Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłos przy wysprzęglaniu


kielbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie co to może być? Podczas ruszania 1 bieg dodaje gazu, wciskam sprzęgło z zamiarem wyrzucenia 2 i w tym momencie słyszę taki charakterystyny odgłos obracającego się jak gdyby łożyska spod auta, który ustępuje zaraz. Mam problem napewno z czymś w skrzyni ponieważ przy wrzucaniu 2 czuje na lewarku zgrzyt. To może być skrzynia czy raczej sprzęgło - chociaż sprzęgło pracuje dość dobrze. Może ktoś z Was miał podobne obiawy aby mnie trochę pokierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, wymiana skrzyni i łożyska nic nie dała. Znajomy mówił że to może być spowodowane luzem na turbo ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, jest to spowodowane drobną nieszczelnością w układzie odpowietrzającym przy turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, jest to spowodowane drobną nieszczelnością w układzie odpowietrzającym przy turbo.

A dokładniej kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to pojechałem do zaprzyjaźnionego zakładu i po przejechaniu się autem mechanik powiedział jak powyżej, jest jakaś nieszczelność przy turbinie lub sprężarce żeby mieć pewność trzeba niestety posprawdzać (szczelność układu dolot, podciśnienie), natomiast nie jest to coś czego trzeba się bardzo obawiać cho trochę mnie drażni ten dźwięk jak by zwalniającego wirnika.

pamiętam, że chłopaki żartowali sobie, że teraz mam za darmo blow-off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drażni mnie to cholernie. Dzięki kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten odgłos dochodzi raczej spod auta a nie z przodu spod maski, ciekawe czy mówimy o tym samym odgłosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odgłos przypomina jak by coś wirującego wytrącało obroty, bardziej niż słyszalny dźwięk ten jest wyczuwalny pod pedałem sprzęgła właśnie podasz pełnego wysprzęglenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odgłos przypomina jak by coś wirującego wytrącało obroty, bardziej niż słyszalny dźwięk ten jest wyczuwalny pod pedałem sprzęgła właśnie podasz pełnego wysprzęglenia.

Ja pod sprzęgłem nic nie czuje ale z tym czymś wirującym i wytracającym obroty już się zgodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie czuje na sprzęgle tylko ten odgłos jakby łożysko wytracające obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarnę ważniejsze tematy to na pewno się tym zajmę, dam znać co to było, jak ktoś mnie wyprzedzi to także poproszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie przewodów podciśnienia odgłos zwalniającej wirówki przestał być odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, kupione na metry w stomilu, niestety dźwięk zaczyna być znowu słyszalny, nie za każdym razem i nie tak donośnie jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo surge , mam to od roku jak mi radzili olalem sprawe bo nic sie nie uszkodzilo a na to jedynie moze pomoc regeneracja turbo albo czysczenie geometrii ale jak dobrze idzie to nie szukaj dziury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jest po regeneracji w lutym 2013,nalatane ma 15 KK,też się nie przejmuję za bardzo ale odgłos komfortu nie podnosi. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, kupione na metry w stomilu, niestety dźwięk zaczyna być znowu słyszalny, nie za każdym razem i nie tak donośnie jak poprzednio.

A możesz powiedzieć ile metrów przewodu kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przewody, problem jest w turbo, już do tego doszedłem, auto idzie jak należy ale jak trafi się jakaś dobra suszarka to ją kupie i wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...