Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk przy odpalaniu silnika - wideo


quick

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taki otóż problem. Ostatnio miałem do czynienia z dziwnym dźwiękiem przy uruchomieniu silnika. Przy odpaleniu jak by "strzał" z pod paski. Moja reakcja - szok. Zgasiłem auto, zajrzałem pod samochód żeby zobaczyć czy nic nie cieknie.. sucho. Odpaliłem więc silnik i odgłosu już nie było.

Następnego dnia odpaliłem silnik i taki oto dźwięk: w okolicach końca 3 sekundy i do końca 4 sekundy. Nie wiem czy ten dźwięk był wcześniej. Może był a tylko moje ucho stało się bardziej wrażliwe po tym zdarzeniu.

Wideo z odgłosem pracy silnika (plik do pobrania)

Mając w pamięci, że z poprzednim autem miałem problem z wolnymi obrotami, które spowodowane były zatankowanie auta na stacji benzynowej Bliska - okazało się, że paliwo było trefne. W przypadku Audi zatankowałem na Shellu ale chyba jakimś z serii "economic". Nie myśląc dłużej, zajechałem na Statoil i zalałem za 100 zł Gold Diesel. Po zatankowaniu problem zniknął.

Pytanie: czy to kwestia paliwa czy po prostu póki co odgłosu nie ma ale wróci..

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 1.9 AFN - YouTube

Nie wiem czy ten dźwięk (3,5 s - 4 s.) był wcześniej. Może był a tylko moje ucho stało się bardziej wrażliwe po tym zdarzeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym filmie nie słysze zadnego strzału.

jesli chodzi o dzwiek miedzy 3 i 4 sekunda to slychac wg mnie zatrzymujacy sie rozrusznik bycmoze wymagajacy przesmarowania, nic wiecej nie słysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej pisze, nic strasznego nie slychac. Mozesz wyciaganc rozrusznik na stol i przesmarowac, ale wg mnie wszystko jest ok. Uwalony bendix wydaje glosne piski, ale tutaj tego nie slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.

A co mogło być przyczyną strzału z pod maski przy odpalaniu silnika? Ostatnio zaobserwowałem, że raz/dwa razy w tygodniu auto traci moc i jest zamulone.. (może N75 temu winne..). Czy to może być jakoś ze sobą powiązane? Do mechanika jestem umówiony na przyszły tydzień ale może do tego czasu samemu uda mi się znaleźć przyczynę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...