Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki TV 42 cale ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w niedlugim czasie stary TV przechodzi na emeryture, czas wybrac jakis nowy. Bylo pare watkow na ten temat na forum, czytalem all, wiem ze chcac TV okolo 42 calowy powinna to byc plazma. Rozmiar 42 cali wybralem z racji wymiarow pokoju. Pochodzilem troche po sklepach RTV, poczytalem forum HDTV ale wybor sprzetu jest tak ogromny, ze sam juz nie wiem co wybrac. Na Pioneera nie chce wydawac az tylu pieniedzy, nie jestem poza tym jakims TV maniakiem. Szukam sprzetu o dobrych parametrach, bedzie podlaczony do tunera Cyfry +. Sprzet elektroniczny to zwykle dla mnie zakup na kilka dluzszych lat, nie gonie za nowinkami ale lubie miec cos, co cieszy oko dluzszy czas (wiem ze przy dzisiejszym tempie rozwoju elektroniki to niemozliwe :decayed: ). Co szanowni klubowicze mozecie mi doradzic ?? Dziekuje za sugestie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podobnie jak kolega chcę kupić coś w niedługim czasie do Cyfry+ . Interesuje mnie TV LCD 40 cali Full HD - doradzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 42 Samsunga- odradzam.

jeśli masz zwykły sygnał antenowy to każda plazma to szajs

Prawdę mówiąc przy zwykłym sygnale antenowym wielkiej różnicy nie zauważyłem jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu na plazmie czy LCD.

A co do polecania... To ja kupiłem kilka miesięcy temu 42'' plazmę Samsunga za jakieś 2900 zł (w promocji była) do tego Polsat Cyfrowy HD i powiem, tak...

oglądanie TV na kanałach HD - to zupełnie inna bajka, a zwłaszcza relacje sportowe. Opad szczeny przy oglądaniu fajerwerków z rozpoczęcia olimpiady :drool:

W domu też mam 32'' LCD Samsunga i nie umywa się w jakości obrazów (nasycenie kolorów, głębia czerni, czas reakcji) do plazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wszedzie czytalem ze to wlasnie plazma jest bardziej "tolerancyjna" na slaby sygnal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podobnie jak kolega chcę kupić coś w niedługim czasie do Cyfry+ . Interesuje mnie TV LCD 40 cali Full HD - doradzcie coś.

Nie patrz na rozdzielczość... Jeśli zobaczysz ten sam obraz na LCD w Full HD (1920x1080) i plazmie (1024x768) - pod warunkiem, że telewizory będą w tym samym przedziale cenowym - to gwarantuję Ci, że obraz na plazmie spodoba Ci się dużo bardziej (obojętnie czy to będzie sygnał HD czy nie). Jeśli zamierzasz oglądać dużo sportu - to tylko plazma!

Jeśli myślisz o podłączaniu TV do kompa w celu oglądania zdjęć czy filmów, lub podłączeniu konsoli do gier - to lepiej LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnal jest z talerzyka, sportu nie ogladam duzo, przy dzisiejszym poziomie Cyfry + nie nastawiam si e na ogladaniw wielu programow w HD. Ale ale (jak mowil kabaret Ani Mru Mru), dyskusja stacza sie na odwieczna walke pomiedzy plazma a LCD, a ja wolalbym aby szanowni klubowicze podali mi jakies konkretne modele sprzetu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam chyba ten model (dokładnie nie pamiętam wszystkich cyferem oznaczenia kodowego):

http://www.agito.pl/telewizory_plazmowe/samsung_42_ps42a451.804.330835.html

Złego słowa powiedzieć o nim nie mogę, ale tak jak wcześniej napisałem - do niego podłączony jest Polsat cyfrowy.

Wszystkie kanały wyglądają super. W tym przedziale cenowym naprawdę dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam plazmę Panasonic, mam model PV8P 42", cyfrę + tez i PS3 za niedługo :wink4:

brat posiada model 37" PX80, cyfrową kablówkę + używa do PS3, sprawdza się za***iście. Ktoś kto pisze, że plazma do konsoli jest bee, nigdy nie grał na plażmie Panasonic'a!!

na forach typu HDTV seria PV/PX 8/80 jest bardzo plecana jako "jakość w stosunku do ceny".

Wątek o tej serii, na forum HDTV ma prawie 350 stron, znajdziesz tam dużo ciekawych informacji.

zarówno LCD jak i plazma mają swoje + i -. Jak masz możłiwośc to obejrzyj ten sam materiał, na takich samych ustawieniach tv na LCD i plażmie...sam musisz wybrac co dla ciebie jest lepsze.

Ja wybrałem plazmę Panasonic'a i jestem b. zadowolony, pod kątem cyfra+, dvd i PS3 :good:

acha kupowanie i porównywanie LCD/plazma do odbioru tv ze zwykłej antey to jakieś nieporozumienie! lepiej zachowac stary tv CRT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam plazmę Panasonic, mam model PV8P 42", cyfrę + tez i PS3 za niedługo :wink4:

brat posiada model 37" PX80, cyfrową kablówkę + używa do PS3, sprawdza się za***iście. Ktoś kto pisze, że plazma do konsoli jest bee, nigdy nie grał na plażmie Panasonic'a!!

Jest tylko jeden szkopuł jeśli chodzi o plazmy + konsole do gier. Te telewizory mają nie wielką rozdzielczość (1024x768, oczywiście droższe modele mają również FULL HD - ale cena póki co bardzo wysoka), i w niektórych grach może nam brakować wyższej rozdziałki. Gry tak czy siak wyglądają bardzo ładnie dzięki cechom, które charakteryzują plazmy, jednak w niektórych tytułach tak pięknie nie koniecznie musi być, chociażby piłka nożna (przy normalnym widoku kamery raczej będzie Ci ciężko odczytać nazwisko na koszulce zawodnika), ale jeśli gra się głównie w mordobicia, wyścigi samochodowe - to nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić plazmę.

acha kupowanie i porównywanie LCD/plazma do odbioru tv ze zwykłej antey to jakieś nieporozumienie! lepiej zachowac stary tv CRT :wink4:

Z tym się zgadzam w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm na Skapiec, Ceneo i innych tego typu serwisach Panasonice maja dobre opinie wlasnie jako dobry stosunek jakosci do ceny... Ale tam opinie pisza tez sprzedawcy.... [br]Dopisany: 25 Sierpień 2008, 08:38 _________________________________________________Ogladalem wlasnie w AVANS ta plazme Panasonic- 100Hz itp, nawet fajna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam plazme panasonic-a mam model TH42PA60E od 2 lat i jest naprawdę git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...