Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana opon i buczenie łożyska???


olo3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie po zmianie oponek na letnie 215/50/17 pojawiło mi się buczenie w prawym przodzie.Czy to łożysko i można to sprawdzić w domowym garażu przed jechaniem do Magika ;)Na letnich w tamtym sezonie tez tak wyło przy oponce 235/40/18 Ale po zmianie na zimę 205/50/17 przestało więc myślałem że opona.Ale teraz to raczej odpada,żeby z winy opony,bo znowu to samo koło(taki traf???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie czy to łożysko: Jedziesz sobie powiedzmy 50km/h i energicznie skręcasz raz w lewo raz w prawo odciążając na przemian lewą i prawą stronę. Jeśli to łożysko to jak skręcisz w prawo, prawa się odciąży i buczenie ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można sprawdzić w taki sposób ja wyżej kolega pisze lub udać się na stacje kontroli pojazdów tam gdzie badanie techniczne i też powinni sprawdzić bo kiedyś sam poprosiłem na badaniu żeby sprawdzili czy łożysko do wymiany.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badaniu za które zapłaciłeś...

Kolega prosił o sposób przed udaniem się do zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie.Sprawdziłem sposobem zaproponowanym przez kolegę powyżej i nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie czy to łożysko.Co prawda troszkę ciszej jest przy odciążeniu danego koła,ale szału niema.Spotkał się ktoś z forumowiczów z takim defektem???Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identyczny problem (to chyba nasze Łodzkie drogi taki mają asfalt ;-) ) niestety nie udało mi się go rozwiązać, dodam że u mnie takie buczenie/huczenie dochodzi gdzieś z tyłu, nie jestem w stanie określić czy lewa czy prawa strona. Jak wpadniesz na jakiś trop to pisz koniecznie ! :) PS. U mnie koła nie wykazują żadnego luzu. Na zakrętach czy przyśpieszaniu nic się nie nasila. Jedynie natężenie dźwięku rośnie lawinowo od ok 75km/h - cichnie w okolicach 110km/h i pojawiają się wibracje nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podnieść samochód na windzie chwycić delikatnie za sprężynę i zakręcić kołem jeżeli delikatne drgania będą się przenosić na sprężynę to łożysko do wymiany

ja obstawiam że to wina opon jeżeli na zimówkach nie było tego, możesz mieć jeszcze taka sytuację że jak się zmieni rodzaj asfaltu to buczenie zniknie na chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał83-dobrze mówi.

Prosty sposób,zamień koła miejscami.

W zeszłym roku zakładałem 17' ,mój błąd kupiłem używane opony.

Po założeniu na pczątku sezonu,zaczeło huczeć.

Myślałem że się zastrzelę bo dźwięk był okropny a łożyska miesiąc wcześniej robione.

Po zamianie na tył,było ciszej ale wiedziałem ze coś jest nie tak z oponą.

Kupiłem dwie nowe,wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jutro będę miał czas to zamienię przód z tyłem i zobaczę.Dam znać czy zaszły jakieś zmiany. pozdro

---------- Post dopisany 16-05-2014 at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2014 at 16:54 ----------

witam po dłuższej nieobecności.Oponki zamienione i buczenie ustało więc oponka do wymiany i po kłopocie.Dzięki za podpowiedzi Koledzy Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dalszym ciagu jest problem kupilem nowe opony 205/55R16 Michelin Primacy HP. Huczenie/buczenie ewidentnie dochodzi z tylu, tarcze minimalnie ocieraja o zaciski ale to na pewno nie to. Buczenie nasila mi sie podczas przyspieszania lub obciazenia pojazdu (komplet pasazerow - masakra, leb chce peknac). Kola nie maja luzow chociaz minimalne wibracje nadwozia sa wyczuwalne (kola i felgi nowe - wywazane 2 razy). Jesli to lozyska z tylu to czy da rade je wymienic samemu ? Jakie polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dalszym ciagu jest problem kupilem nowe opony 205/55R16 Michelin Primacy HP. Huczenie/buczenie ewidentnie dochodzi z tylu, tarcze minimalnie ocieraja o zaciski ale to na pewno nie to. Buczenie nasila mi sie podczas przyspieszania lub obciazenia pojazdu (komplet pasazerow - masakra, leb chce peknac). Kola nie maja luzow chociaz minimalne wibracje nadwozia sa wyczuwalne (kola i felgi nowe - wywazane 2 razy). Jesli to lozyska z tylu to czy da rade je wymienic samemu ? Jakie polecacie ?

jak masz zaciecie to zmienisz ale to jest troche roboty, kup albo oryginalne albo skf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...