Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne spalanie.


infrared

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem z ogromnym spalaniem. Nie jestem niestety w stanie dokladnie policzyc, jak jest wysokie, ale poł baku nalane za 110zł (przy cenie paliwa ok 5,40zl/l) ledwo pozwolilo mi przejechac 100km zanim znow zobaczylem lampkę rezerwy. Wiem, że ten silnik w automacie czasami musi trochę zjeść, ale mimo wszystko staram się jeździć oszczędnie i mimo wszystko wynik 20l/100km jest średnio zadowalający. Auto przez jakiś czas stało nieużywane, będę musiał oddać do mechanika. I tutaj pojawiają się dwa pytania: czy ktoś jest w stanie w jakiś sposób pomóc mi z VAGiem? Niestety nie mam kabli ani programu, a chciałbym to jak najszybciej sprawdzić, żeby nie dać się wyrolować mechanikowi. I pytanie numer dwa: czy macie jakichś sprawdzonych, tanich mechaników w okolicy Wrocławia? Niestety nie jestem w stanie dzisiaj przyjechać na spot, a strzelam, że kolejny za 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nikt nie jest w stanie Ci pomóc bo nie wiemy jaki masz silnik ani nie masz profilu uzupełnionego brak prefiksu przy temacie i w ogóle za wiele nie napisałeś oprócz tego że dużo pali, napisz jaki masz silnik zapewne 1,8 ale potwierdź to, czy posiadasz lpg itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, już piszę. Silnik 1.8, nie mam lpg, automat, 95 rok, nie wiem co jeszcze może się przydać. Wiem, że ogólnie potrzebna jest diagnostyka i VAG na początek, ale liczę właśnie na rady w stylu sprawdź czy koła się obracają bo zaciski mogły się zapiec ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapieczonych zaciskach to byś stracił dość szybko hamulce :) Zobacz na kolor tarcz jak będą takie różowawe to znaczy że gdzieś trze jak nie to na pewno nie hamulce :) I tak jak napisałeś bez VAG-a się nie obejdzie :) A są jakieś inne objawy, tzn. co z mocą z obrotami z odpalaniem itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapieczonych zaciskach to byś stracił dość szybko hamulce :) Zobacz na kolor tarcz jak będą takie różowawe to znaczy że gdzieś trze jak nie to na pewno nie hamulce :) I tak jak napisałeś bez VAG-a się nie obejdzie :) A są jakieś inne objawy, tzn. co z mocą z obrotami z odpalaniem itp. :)

sprawdź na początek czy nie trzymają Hamulce i termostat a dokładniej czujnik temperatury , bo jak będzie uwalony to będzie chodził cały czas na "przysłowiowym" ssaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...