Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Oprocz kodowania w MCE 09 musimy to tez zrobić w RADIO 56 .

Najlepiej zczytac kodowanie kto ma CONCERTA i posiada ADS

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:59 ----------

Juz znalazłem w googlach :decayed: w CONCERCIE brak wyswietlania na ekranie regulacja tylko poprzez przyciski .

Potwierdzam :wink:

Na CONCERCIE - 56 - Radio - Adaptation - Channel 40 "Car Menu Options II" nie można dodać wartości +32, system nie przyjmuje nowej wartości - więc menu "Audi Drive Select" nie będzie wyświetlane.

ADS_Concert.jpg

Zmiana tylko za pomocą klawisza w panelu konsoli!

Dla CONCERTA kodujemy tylko:

STEP 1

Coding 09-Central electric:

Byte 7 Bit 5 to '1' (charisma enabled)

Byte 8 Bit 0,1,2 to '1'(engine enabled)

ADS.jpg

jeżeli chcemy STEP 2 - wybieramy domyśle ustawienie ADS jak chcemy X = 1 Comfot, 2 Auto, 3 Dynamic mode

[09 – Cent. Elect.]

[security Access - 16]

[Adaptation - 10] -> Channel 63 - change to 0X

[Adaptation - 10] -> Channel 64 - change to 0X

[Adaptation - 10] -> Channel 65 - change to 0X

[Adaptation - 10] -> Channel 66 - change to 0X

U mnie bez servotronika i dynamicznego zawieszenia więc przycisk tylko zmienia parametry silnika i przyznam, że jazda po mieście to raczej tylko na DYNAMICu - pedał prześpieszania reguje bardziej dynamicznie

Opublikowano

Witam, czy jest ktoś z Warszawy czy okolic co mógłby to zakodować?

Opublikowano

Zakodowałem dla opcji bez guzika czyli:

STG 09

Byte 7, bit 5 ->1

Byte 8, bit 1 ->1

Byte 8, bit 2 ->1

Byte 17, bit 7 ->1

Potem dla kanałów od 63-66 przestawiłem warość na 4

Właczyłem opcję w MMI

Generalnie operacja się udała tylko dostaję błąd przycisku.

Jakiś pomysł ?

Opublikowano

Generalnie operacja się udała tylko dostaję błąd przycisku.

Jakiś pomysł ?

Albo zakładasz albo jezdzisz z tym błedem .

Opublikowano

Czyli czeka mnie dodanie kolejnego guziczka w aucie... :)

A już myślałem że niczego nie będę dokadał do auta.

Opublikowano
Czyli czeka mnie dodanie kolejnego guziczka w aucie... :)

A już myślałem że niczego nie będę dokadał do auta.

Jakies grupowe zamawianie wiązek ??? :) :) :)

Opublikowano
Mogę zrobić na ORI czesciach z ASO :wink:

Jestem ZA :)

Opublikowano

Zwiazku z licznymi zapytaniami na PW poskładałem info do qpy w pierwszym poscie :wink:

Mam nadzieje ze troszke bedzie teraz przejzysciej dla tych co dopiero raczkuja z kodowaniami VCDS .

Dla mnie czy Patryka to bułka z masłem :decayed:

:arrow2::arrow2::arrow2:AUDI DRIVE SELECT MMI 2G 3G

:arrow2::arrow2::arrow2:AUDI DRIVE SELECT MMI 3G+ 2013--->

Jeśli mamy przekłądnie serwotronic to mamy ułatwione zadanie gdyż możemy drive select odblokowac dwojako:

1) sposób za pomocą vaga i z poziomu MMi będziemy mogli zminiać charakterystyke ukłądu kierowniczego oraz potencjometru pedału przyśpieszenia.

Aby to odblokowac robimy według następującej instrukcji:

DLA POSIADACZY MMI 2G HIGH ( 2008-2009 ) :

1) najpierw odlokowujemy ukryte menu ( osoby które już to mają pomijają ten krok)

STG 07 ( control head) - Funkcion 10 , dalej klikamy w kanał 08 i wpisujemy wartość 1.

1.1 następnie wchodzimy w ukryte menu przytrzymując SETUP+CAR dla MMI 2G

nsuo.png

i i:

Hidden Menü -> Diag Settings -> APK 0x01, 0x0B, 0x0C -> Car Menus Maske -> Charisma aktivieren!!!! Aktywujemy Charisma

c5pf.jpg

ROBIMY RESTART MMI 2G Adaptacja 10 ---> kanal 111 zmiana z 0 na 1 .

1.2 Przechodzimy do kodowań w MCE 09 : CONCERT/SYMPHONY , MMI 2G , MMI 3G

539u.jpg

Mod_09_Byte8.JPG

Mod_09_Byte17_bit7.JPG

BYTE 7 bit 5 zmiana z 0 na 1

BYTE 8 bit 0 zmiana 0 na 1 ( skrzynia automatyczna) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 1 zmiana 0 na 1 (servotronic) * jesli nie posidamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 2 zmiana 0 na 1 ( silnik)

BYTE 8 bit 3 zmiana 0 na 1 ( zawieszenie ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 5 zmiana 0 na 1 ( Sportowy dyferencjał QUATTRO) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 17 bit 7 zmiana z 0 na 1 ( włącza info na wyświetlaczu MMI )

BYTE 19 bit 6 zmiana z 0 na 1 ( umozliwia własciwa kontrole podswietlenia dla przełacznika ADS)

DLA POSIADACZY MMI 3G LOW HIGH : Sterownik 5F ( 2009-2011)

Przy MMI 3G ( dla posiadaczy odblokowane MMI ) w ZIELONYM MENU CAR ---> CARDEVICELIST ---> odznaczamy Charisma :

Screen_21_090626_0038_0019.png

Pozniej przechodzimy do CARMENUOPERATION ---> zaznaczamy wartosc 5

Screen_28_090626_0040_0021.png

Na koniec RESTART MMI :wink:

IMG_0317.JPG

Opublikowano

Jeżeli mam 1N1 wszystko da się zakodować a opcja ADS w CAR jest na szaro tzn że wszystko ok?:decayed: Czy sam zawór można przełożyć z magla "angola"? Jak rozpoznać po zdjęciu magiel z ADS i bez ADS??:whistling:

Opublikowano

a czy czasem ten tryb DYNAMIC to nie jest to samo jak wrzucę S na na multitronicu?

Opublikowano

Powiedzcie dokładnie co można zdziałać za pomocą tego moda jeżeli posiadam servotronic ?

Czy dodanie przycisku ADS jest tylko po to aby nie waliło błędu na kompie ?

Czy nim też coś można sterować jeżeli nie posiadamy zawieszenia ADS ? bo rozumiem że zawiecha jest całkiem inna pod ADS niż seria swoją drogą wie ktoś czym dokładnie się różni ?

sprężyny są te same ? amory tylko inne czy jak to jest ?

Opublikowano

Amory są na pewno inne, zakładają tzw Magnetic Ride w których zmienia się przepływ fluidu w zaworze polem magnetycznym, przez co regulujesz siłę ugięcia i odbicia. Proste to jak budowa cepa i tylko patent (cena fluidu!) blokuje to aby to wprowadzić w każdym samochodzie...z autopsji poznałem produkcję takich amorów dla R8 i Ferrari :wink:

Opublikowano

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeżeli seryjnie tego nie mamy uaktywniając to możemy zmieniać pracę silnika i układu kierowniczego pedału gazu skrzyni (jeżeli jest to automat tak ?) ale za pomocą MMI a nie przycisków ? przyciski tylko po to aby błędu nie waliło na kompie tak ? czy grzebiąc w tych przyciskach też będzie reagował np pedał gazu i układ kierowniczy ? sorry ale nie bardzo kumam :naughty:

Opublikowano

dokładnie...zmienisz tylko sposób reakcji kierownicy i silnika. w automacie tak też

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.