Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cieknie olej z EGR - foto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Panowie cieknie mi olej z zaworu egr a dokładnie z tej gruszki co dochodzi cienki wężyk:

Fotoo.pl - Hosting Zdjęć-2014-05-04 16.43.45.jpg

Co może być przyczyną, czy muszę go wymienić ?

Opublikowano

olej sie zbiera poprzez dolot - turbinka ci puszcza, nie jest to powod do sraczki, a dwa, sadza tez sie tam zbiera z kolei od kolektora wydechowego, kup zaslepke i zaslep egr od strony kolektora ssacego a na dodatek od wydechowego i to tyle

Opublikowano

Jak wyzej tylko nie zawsze turbo puszcza olej chyba że po zdjęciu węza z IC poleci z pół szklanki.

Zawór odmy ten co jest na pokrywie zaworów też przepuszcza olej do dolotu:wink:

Opublikowano

Każde turbo z przebiegiem nieruszane puszcza olej do dolotu nie oszukujmy się ;) ale odma to tez dobry trop.

Opublikowano
  • Autor

Czyli od czego zacząć ?

Opublikowano

Napisz sobie jak zaślepić EGR w szukajce:decayed:

---------- Post dopisany at 19:38 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

Tak na szybko:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/zaslepic-egr-1-9-tdi-afn-272559/

Opublikowano
  • Autor

Jak zaślepić egr to wiem :) . Czy zaślepienie egr będzie miało jakiś wpływ na program bo mam wgrany ?

W pytaniu chodziło mi raczej o to jak sprawdzić zawór odmy o którym wspomnieliście.

Opublikowano

Zaślepiaj i się nie zastanawiaj,nie wpłynie to negatywnie na nic.

Minusy to ciut wolniejsze nagrzewanie się silnika-zimą i jak diagnosta bedzie mega upierdliwy to auto nie przejdzie przeglądu.

Zdejmij waż z niego pd strony turbo i sam zobaczysz.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
olej sie zbiera poprzez dolot - turbinka ci puszcza, nie jest to powod do sraczki, a dwa, sadza tez sie tam zbiera z kolei od kolektora wydechowego, kup zaslepke i zaslep egr od strony kolektora ssacego a na dodatek od wydechowego i to tyle

Zaślepiłem egr z dwóch stron i nadal cieknie. Olej dostaje się tym wężykiem co idzie do EGR ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

olej sie zbiera poprzez dolot - turbinka ci puszcza, nie jest to powod do sraczki, a dwa, sadza tez sie tam zbiera z kolei od kolektora wydechowego, kup zaslepke i zaslep egr od strony kolektora ssacego a na dodatek od wydechowego i to tyle

Zaślepiłem egr z dwóch stron i nadal cieknie. Olej dostaje się tym wężykiem co idzie do EGR ?

Pewnie zaślepiłeś tylko samą rurę egra "1" a przy kolektorze "2" już nie i dlatego nadal cieknie

de0fabbf24fb378b.jpg

Edytowane przez Fazii

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.