Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bulgotanie płynu wspomagania


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio zaczęła mi wyć pompa wspomagania ( podczas kręcenia sluchać ją głośniej ) oraz bulgocze mi bardzo płyn w zbiorniczku . Czytałem , że może to być pompa lub wąż łączący pompe z maglownicą . Wąż może być nieszczelny i wpuszcza powietrze do układu , wiec wyje pompa oraz pojawia sie powietrze w zbiorniczku . Problemów ze wspomaganiem nie zauważyłem.

Na co stawiacie ? Od czego zacząc wymianę ? Od węża czy od pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym stawiał na wąż bo co ma pompa do powietrza w układzie , a co za tym idzie bulgotania płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sitko w zbiorniczku czy nie wyskoczyło ( wyciągnij płyn strzykawką a ukaże sie sitko dociśnij na miejsce i zalej płynu ) u mnie pomogło

---------- Post dopisany at 08:47 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

jakby coś było nieszczelne na pewno byś zauważył ubywający płyn ? przy przewodzie przy zbiorniczku jak sie poci to norma , oryginalna opaska , zmienic na skrecana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sitko w zbiorniczku czy nie wyskoczyło ( wyciągnij płyn strzykawką a ukaże sie sitko dociśnij na miejsce i zalej płynu ) u mnie pomogło

---------- Post dopisany at 08:47 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

jakby coś było nieszczelne na pewno byś zauważył ubywający płyn ? przy przewodzie przy zbiorniczku jak sie poci to norma , oryginalna opaska , zmienic na skrecana

jak wymiana węża nie pomoże, a sitko będzie na swoim miejscu i dalej będzie bulgotać to jest tak zapchane że pomoże tylko wymiana zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie jednak , ze to sitko nie bylo na swoim miejscu . Sitko wrocilo na miejsce i dodatkowo zmienilem plyn i wspomaganie dziala jak nowe. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie doczytałem u Ciebie ten problem , miałem to samo z tym że pompa to czasem ryczała ze aż wstyd zwłaszcza na podziemnym parkingu:grin: Sitko poprawione i nie było efektu gotowania pomidorówki :wink: a pompa znów zaczela cichuteńko pracować:banan:

moim skromnym zdaniem to plyn jak robi się jak błotko jest zbyt gesty ,stary zuzyty i zabrudzony to sprawia ze gdy pompa ma wysokie obroty poprostu sitko nie jest w stanie tego szlamu filtrowac i wypycha sitko :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...