Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 b5 ciągnie powyzej 2,5 tyś obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od kilku dni posiadam audi a4 b5 2.5 tdi w quattro

Silnik ladnie pracuje lecz spodziewałem się po nim lepszego przyspieszenia.

Wcześniejsza a4 1.9 115 km ciągła już ok od 1600 obr, v6 muszę ciągnąć do ok 2800 obr żeby dobrze ciągneła.

Turbo słychać

Czy każda v6 tak ma? Czy coś z moim nie tak jest? Dodam że spokojnie się rozpędza do 180... :)

Proszę o jakieś sugestie, porady

Opublikowano

Masz dostep żeby podlączyć auto pod kompa ?

Opublikowano

Błędy, a najlepiej logi. Bez tego Ci nikt nic nie powie.

Opublikowano
  • Autor

Udać się do jakiegoś mechanika za błędy? Nic koledzy nie możecie poradzić na to?

Czy to jest ta słynna kończąca się hydraulika???

Opublikowano

No chyba wyraźnie napisałem - błędy chociaż, a najlepiej logi, bo bez tego można wróżyć z fusów... Musimy mieć cokolwiek.

Opublikowano
  • Autor

Gdzie można te logi zrobić? i co to jest tak dokładnie??

Opublikowano

Oddaj auto do mechanika.

Opublikowano

Sprawdź wszystkie podciśnienia i sztange przy turbinie czy lekko chodzi .

Opublikowano
  • Autor

Sztangę sprawdzałem odpinając wężyk od gruszki. Ładnie pracuje. Dodam że samochód ładnie pali na zimnym jak i na ciepłym silniku.

Opublikowano

Prawdopodobnie turbo bądź podciśnienia gdzieś Ci uciekają, ale na prawdę bez błędów chociaż, to Ci nikt nic na 100% nie powie, ciężko to pojąć? :facepalm: Przypuszczenia już masz, teraz trochę chęci.

Opublikowano
  • Autor

Oki kolego ale obecnie nie ma mnie w pl i nie mam takiego dostępu do mechaników... :kwasny: A może nóż widelec ktoś podpowie co można samemu sprawdzić samemu, czego się chwycić y to sprawdzić...

Opublikowano

Sprawdź na początek wszystkie wężyki podciśnień pod względem szczelności.

Opublikowano
  • Autor

wszystkie podcisnienia?

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

wezyk idacy do gruszki jest oki bo sztana pracuje jak go odepne

Opublikowano

Cześć Łukasz gdzie Ty za tą granicą siedzisz??może ktoś nie daleko Ciebie z forum ma kabel:wink:

Bez diagnozy,powodów może być wiele:kwasny:np

Przepływka do czyszczenia,Zamiana n75 z n18 itp

Turbo bardzo słychać??

Na dobry start tu masz cały schemat podciśnienia wsio do sprawdzenia:wink: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-b6-tdi-schemat-wezy-podcisnienia-silnikow-afb-ake-akn-aym-bau-bdg-bdh-bfc-48493/ sprawdź tez rurę gumową co idzie od klapy gaszącej do IC:wink:

Dodam że jeżdżąc na błędach auto jest na mapach awaryjnych:kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Turbo słychać że gwizda :)

Może zamienić zawór N75 na N18????

Opublikowano

Pewnie:naughty:,robota trwa dosłownie chwile.Tylko nie pomyl przewodów:wink:(przewody sprawdzone??)

Opublikowano
  • Autor

Przewody sprawdziłem

Słychać jak by turbina pracowała do prawie 3 tyś obrotów a później przestawała :/ wcześniej w 1.9 zamieniłem te zawory i długo jeździłem tak bez jakichkolwiek skutków ubocznych :)

Co jeszcze mógłbym sprawdzić samemu???

Opublikowano

Ja turbinę słyszę do 2 biegu,później to już świst powietrza i ryk V6:naughty:(jest około 100km/h)zapinając 3 zastanawiam się czy dodać gazu czy jaki bieg wrzucić:kwasny:.

Po takiej terapii jak nie ma błędu jeździć dalej a nie szukać dziury w całym:wink:

Pęcherze w układzie paliwowym??

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Zamieniałem n75 z n18 i tak samo jeździ... Pęcherzy nie widać w układzie paliwowym. Poci mi się za to z lewej głowicy przy wtryskach ( cieknie lekko paliwo ) Wydaje mi się że to z wężyków przelewowych, jutro je wymienię na nowe i pojadę na kompa zrobić błędy.

---------- Post dopisany 23-05-2014 at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 19:59 ----------

Koledzy jak objawia się uszkodzony przepływomierz ??? Jak można go sprawdzić ?

Opublikowano

Logi 003 dynamiczne i wszystko wyjdzie na jaw:wink:

---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 18:54 ----------

Możesz go przeczyścić bezdotykowo preperatami antystatycznymi,odtłuszczającymi.Ja akurat użyłem spray-u do tarcz hamulcowych i pomogło ale i tak z pewnością problem powróci:kwasny::grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.