Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki TV 42 cale ?


Rekomendowane odpowiedzi

ja posiadam samsunga LCD 37" i jestem bardzo bardzo zadowolony do tego posiadam cyfrową kablówkę i canal+ i jest wyśmienity obraz jakość pierwsza klasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powiem coś od siebie.

Myślałem tylko o LCD, zobaczyłem, porównałem i plazmę Panasonica kupiłem. (chciałem Sharpa z serii lx.. nie pamiętam, ale coś koło 6 tys. kosztował we wrześniu). Obraz na tym Panasonicu był o niebo lepszy jeśli sygnał był inny niż te bajerki, robione pod konkretny TV, co puszczają w sklepach.

Dużo taniej niż porównywalny LCD, lepszy obraz na kablówce i do moich potrzeb w sam raz. Każdy lubi coś innego, ale ten TV się bardzo dobrze sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nabylem Panasonica 42 cale PV80 [Plazma] za 2258 zł ...

w sypialni wisi LCD 26" Toshiby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego modelu niema ;)

Ale gratuluje wyboru plazmy - będziesz zadowolony. Tylko nie przeginaj na początku z nastawami i wyświetlaniem statycznego obrazu (z kompa).

No szkoda że nie TH-42PY85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu prowadzilem wyklad i porownywalem wlasnie Plazme i LCD i przynajmniej 2 lata temu nie bylo nawet mowy o sensu kupowania plazmy po prostu byly slabe. Ale widze teraz sie powoli to zmienia.

Jedno tylko jest pewne, plazma jest niestety mniej trwalsza niz LCD oraz ma wiekszy pobor mocy, problemy z podobnymi odcieniami pikseli zapewne juz zostaly wyeliminowane.

Osobiscie czekam na wprowadzenie do Polski nowej technologi TV i wtedy moze sie skusze na zakup jakiegos telewizorka jak ceny pójdą bardziej w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Sony 40" KD-L40L4000 i musze przyznać, że rewelacja :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno skusiłem się na Sony Bravia KDL-40S4000 za 2999zł taki

http://allegro.pl/item481284650_sony_kdl_40s4000_5lat_gw_sony_polska.html i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu prowadzilem wyklad i porownywalem wlasnie Plazme i LCD i przynajmniej 2 lata temu nie bylo nawet mowy o sensu kupowania plazmy po prostu byly slabe. Ale widze teraz sie powoli to zmienia.

Jedno tylko jest pewne, plazma jest niestety mniej trwalsza niz LCD oraz ma wiekszy pobor mocy, problemy z podobnymi odcieniami pikseli zapewne juz zostaly wyeliminowane.

Osobiscie czekam na wprowadzenie do Polski nowej technologi TV i wtedy moze sie skusze na zakup jakiegos telewizorka jak ceny pójdą bardziej w dół.

To jakieś kiepskie porównanie zrobiłeś. Zdecydowanie wolałbym w tamtym czasie plazmę Pioniera niż wypaśne LCD. Plazma mniej trwalsza, kiedyś może tak teraz już nie. Ale te 10-12 lat myślę, że i tak pochodzi każdy z nich. Obecnie Plazma ma trwałość 100 tyś godz. Większy pobór energii jest w momencie wyświetlania jasnych scen, w filmach myślę, że obie technologie mają podobny pobór energii. W LCD pali się lampa cały czas (braki w czerni) w Plazmie zapalają się odpowiednio piksele w razie potrzeby. Jedyną niedoskonałością (nad LCD) Plazmy jest tzw. "ghosting" czyli (najczęściej zielonkawa) poświata pikseli dla elementów w ruchu. Efekt ten od czasu do czasu można zaobserwować ale też trzeba najczęściej na upartego tego szukać.

Czekasz na nową technologię TV, o czym ty mówisz?!?!!?? O Przejściu z TV analogowej na cyfrową. To bzdura kompletna, tak jak dążenie do kupna TV z dekodowaniem mpeg4 (patrz reklama Sony). To po prostu robienie wody z mózgu. W efekcie i tak będziesz miał zewnętrzny tuner jakiegoś dostawcy TV Cyfrowej sparowany z kartę dostępową (karta będzie sparowana i działać będzie tylko w tym urządzeniu, gniazda DVB-T w TV nie wykorzystasz w zasadzie).

wczoraj zakupiliśmy Samsunga 40" model LE40A536

2499zł

Sorki koleżanko ale tylko full HD wygląda poprawnie na LCD a na razie niewiele jest takich programów, no i sporo kosztuje abonament TV rozszerzając o te programy. Za to do grania będzie elegancki ;)

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Sony 40" KD-L40L4000 i musze przyznać, że rewelacja :kox:

Ja też niedawno skusiłem się na Sony Bravia KDL-40S4000 za 2999zł taki

http://allegro.pl/item481284650_sony_kdl_40s4000_5lat_gw_sony_polska.html i jest super.

Panowie a podpinaliście pod nie N-kę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Sony 40" KD-L40L4000 i musze przyznać, że rewelacja :kox:

Ja też niedawno skusiłem się na Sony Bravia KDL-40S4000 za 2999zł taki

http://allegro.pl/item481284650_sony_kdl_40s4000_5lat_gw_sony_polska.html i jest super.

Panowie a podpinaliście pod nie N-kę?

a dlaczego o to pytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na hdtv natnełem sie na takowe problemy, chyba głównie spowodowane HDCP i kompatyblilnością n-boksów, a nawet jak obraz pójdzie to jest po korekcji i wygląda nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić w bardzo niedalekim czasie plazme 37 lub 42 cala. Nie wiem czy 42 na mój pokój nie będzie za duża, Tv będzie w narożniku, a pokój ma 4x4. Wybieram między trzema modelami. Proszę pomóżcie zdecydować.

Chyba numer 1 ( na dzisiaj :))

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0108&categoryId=0108&parentId=01&modelCodeDisplay=42PQ3000&model=NOTHING

numer 1 do wczoraj :)

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=plasmatv&model_cd=PS42B450B1WXXH&fullspec=F

no i 3 to jakis z panasonic , ale już się tak zakręciłem, że sam nie wiem jaki.

Ogladam dość dużo TV różnego rodzaju, od sportu przez filmy aż do wiadomości wszystko przez "kablówke" . Od Sierpnia ma ona ruszyć z próbami z wyższą rozdzielczością , ale nie wiem jak dokładnie ma to wygladać. Co mi proponujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 to zdecydowanie za mało do oglądania z 4 metrów... chyba że masz szeroką kanapę :wink4:

46 minimum na jakieś 3,5 - 4 metry...

PS: nie mierz telewizora LCD miarą CRT bo po 2 tygodniach stwierdzisz że mógł być większy... i niewiele zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś, dlaczego są takie straszne różnice w cenie tych samych TV ??? Planuje kupno na raty, bo za gotówke kupiłem już TV miesiąc temu na allegro i po przelaniu kasy sprzedający się wypiął. Sprawa wyladowała na policji i jest w toku, a póki co chce kupić coś na raty.Ten sam TV w RTV EURO AGD kosztuje

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42pq3000.bhtml

a w neo24.pl

http://www.neo24.pl/telewizor-lg-42pq3000.html

Jak to jest możliwe? Biorąc go na raty w Euro wychodzi pozornie taniej, ale jak to jest faktycznie?? Ile jest kosztów " po cichu" ? Orientuje sie ktos? Proszę o pomoc.[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 19:11_________________________________________________TV bedzie stał pod skosem , a fotele nie mam zupełnie w narożniku, więc wyjdzie mniejsza odległość, większego niż 42 na bank nie chce, zastanawia mnie prędzej 37 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...