Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarka z udarem - HITLI, MAKITA ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna wiertareczki z udarem...

Jakie marki polecacie ? HILTI, Makita, może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki wydatek mógłbyś ponieść.. Zastanowiłbym się nad boschem pomimo, że często ludzie piszą o spadku jakości tej firmy to śmiało mógłbym polecić serię GSB lub GBH.. Zależy jeszcze w jakich warunkach ma pracować urządzenie..Hilti ma bardzo wysokie ceny, Makita już lepsze.. Zastanów się jeszcze nad AEG.. odpowiedz najpierw na powyższe pytania dotyczące zastosowania sprzętu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem coś okolice 500zł może być ciut więcej :wink:

Sprzęt do użytku "domowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec (budowlaniec) używa sprzętów Makita a były teść HILTI (też budowlaniec).

I jeden i drugi katuje takie sprzęty w pracy niemiłosiernie traktując je jako narzędzia do ciężkiej pracy a nie zabawki do oglądania - poza sprawami typu wymiana szczotek, przetartego kabla czy smarowanie te sprzęty im wciąż działają jak należy i bardzo je chwalą.

Sam od czasu do czasu pożyczam od ojca głównie wiertarę Makity i widzę jak chodzi ten sprzęt, jego przebieg nie robi na nim wrażenia :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy i stany zjednoczone chyba

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Ja posiadam wiertarko wkrętarkę udarową akumulatorową tej firmy i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hILTI ZA 500 to raczej nie kupisz chyba że jakaś podróba. Jak di uzytku domowego to oszczedż sobie kasy i kup nawet zielonego boscha, tez wytrzyma. Jak do roboty na co dzień to musisz zainwestować troche wiecej. Ja używam na codzień milwaukee i boscha niebieskiego i nie narzekam. Hilti za drogi nie oplacalny do użytku domowego. Makita, hitachi, dewalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał kiedyś w robocie (technik w tepsie) HITLI.

Pożyczałem kilka razy i sprzęt nie do zarypania...

Stąd sentyment do marki...

logo_hilti.gif:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile chcesz wydac na sprzet ale jeśli chcesz sprzet na lata to polecam ci marke HILTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do firmy 14 lat temu braliśmy Hilti to były super.Wszystkie od 6 lat nowe padają a te stare nie. My mamy dość w dodatku serwis juz tez zaczyna się psuć. Teraz tylko Makita. Tania tani serwis i masz 3 nowe za jedną Hilti. O dziwo najszybciej padła wiertarka za 4800zl.

Mi już w Hilti się tylko udar pneumatyczny podoba mogli by go w makicie zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zAeg wkretarke(800zl) i wiertarkę(tez chyba ok 800zl) i w tej cenie bosche i makity w kontakcie bezpośrednim to dla mnie klasa niżej, Aeg bardzo dobra jakość , jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zastosowań domowych to co byś nie wział będzie dobre za tą kase co napisałes:whistling: te maszynki nie pracują w pyle nie leżą w gruzach, są myte i niechodzą na okrągło:whistling: i to ty ich uzywasz a nie pracownik wiec szanujesz:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, stad na poczatku bylo moje pytanie do jakiej kwoty bo wg mnie 500 zl za wiertarke na potrzeby domowe tzn. Kilka dybli od czasu do czasu czy wywiercenie jakiegos otworu na kabel to jest sporo. Przy takich zastosowaniach poradzi sobie kazda marketowka :) chyba ze jestes w trakcie wiekszego remontu lub budowy to bym sie zstanowil nad lepsza na lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...