Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne skrzypienie


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, od jakiegoś czasu gdy jadę po jakiś nierównościach to słyszę jakieś ewidentne skrzypienie z przodu od strony pasażera. Podejrzewam, że to coś z zawiasem dlatego założyłem tutaj temat. Miał może ktoś właśnie takie podobne skrzypienie podczas jazdy na nierównościach? To jest perfidnie słyszy, nawet jak są w środku okna pozamykane to i tak to ładnie słychać. Pozdro. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ori amorki czy gwint? U mnie też pojawiło się to skrzypienie 2 tygodnie po założeniu gwintu. U mnie od strony kierowcy. Wahacze zostały wykluczone, a wg mechanika jest to wina amortyzatora/sprężyny/mocowania. Jutro wstawiam samochód na warsztat i podzielę się, co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy podobnych objawach miałem do wymiany wahacz dolny przód . Po wymianie był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział, że wahacze też bez luzów, sprawne. Musze pojechać do innego mechanika, niech sie wypowie. Jutro odzyskam samochod to zobaczymy czy to byla wina mcpersona czy nie.

---------- Post dopisany 02-04-2014 at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 19:22 ----------

Zrobione, cisza i spokój. Wina leżała po stronie górnego mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ta część gumowa górnego mocowania miała jakies opiłki metalu i generalnie była już zużyta. Wymiana na inne mocowanie załatwiła sprawę, jest cisza.

Co do nierówności, to skrzypienie może powodować suchość w wahaczach od strony zwrotnicy lub wywalony łącznik stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...