Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] dziwne zachowanie silnika rano (dziwne dzwieki)


razk

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie mojego 2.8. Jak odpalam go rano to silnik dziwnie chodzi i dzwieki dochodza glownie z jego okolicy. autem lekko trzesie a z rury "pierdzi" (przerywa). po ok 2 minutach wszystko wraca do normy i chodzi idealnie. Tylko to co mnie nurtuje to brak pomruku z rury (jak mu depne na jalowym to glownie slysze silnik i basowe pierdniecie z rury i koniec). Dzisiaj rano jak odpalilem i tak dziwnie chodzil postanowilem troche go przegazowac i wtedy kleby bialego dymu z rury ale i dzwiek fajny. pochodzil tak dziwnie jeszcze chwile i wszystko jak zawsze wrocilo do normy. dla latwiejszej diagnozy postaram sie wrzucic filmik pokazujacy jak brzmi silnik po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn na 99% na stalym poziomie jednak wydaje mi sie ze silnik mocno mi sie grzeje:/ wystarczy przejechac ok 2 km i jak dotkne blachy nadkola (na laczeniu z maska) jest odczowalnie ciepla. Pod maska juz ok 5cm nad silnikiem czuc wyraznie wysoka temperature. woda sie nie gotuje tylko podczas odkrecania slychac sykniecie (normalne). wskazowka temp. wody zatrzymuje sie miedzy kreska 90oC a kreska przed i ani centa wyzej. na climatroniku w tej sytuacji tez 90oC i ani mniej ani wiecej. dodam tez ze temperatura rosnie szybciej na zegarach niz na climatroniku i spotykaja sie na 90oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syknięcie to rzec normalna bo robi się podciśnienie w układzie chłodzenia, uważam że kolega loco87 dobrze pisze, choć nie koniecznie to musi być od tego. sprawdzałeś świece? Lambde?? :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, pany, a kto tutaj wogóle powiedział, że jest jakikolwiek problem? Że chłopakowi się dzwięk nie podoba to trzeba vaga zapinać? AAH jak jest zimny to po odpaleniu przez minutę około chodzi tak trochę inaczej. Wg mnie tutaj wszystko jest jak powinno być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, pany, a kto tutaj wogóle powiedział, że jest jakikolwiek problem? Że chłopakowi się dzwięk nie podoba to trzeba vaga zapinać? AAH jak jest zimny to po odpaleniu przez minutę około chodzi tak trochę inaczej. Wg mnie tutaj wszystko jest jak powinno być!

to chyba twój :polew: bo mój tam chodzi normalnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...