Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania o inyych kierowców i deklarowany przebieg przy OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio przy wyliczaniu składki agent zadawał mi dziwne pytania np:

1) Deklarowany roczny przebieg

2) Czy pojazd będzie użytkowany przez osobę poniżej 25 roku życia, nie będącą właścicielem ani regularnym użytkownikiem

3) Czy pojazd będzie użytkowany przez osobę posiadającą Prawo Jazdy krócej niż 2 lata, nie będącą właścicielem ani regularnym użytkownikiem

I teraz pytanie czy jak przekroczę deklarowany przebieg lub w przypadku młodego lub świeżego kierowcy w przypadku kolizji towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania i mnie pociągnąć do odpowiedzialności, szczerze mówiąc nie przewiduję żeby ktoś inny jeździł moim autem ale nie jestem jasnowidzem, złamię nogę i będę np potrzebował kierowcy. Jak to prawnie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o samo OC? Jeśli okaże się przy dzwonie inaczej niż podałeś to mogą ewentualnie dać ci jakąś zwyżkę składki, odmówić wypłaty ci nie mogą. Jeśli chodzi o roczny przebieg ja zawsze podaję jak najniższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o samo OC bo wiadomo, że AC to tylko w renomowanych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał, jak wsadzisz za kółko jakiegoś małolata i zrobi dzwonka, to mogą Ci potem rekalkulować składkę (podnieść) za młodego kierowcę. Szkodę wypłacą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku jak powiesz że autem będzie jeździł młodociany to na dzień dobry podniosą składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś na forum ubezpieczeniowym sytuację jak starsza osoba wykupowała (nie pamiętam czy OC czy AC) i zadeklarowała, że nie będzie jeździł nikt poniżej 25rok życia. Niestety pech chciał, że kolizję spowodował młody kierowca i TU nie chciało wypłacić odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio przy wyliczaniu składki agent zadawał mi dziwne pytania np:

1) Deklarowany roczny przebieg

2) Czy pojazd będzie użytkowany przez osobę poniżej 25 roku życia, nie będącą właścicielem ani regularnym użytkownikiem

3) Czy pojazd będzie użytkowany przez osobę posiadającą Prawo Jazdy krócej niż 2 lata, nie będącą właścicielem ani regularnym użytkownikiem

I teraz pytanie czy jak przekroczę deklarowany przebieg lub w przypadku młodego lub świeżego kierowcy w przypadku kolizji towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania i mnie pociągnąć do odpowiedzialności, szczerze mówiąc nie przewiduję żeby ktoś inny jeździł moim autem ale nie jestem jasnowidzem, złamię nogę i będę np potrzebował kierowcy. Jak to prawnie wygląda?

1. pretekst do wyższej składki

2. jak wyżej w większości form kierowca do 25 roku a nawet już 26-27 ma drozej

3. j.w

4 dobrze ze nie pytali o markę bo audi , bmw ma zwyżkę za duże prawdopodobieństwo kradzieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...