zdawać sobie sprawe iż kupująć 3 w 1-nym , wszystko będzie działać ale po trochę .

Używam profesjonalnych elektronarzędzi już od 19lat i ze smutkiem stwierdzam że nowe nie dorównują jakością do tych starszych.

12 letnią dużą szlifierkę Makitę wolałem naprawić za 300zł , niż kupić jakiś badziew za 450zł.

Do domowego użytku proponowałbym Bosch -ale raczej niebieski.

Te małe Makity które daliście na propozycje - podobno szybko się nagrzewają i termik wyłącza wiertarkę - Tak mi niedawno zgłaszał kolega

który zakupił sobie te cudo za ok 800-900zł . W swojej stajni posiada oczywiście ORI Hilti szwedzkiej produkcji.

przykład dobrej i lekkiej wiertarki udarowej (typ 2)

Młotowiertarka Hilti TE 2 (4088032016) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra?... Ona jest nie do zabicia chyba że ja czołgiem przejechać. ;-)

Tylko główkę raz na 2 lata wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra?... Ona jest nie do zabicia chyba że ja czołgiem przejechać. ;-)

Tylko główkę raz na 2 lata wymieniam.

Ja niedawno główkę dałem do regeneracji i hula jak nówka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec budowalniec uzywa tylko i wylacznie hilti, duza wiertarke udarowa ma od jakis 12-14 lat i nadal dziala, reszta wkretarek, zwykle wiertarki itp. wszystko hilti, sprzet kupiony juz dawno dawno temu, ok 10 lat i nadal sluzy, bez problemow. Jak sprzet na lata to tylko hilti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus tego wszystkiego, to to, że wiertarka Makita którą oglądałem w sklepie nie ma w zestawie walizki...:kwasny:

Może pani w sklepie mnie wkręca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, ja kupiłem w walizce, i to tańszy model, jednobiegowy. Jeśli Pani ze sklepu takowej nie posiada to niech sprowadzi, chyba to nie problem dla niej. Jeśli problem to możliwe że nie zaopatruje się u legalnego dystrybutora i lepiej szukaj innego sprzedawcy. Makita to czołówka podrabianych wyrobów i trzeba być czujnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazała mi , że ten model jest sprzedawany w tekturowym pudełeczku.

Też bardzo się zdziwiłem bo ten model na alle ma walizeczki...

Może za walizkę trzeba dopłacić ?

Wiertarka udarowa MAKITA HP1640K walizka 5 wierteł (4067021950) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze cos kombinowane. Lepiej idz do innego sklepu dla pewnosci i zapytaj o ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 x wolałbym używkę hilti TE2, niż tą nową makitę z ostaniego linku z walizką :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 x wolałbym używkę hilti TE2, niż tą nową makitę z ostaniego linku z walizką :facepalm:

Kolega chce kupić wiertarkę udarową a Ty proponujesz młotowiertarkę :facepalm:. Do wiercenia dziurek w ścianie na pewno lepsza, może nie 100x ale zdecydowanie lepsza :wink:. Wiertarka udarowa jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, młotowiertarka to urządzenie bardziej specjalistyczne, typowo budowlane, chyba mam rację prawda?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 x wolałbym używkę hilti TE2, niż tą nową makitę z ostaniego linku z walizką :facepalm:

Kolega chce kupić wiertarkę udarową a Ty proponujesz młotowiertarkę :facepalm:. Do wiercenia dziurek w ścianie na pewno lepsza, może nie 100x ale zdecydowanie lepsza :wink:. Wiertarka udarowa jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, młotowiertarka to urządzenie bardziej specjalistyczne, typowo budowlane, chyba mam rację prawda?.

:facepalm: to że ktoś nadał nazwę na aukcji młotowiertarka , wcale nie oznacza że tam jest udar ( młot)

TE2 posiada funkcję - wiercenia bez udaru oraz typowego wiercenia z udarem ( funkcji młota /samego udaru brak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Boscha niebieskiego GBH 2-28 - tą z metalowym korpusem - jest mega, idzie jak przecinak. Wartości udaru jakie czesto podają są różne bo różne normy przywołują ale Bosch jest w topie.

Jak nie Boscha to wybrał bym DeWalt.

Musisz poczytać to:

Udar mechaniczny a udar pneumatyczny

idąc dlaej zauważysz wiertarki z silnikiem poprzecznym - tam pneumatyka jest już o wiele mocniejsze i tym kuć i wiercić możesz posadzki betonowe pod domem

Generalnie do zastosowania amatorskiego wszelkie makity Hilti Metabo AEG Bosch DeWalt spokojnie się sprawdzą mało tego te tanie marketowe młoty udarowe z funkcją obrotów tez dadzą radę a jak się rozpadnie to nie będziesz go opłakiwał po kosztował 1/3 tego co wcześniej wymienione i kupisz po prostu drugi nowy.

Unikaj tylko udaru mechanicznego.

I tak jak ktoś wcześniej wspomniał - zainwestuj w dobre wiertło - mam niby pełno różnych wierteł SDS które dają radę ale jak kupiłem Boscha SDS-plus-5 (chyba tak się nazywało) 8mm to stwierdziłem na ch...j mi była taka dobra wiertarka - 3 sztuki 6, 8, 10 mm to warto mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...