Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cięknący Zacisk


Buchal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem wyciek z lewego tylnego zacisku w szczególności cieknie przy tym miejscu gdzie jest hamulec ręczny,czy zaciągnięty lub nie zaciągnięty cały czas kapie. Pytanie czy aby zlikwidować tą usterkę wystarczy zestaw naprawczy czy wymiana na sprawny zacisk ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, dzisiaj zajrzę do swojego, jak mam aluminiowy to wymieniam cały jak żeliwo to ocenie do czego to się jeszcze nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAWULI To daj znać co i jak. :)

Jeszcze jedno pytanie mam czy zacisk z Passata B5 pasuje do A4 B5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeliwo - padł mi ten kapturek co jest przy dźwigni ręcznego i tam pokapuje sobie płyn, mam już zestaw naprawczy i będę działał - przy okazji wymieniam tarcze- -rzućcie mi jakiś link gdzie to jest opisane to szybciej się zabiorę do działania, thx.

kurde gumy padają na sankach :facepalm:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeliwo - padł mi ten kapturek co jest przy dźwigni ręcznego i tam pokapuje sobie płyn, mam już zestaw naprawczy i będę działał - przy okazji wymieniam tarcze- -rzućcie mi jakiś link gdzie to jest opisane to szybciej się zabiorę do działania, thx.

kurde gumy padają na sankach :facepalm:...

Sam sie za to nie bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAWULI Hmm Zrobił byś mi foto tego ? Bo dostałem ten zestaw naprawczy,ale nie wiem czy jest kpl. bo kolega mi go dał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po walce z zaciskiem przyznaję rację devastation, co z tego że wymieniłem uszczelkę(stara wydłubana i gniazdo wyczyszczone) bolca od ręcznego skoro pracuje on w miedzianej tylejce zacisku a sam nie dałem rady dobrać się do tego mechanizmu bo nie miałem właściwych szczypiec do zdjęcia zabezpieczenia. Zmieniłem jeszcze gumki tłoka i tyle. Jeżeli ta tulejka jest wyrobiona to tylko fachmann może wstawić odpowednią a do tego bolec posiadał wżery i puppa blada.

Śruby strzemion zapieczone jak sam sku:whistling:, nie dałem im rady bo miejsca na przedłużkę już brakowało :doh:, wymiana tarcz u mechanika.

Panowie puenta jest 1, raz na jakiś czas trzeba porządnie serwisować te hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAWULI No nic innego mi nie pozostaje jak kupić sprawny nie cieknący zacisk i zastosować zestaw naprawczy :wink:

Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo zestaw albo nowy zacis k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...