Klamka wewnętrzna - rozbiórka.

Szaczek

Witam.

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów rozbierał klamkę wewnętrzną? Ułamało mi się mocowanie sprężynki i chcę napiłować nowe mocowanie w trzpieniu lub wymienić na inną a w tym celu trzeba wyjąć klamkę z obudowy, jak to zrobić.

Pozdrawiam,

Szaczek.

W PDF Sam Naprawiam nic na ten temat nie ma ???

Ściągasz boczek drzwi, później masz dostęp do klamki. Najlepiej jest ją sobie odkręcić od tego boczka- trzyma się na jednej śrubce i zaczepach. Jeśli "ząbki' trzymające sprężynkę są ułamane to łatwo tą sprężynkę wyciągnąć. Następnie musisz wycisnąc "bolec" i już masz rozebraną całość. Ze składaniem miałem troszkę większy problem, bo trzeba wkładać bolec razem ze sprężynką. Trochę pokombinujesz i włożysz :wink: Robota na jakieś 45 min wliczająć demontaż i montaż boczka.

Więc na Alledrogo za 10 pln zamówiłem klameczkę z całą osią i jak przyjdzie zabieram się za wymianę. Jeśli wiem już jak ją wymontować to nie będzie żadnego problemu z wymianą tej ośki.

kup jeszcze kołeczki do tapicerki drzwi bo przy demontażu ci się uszkodzą - w sumie jest 5 kołków ale ze 3 mogą trzasnąć

Dziękuję za wskazówki dotyczących wymiany, 30 min. roboty i klameczka działa jak nowa.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.