Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanieczyszczony zawór EGR - Co sprawdzić ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój EGR zaczął zachodzić czarnym syfem... nie wiem czy to spaliny czy olej...

Oczywiście nie "grzybek" tylko okolice uszczelek...

Pierwsze co, to sprawdziłem przedmuchy silnika.

Odpaliłem silnik i okręciłem korek wlewu oleju... dmuchało powietrze ale żadnego dymu czy bluzgania oleju nie było.

Podobnie było po wyjęciu miary oleju.

Kiedyś wyczytałem że tym sposobem można wyeliminować zapchaną odmę.

Co dalej sprawdzić ?

Wiem, że takie zakopcenia EGRu może być winą samego EGRu lub wyświustanej turbospężarki która przepuszcza olej którym później rzyga EGR.

Pozdrawiam i czekam na porady forumowiczów którzy przerabiali Zawory Recylkulacji Spalin :wink:

Fotki spoconego EGRu :

2451329700_1399142744_thumb.jpg 5760587700_1399142746_thumb.jpg 4604677600_1399142749_thumb.jpg 2814531500_1399142751_thumb.jpg 3816291100_1399142753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecić czyszczenie egr + wymiane uszczelek, będziesz miał wyczyszczone to zobaczysz gdzie Ci cieknie ale ze zdjęć wynika ze okolice uszczelek. Gwarantuje ze zdziwisz sie ile nagaru tam sie zebrało. Samo czyszczenie to prosty proces, sam to ogarnąłem w około 2 h. tylko musisz sie wyposażyć w nafte i imbusy 5 i 6. no i autko zyska troche wigoru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej...

Z tego co widzę na fotce nr.4 jest napis WAHLER GERMANY...

Czyli niemiec już wymieniał EGR poza serwisem...

W co muszę się wyposażyć ?

Nowe uszczelki (kupię ori)

Spray do czyszczenia EGR

Klucze imbusy 5 i 6

Widzę też że trzeba mieć ten specjalny klucz to zarabiania tych metalowych obejmek

Coś jeszcze ?

Może coś sprawdzić przed czyszczeniem ?

Może pracę EGRu VCDSem ?

Nie wiem jak sprawdzić odmę... wykonałem tylko prosty test "przedmuchów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pominąć czyszczenie dolotu ? Chyba będzie bardziej problematyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale problematyczne z tyłu masz 6 śrub na imbusa 6 odkrecasz je i kolektor schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ale skąd bierze się olej w EGR'e skoro jest to zawór recylkulacji SPALIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukladu dolotowego powietrza -separacja par oleju i panewki oski turbosprezarki przepuszczaja olej i tego nie wyeliminujesz. Olej ten wedruje w kierunku cylindrow wychodzac z powietrzem z turbiny przewodami do intercoolera tam tez duzo sie go gromadzi i przedostaje sie dalej do kol.ssacego przeplywajac przez zawor egru z integrowany z klapa gaszaca przez jej oske wydobywa sie ten olej na zewnatrz.standardowa bolaczka tego elementu w tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli turbo jeszcze mieści się w normach "żygania olejem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a nie lepiej zaślepić to ustrojstwo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepić egru nie pomoze na przedostawanie sie oleju. zaslepienie egru polega na zablokowaniu spalin powracajacych do ponownego dopalenia. bedzie on zawsze zygał czy grzebkiem czy oska klapki gaszącej...

Mateusz- założysz turbo nowe lub po regeneracji wylizesz do cuchego dolot -za jakis czas bedzie to samo. zadna odma w 100% nie zatrzyma oleju. wiec bedzie on zawsze w układzie- chyba ze zrobisz OCT. wtedy bedziesz widział jak duzo oleju przepuszcza sama turbina w dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jak tam czyszczenie EGR-u? Ja już kupiłem specyfik do czyszczenia egr i turbiny. Trochę dojście z d*py z tego co dziś zobaczyłem.:facepalm: Jak bedzie ładna pogoda to sam się zabiorę bo sączy się przy uszczelce i dolot brudny:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie czyściłem z braku czasu....

Jak w końcu zabiorę się za czyszczenie do od razu wymienię komplet uszczelek, wypsikam EGR, wyczyszczę dolot i będę obserwował

Jak sprawdzić sprawność odmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzisz -jedynie na droznosc a drozna jest napewno bo tak by ci wypchneło miarke oleju i wyzuciło olej do góry

ilez to EGR wyjac na stół - odpiac przewód doładowania , odpiac 2 podcisnienia , 2 sruby od rury spalin i 3 od samego zaworu...

to odrazu kolektor ssacy zdemontuj - 6 srub na imbus 6mm i kolektor wyskrobisz tylko kup nową uszczelke za 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam jeszcze log EGRu :

Log (0 - 003)

Już chyba zaczyna zarzucać olejem z EGRu na wesoło....

7036782000_1400322061_thumb.jpg

Jeszcze nie udolnie sprawdzałem przedmuchy w silniku :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieki z egr spowodowane są kiepskim uszczelnieniem wałka klapy gaszącej, które z czasem zaczyna przepuszczać olej z odmy lub turbo. Nie słyszałem o żadnym pomyśle na regeneracje uszczelnień, jedynie można zastosować separator odmy dodatkowy, seryjny w tdi pd jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiana EGR na nowy załatwi sprawę ?

Tylko czy jest sens inwestować 400zł na nowy EGR

PS. Ja mam TDI VP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2001 TDI VP robili jeszcze O_o. Wymiana załatwi sprawę wycieku tylko na zewnątrz. Wewnątrz jak nie zlikwidujesz wycieku z odmy albo z turbo to i tak będzie syf. Wg mnie szkoda kasy na nowy zawór ERG jak tylko cieknie a działa dobrze poza tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie jeździć na śliniącym się ?

Jaki jest koszt odmy gdybym ją chciał wymienić przy regeneracji turbo w przyszłości ?

Wycieki z EGRu przyczyniają się do znikania oleju w misce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieki z EGR nie są przyczyną znikania oleju w misce. Zużycie oleju może być spowodowane przez nieszczelne łożyska turbosprężarki, zużyte uszczelniacze zaworowe, zużyte pierścienie lub tuleja cylindra. Przez odmę ucieka raczej mało oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...