Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie filtra paliwa nie odpala HELP!!!


Szefcio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wymieniłem filtr paliwa, nie zalewałem go ropa, bo sam powinien się odpowietrzyć. po odpaleniu auto chodziło normalnie po czym zaczęło przerywać i zgasło teraz nie chce odpalić..... Proszę o pomoc filtr jest na bank poprawnie zamontowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że niby ma się sam odpowietrzyć ale z kolei każda instrukcja i każdy mechanik mówi że trzeba zalać go czystym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra skoro tego nie zrobiłęm to zapowietrzyłem silnik? czy mam go wyjąć i jeszcze zalać? czy już jest pełny? auto kręci ale za ch... nie odpala....

---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ----------

czy da się ew odpowietrzyć samemu? co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz mojej rady do serca, bo kiedyś zasłyszałem i wolałbym, żebyś poczekał na odpowiedź kogoś bardziej obeznanego. Można kręcić do oporu aż odpali, podobno się odpowietrzy sam, raczej nie zaszkodzisz dla auta, co najwyżej aku rozładujesz.

A wyjęcie filtra paliwa to minuta roboty, dlatego sprawdź czy jest w nim paliwo. Zawsze możesz trochę dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem paliwo jest- to idę próbować.....

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

po ok 15 sekundach nieustanego kręcenia ożył- uffffff:heat: na przyszłość nauczka: "zalać filtr paliwa przed włożeniem!!!!"

do zamknięcia temat dzięki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach. Ściągnij sobie instrukcje "sam naprawiam audi a4 b6". Dobra lektura :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem paliwo jest- to idę próbować.....

---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

po ok 15 sekundach nieustanego kręcenia ożył- uffffff:heat: na przyszłość nauczka: "zalać filtr paliwa przed włożeniem!!!!"

do zamknięcia temat dzięki za szybką odpowiedź

To jest chyba loteria. Ja kiedyś jak wymieniałem to zalałem go paliwem, zakręcił chwilę i odpalił. Na drugi dzień rano nie chciał odpalić, dopiero wieczorem odpalił od strzała. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już któryś raz z kolei wymieniałem- zawsze zalewałem ale dziś brak czasu dużo roboty i skończyło się tak a nie inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zdjac wezyk idacy od filtra do silnika i poprzez kilku krotne przekrecanie kluczyka napelnic filtr przy pomocy pompki w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zdjac wezyk idacy od filtra do silnika i poprzez kilku krotne przekrecanie kluczyka napelnic filtr przy pomocy pompki w

baku

Można :thumbup1: choć spróbowałem też ani nie zdejmować wężyka ani nie napełniać filtra - odpalił bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...